Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българите –цивилизаторите на света
    http://mamkamu.blog.bg/
    http://gledam.blogspot.bg/

    Comment


      Вилхелм Монке написа Виж мнение
      http://vbox7.com/play:89b845c2 Йожин з Бажин - покъртителна история за това, как кметът на Визовице не може да се пребори с едно чудовище, което живее в близкото блато в Моравия и се храни основно с жителите на Прага
      Човечецьт е готов да се раздели с половин ТКЗС и своята щерка, само и само някой да убие Йожин. Ужас! Обърнете внимание на танцовите умения на пича с брадата !!! Това е моят танцов гуру
      Оказа се, че Йожин е метафора за чешки катажия.
      Песничката още повече ми се издигна в очите.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        Няколко гийкаджийски демотиватора























        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          Избрани моменти от историята ни:

          Ивайло
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment




            Стана ми смешно, но снимките всъщност са доста сериозни. Поразително е как здравата ръка може да възроди пепелищата.

            Comment


              Минава немската армия през българска територия. По някое време стигнали до една река. До реката имало село, а малко след него - мост. Добре, ама трябвало първо да проверят дали може да се мине по моста. И за да не рискуват свои хора, извикали един селянин от селцето и му казали: - Иди сега и виж дали може да минем по моста. Връща се той след десет минути и докладва: - Артилерия може да мине, танкове може, ама пехота не може. - И защо? - Има лошо куче.

              Comment


                Свръхсекретна иранска стелт разработка - http://www.youtube.com/watch?v=qTIoezhRS3g
                Моделист Конструктор, брой 9, 1983 - http://img535.imageshack.us/img535/3548/mkar2.jpg
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Comment


                    ей това ме уби.....
                    Attached Files

                    Comment


                      Бисери от кандидат-студентски изпит по литература за творчеството на Гео Милев

                      Още си спомням, как преди години на изпита по Теория на литературата проф. Никола Георгиев изгони една студентка, която твърдеше, че "комунизма уби Гео Милев"

                      "Народът, поел веднъж по свой собствен път, може да бъде спрян за малко от другите. Кои са тези други? Това е тъй наречената интелигенция - държавници, владици и попове. Това са хората, пречещи на роба да върви по пътя, който води някъде нагоре."

                      "Поп Андрей е единственият реално съществуващ герой в поемата с посочено местоживеене."

                      "Гео Милев тук описва предателството на поп Андрей към Левски"

                      "Човекът и историята не могат един без друг, макар че поемата "Септември" говори за тяхното ненужно понякога съжителстване."

                      "Само предателството е начинът да се съхрани човеколюбието."

                      "Това черно расо е сякаш лозунгът на боя, звездата, която показва пътя и неугасващата надежда."

                      "В днешно време връзката човек-история се разкъсва и във втората част остават вакантни места."

                      "Гео Милев в поет в края на хоризонта на българската литература."

                      "Работниците не напразно носят името мъже."

                      "Народът е съставен изцяло от селска маса, но все пак е народ."

                      "Човекът е най-висшето дело на историята, защото е единственият злодей, който я заплашва."

                      "Ако месоядно животно (родено да яде месо) бива лишавано от него, веднъж вкусило, то няма да забрави вкуса му и ще се стреми към още. Така е устроен и човекът. Веднъж вкусил свободата, ще се стреми към нея с всички сили да я постигне."

                      "Времето си тече, човекът се мори, историята се кове, а народът мре."

                      "Има писатели, които се запомнят с ерудираните си и свойски натури, но има и такива, които остават с прекрасните си и величави произведения."

                      "Възприемчивостта като човешка величина не е толква лесна за консумация."

                      "Целият народ трябва да бъде обсипан с главни от възторг, бомби от бунт, куршумени топки от смърт."

                      "Обект на изследванията на поета са чувствата, мислите, събрани в една човешка глава, останала в историята."

                      "Има ли хора - има и история, няма ли хора - няма и история."

                      "Гладни и бедни в социален план, героите на Гео Милев са истерични в универсален план."

                      "И ако човек може да бъде олицетворение на огъня, на куража и силата, то несъмнено това е поп."

                      "Разумът е изкривен и нетрезвото състояние ще се изправи, за да падне в собствената си кръв."

                      "Гео Милев е от фигурите в българската литература, които творят както могат."

                      Comment




                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Mapping Stereotypes:

                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            Идея, стара колкото интернет, при това без почти никакви добри хрумвания.
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment




                              превод:

                              Сержант: Канцлер Хитлер завърши вечерта си. Той е изморен от дена и не трябва да бъде притесняван по никаква причина. Ще бъдеш сменен в 0800 часа, редник.
                              Редник: Да сър!
                              Сержант: Лека вечер тогава, редник.
                              Редник: Един момент сержант! Само една минута! Може ли да поговоря с ваз за нещо?
                              Сержант: Какво има Юрген? И защо си толкова унил? Сега е момента да си жив!
                              Редник: Да, да, разбира се, така е! Аз знам че хер Хитлер е велик лидер, който ще донесе уважение и богатство на Германия, имам в предвид, аз ЗНАМ това. Просто.. Имам в предид, просто..

                              ***екшън***

                              Редник: ..просто са тези непрекъснати опити за похиштения върху живота му от хора от бъдещето!! Някакси те карат да се замислиш!!
                              Хитлер: Я по тихо отвънка!
                              Last edited by StrEagle; 15-10-2010, 17:15.
                              War, war never changes..

                              Comment


                                некой може ли да преведе ? Английският не ми е сила

                                Comment

                                Working...
                                X