Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Компютърна графика? Пробутват го за истинско:

    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Крилото може да компенсира ротационният момент от пропелера и с огромна доза късмет...ама погледни рязкото спиране след опирането. И самолета се хоризонтира тъкмо на време. Егати колесника дето успя да поеме тоя удар. Не ми прилича на истинско.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        СПА от миналия век



        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          "Чи мъй фачитата" сглобили нещо добро на прима-виста . Дали ще стане и за милитъри платформа ?

          Comment


            Нищо не може да ни спаси от новата криза

            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              В дългосрочен план политиките трябва да се фокусират върху по-добрата реакция на бумовете и сривовете на пазара, като свеждат до минимум реалните щети при възникването на проблеми.
              Наскоро четох, че точно такава реакция на кризите създава увереност във финансовите среди, че ще бъдат спасени - следователно стимулира поемането на рискове и надуването на балони. Т.е. е вредна и причина за по-големи кризи.

              Comment


                Интересно, на мен пък ми хрумна асоциация с противо-пожарните правила.
                Все едно да няма никакви забрани (регулации) относно паленето, обаче да осигурят повече пожарогасители.
                Click image for larger version

Name:	Funny-No-Smoking-Sign-S-9526.gif
Views:	1
Size:	38.1 КБ
ID:	538784!
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  ... Не ми прилича на истинско.
                  Пишем killathrill в Google, излизат разни предложения, първото от които е killathrill stunt plane. Резултатите от търсенето с тази фраза:
                  Search the world's information, including webpages, images, videos and more. Google has many special features to help you find exactly what you're looking for.

                  Не ми се чете как са го направили, понеже нямам време, но е правено.

                  Comment


                    jordani_vt написа Виж мнение
                    Наскоро четох, че точно такава реакция на кризите създава увереност във финансовите среди, че ще бъдат спасени - следователно стимулира поемането на рискове и надуването на балони. Т.е. е вредна и причина за по-големи кризи.
                    Това е така, но пълно щастие няма. Статията спори, че и обратното е валидно - затегнатите регулации водят до стабилност, която с времето започва да се схваща като даденост и хората спокойно започват да поемат рискове, несъзнавайки до какво могат да доведат.

                    Никой не може да каже къде е истината, но финансови кризи се случват откакто има финанси, и по всяка вероятност ще продължат да се случват.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Няма как регулациите да увеличават риска, защото нали са ограничения.

                      По мое мнение най-добра е кипърската рецепта - ако някой иска да рискува да го прави, но като се провали да гори.

                      Comment


                        Няма как регулациите да увеличават риска, защото нали са ограничения.
                        Статията посочва черно на бяло как има как... ако я прочетеш.
                        Апропо, ограниченията не са нещо изконно. Има ли желание за поемане на риск с цел по-големи печалби, винаги ще се измислят начини да се заобиколят съществуващите ограничения. Има ли пък желание да се ограничават тези рискове, винаги ще се измислят нови и по-изобретателни ограничения.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          стабилност, която с времето започва да се схваща като даденост
                          Тъй, тъй, някои болести поизчезнаха и се зачуха едни врясканици против ваксините. Но няма да отменяме биологията сега, нали?
                          Много "мило" се опитва тази статия да пробута между капките като "нещо нормално" измамата на мошениците, дето се отърваха от "черния петър" (кофтите ипотеки) посредством фалшиви рейтинги на нарочно нагласени пакети ценни книжа. Ей зарад такива трябва да има регулации, да може барем човек да ги съди - като няма закон, на какво основание ще ги съди? Трябва да има закони и регулации против икономическите експлойти* (както в компютрите има анти-вируси и други мерки против компютърни експлойти.)

                          * Виж напр.това длъжко, но аргументирано пояснение защо нерегулираният капитализъм попада в тая графа.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Уф, статията не говори никъде за отмяна на регулациите, а за това, че каквито и регулации да има, финансови кризи винаги ще се случват. Затова вместо вниманието на правителствата да е съсредоточено в създаването на перфектната регулация, която да предотврати следващата криза (според статията това е невъзможно), по-добре да е съсредоточено в създаването на механизми за реакция и ограничаване щетите от такива кризи. Като развитие на горната метафора - вместо да се слагат табелки срещу паленето на всеки възможен ъгъл, не е лошо да се предвидят и няколко пожарогасителя. Защото колкото и табелки да сложиш, все някой някъде ще реши да запали огън въпреки тях. Не се опитвам да убеждавам никого, просто споделих интересна (според мен) статия.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Уф, статията не говори никъде за отмяна на регулациите, а за това, че каквито и регулации да има, финансови кризи винаги ще се случват. Затова вместо вниманието на правителствата да е съсредоточено в създаването на перфектната регулация, която да предотврати следващата криза (според статията това е невъзможно), по-добре да е съсредоточено в създаването на механизми за реакция и ограничаване щетите от такива кризи. Като развитие на горната метафора - вместо да се слагат табелки срещу паленето на всеки възможен ъгъл, не е лошо да се предвидят и няколко пожарогасителя. Защото колкото и табелки да сложиш, все някой някъде ще реши да запали огън въпреки тях. Не се опитвам да убеждавам никого, просто споделих интересна (според мен) статия.
                              Интересна е, не ще и дума, самата дискусия го доказва. Опитвам се да покажа, че изместването на интереса на правителствата от профилактика към подир-гидир не само не е оправдано (профилактиката е ефективна в не малка степен, за което има данни в линка ми), но и твърде вероятно обслужва нечии неясни интереси. Апропо, регулациите, оценени сега като най-вероятно ефективни, са отменени от Рейгън.
                              Благодаря за статията, полезно е да види човек накъде подкарват вятъра.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                114 години от смъртта на Капитан Петко войвода
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X