Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно НВУ "Васил Левски"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Да, обучението им е безплатно и взимат някакви пари, но не знам колко,имам някакъв спомен,че бяха 90 лв.,но не съм много сигурна.А инъче курсантите са много малко със сравнение със студентите.

    Comment


      #62
      Да,ама само на курсантите им е безплатно.Студентите би трябвало да си плащат всичко.В сайта не намерих нищо за бройката на курсантите,които приемат.

      Comment


        #63
        Е да, студентите си плащат.А ето и колко курсанти ще приемат:
        “Организация и управление на тактическите подразделения
        от Сухопътните войски”- мъже-47
        От тях:
        Специализация “Разузнаване”-6
        Специализация „Сигнално разузнаване и електронна война”-2
        “Организация и управление на тактическите подразделения от Военновъздушните сили”-мъже-24, жени-6
        От тях:
        Специализация “Летец-пилот” - мъже-12, жени-2
        “Организация и управление на тактическите подразделения за логистично осигуряване”-мъже-19
        “Организация и управление на
        комуникационните и информационните системи в тактическите подразделения”-мъже-11
        ОБЩО:мъже-101 жени-6 Толкова курсанти ще приемат

        Comment


          #64
          Аха.
          Дали някой знае нещо за гражданската специалност ''Национална и регионална сигурност''?Каква реализация може да се очаква след завършването и?Има голям интерес към нея,а пък на мен ми се струва,че няма такъв към завършилите я,демек в структорите не я смятат за авторитетна.

          Comment


            #65
            А на мен някой ще ми каже ли дали Защита на населението от бедствия,аварии и катастрофи е перспективна,защото всеки говори различно.

            Comment


              #66
              Калчев написа Виж мнение
              Аха.
              Дали някой знае нещо за гражданската специалност ''Национална и регионална сигурност''?Каква реализация може да се очаква след завършването и?Има голям интерес към нея,а пък на мен ми се струва,че няма такъв към завършилите я,демек в структорите не я смятат за авторитетна.
              Прочети мнението от предната страница за НРС

              Comment


                #67
                Чувал съм че,курсантите учат 2 висше образования едно военно и едно цивилно,ако е вярно цивилното образование може ли сам да си го избираш какво да е дали право или нещо друго,аз лично като кандидатствам ако ме приемат бих искал да уча мечтаната от мен военна специалност и некоя цивилна която ми е интересна и това е правото.

                Comment


                  #68
                  Аз не съм чувала за такова нещо като да трябва задължително да се обучават по две специалности и мисля,че не е вярно

                  Comment


                    #69
                    А свързочниците ми е много интересно те изучават ли вида на общовойсковия бой както и бойния устав на сухопътни войски (кашишки истории)

                    Comment


                      #70
                      Здравейте на всички.Може ли някой от участниците във форума да ми каже нещо повече за специалноста Автоматика,информационна и управляваща техника.

                      Comment


                        #71
                        и аз се колебая между НВУ, право и международни отношения

                        Comment


                          #72
                          Аз до колкото съм чувал тази въпросна "цивилна специалност" зависи от военната ти специалност , като мога да ти дам пример за разузнаването , което отговаря на "национална сигурност "
                          Образователно-квалификационна степен „бакалавър” по „Военно дело” с професионална квалификация – „Офицер”
                          Образователно-квалификационна степен „бакалавър” по „Национална и регионална сигурност” с професионална квалификация „Експерт по национална и регионална сигурност”

                          Comment


                            #73
                            Така аз последните месеци малко се загубих, по простата причина, че сега съм в Сержантския колеж във В.Търново (уча за сержант и нямах много време да влизам във форума), който се намира на територията на Военното училище. Въпроса ми е има ли тука хора от форума, които да са курсанти в момента, за да направим една среща по военно му
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment

                            Working...
                            X