Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Obesity quadruples to nearly one billion in developing world

    The number of overweight and obese adults in the developing world has quadrupled to almost one billion since 1980, a UK think tank says.


    Зашеметяващи резултати от изследване показват, че в развиващия се свят хората с наднормено тегло са се увеличили с почти 1 млрд. за последните 30 години.
    Мен лично нещо ме съмнява правилността на тълкуването на тези резултати, по-точно валидността на критериите. Според тях 1/3 от човечеството е с наднормено тегло. За страни като САЩ и Британия дават 65-70% от населението да е с наднормено тегло (!?). Сякаш в света съществуват само недохранени и угоени хора, средно положение няма.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Наднормено тегло не се трупа само от прекомерно хранене, а и от некачествено такова, включително - хранене с евтини боклуци. Вероятно обаче се има предвид и друго - като цяло, заради недохранване, хората са били масово по-слаби преди век примерно. Не само в някои страни, а по-скоро навсякъде. В много региони на света тогава (а и сега го има на немалко места, особено из Африка), тогава е имало само едно ядене на ден.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Не, причините са отделен въпрос. На мен ми направи впечатление цифрите, които публикуват. Дори в под-сахарския регион, където би трябвало да върлува глад и хората да са естествено слаби (заради пустинния климат), отчитат нещо от рода на 25% население с наднормено тегло...?
        Въпросът е какви са им критериите - те вземат някакъв индекс (съотношение тегло/ръст) и явно който съвсем малко се отклонява от него, го броят "с наднормено тегло" или "недохранен", а в диапазона на "нормални" влизат прекалено малко хора. То чисто логически, ако 70% от тестовите обекти са ти над нормата (САЩ), значи тази норма не е много меродавна за "нормалност".
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Лудница, мания, страшна игричка!
          Аз докарах 16654, две много лоши греди
          GeoGuessr is a geography game which takes you on a journey around the world and challenges your ability to recognize your surroundings.

          Comment


            Добре де, може ли да ме подхлъзнат с кръстовище което има улица "Ливерпул" и се намира в източна Австралия
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              18200, не знам какви са правилата, проверявах си на воля в друг браузър, но пък и не се престарах да намирам съвсем точното място.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Аз до повече от 10 000 не успях да го докарам(без да използвам гугъл, че иначе не е интересно)
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment




                  Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	203.6 КБ
ID:	538275

                  С Гугъл, разбира се
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Аз до повече от 10 000 не успях да го докарам(без да използвам гугъл, че иначе не е интересно)
                    Е няма начин така. Като ти се падне някакъв безлюден път по средата на нищото какво правиш? В такъв случай се радвам ако позная поне континента
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Imperial написа Виж мнение
                      Е няма начин така. Като ти се падне някакъв безлюден път по средата на нищото какво правиш? В такъв случай се радвам ако позная поне континента
                      Ако се играе честно трябва да е така - без скролване по пътя и без Гугъл. Общо взето при сценарии "пуст път в нищото" се надяваш на някакви познания по ботаника. Хубаво е и че Гугъл не са покрили доста страни и обикновено говорим за Северна Америка, Бразилия, Австралия или Европа.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        Imperial написа Виж мнение
                        Е няма начин така. Като ти се падне някакъв безлюден път по средата на нищото какво правиш? В такъв случай се радвам ако позная поне континента
                        Континента обикновено го уцелвам. Но картинките са нефелно рандомизирани и обикновено уцелваш големи държави от типа на Русия, САЩ, Бразилия, Канада, Китай, Австралия. САЩ горе долу уцелвам дали е юга, севера, или средните щати. Ама това много не помага, защото между примерно Флорида, Тексас и Калифорния, разлика на тия картинки няма. Канада и САЩ ги различавам по някой специфични пътни знаци и по това дали разстоянието е обозначено само с цифра, или с цифра в километри. С Бразилия е по-лесно заради "странният испански" по надписите и факта че огромната част от населението живее покрай океана. Ама пак са си плюс-минус 2000 километра. Ако ми се падне Китай съм безпомощен а Латинска Америка си е една и съща кочина навсякъде.
                        Най-боли когато е Австралия, защото може и да е Англия, може и да е САЩ. Англия отпада ако има трафик и колите са коли а не "last wish" сапунерки, ама ако няма евкалипти, успех да различиш Тексас и Австралия.
                        Най ме дразни Русия. След 70 години социалистическо благоденствие, всичко си прилича. Страх ме е да кликна с мишката да не вземе да падне блока на снимката. Не съм предполагал че е чак такава мизерия. Флората не помага, щото брези и иглолистни има почти по цялата територия. Ясно е че си в Русия, ама това какво значи? Една шеста от земната суша. Случи ми се да маркирам Урал(щото се споменаваше в някаква реклама на денонощна будка), а града се оказа в южен Сибир. На печалившите честито! Сбъркал си само с около 15 000 километра.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          14018 т. без гугъл от трети опит Обаче наистина, като съм насред нищото най-много да уцеля континента. На два пъти обаче ми даде по над 5000 точки, щото уцелих Дърбан (на 12 км от мястото) и край Орел (14 км).

                          Comment



                            This game got 13350 points in total.
                            С повечко обикаляне.

                            Comment


                              Играта малко послъгва
                              Аз намерих бизнесцентъра който ми даде в Русия, засякох го по два сайта на външни табели, а то ме метна на 30 километра от Толиати в някакво селце, дето я няма даже улицата
                              Ще подам оплакване!
                              До арменският поп ;-)
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                15801 от втория път... два пъти вече бъркам ЮАР с Австралия...

                                Comment

                                Working...
                                X