Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Last edited by Agobot; 21-02-2008, 22:51. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

    Comment


      Къде,къде-то май най-добре тука да го плесна...
      Юруш към съюз с православен Китай-
      Крушевац. България да се включи в общ православен съюз, който ще бъде създаден на 26 февруари в сръбския град Крушевац. Това предложи в интервю за Дарик радио командирът на паравоенната сръбска „Гвардия на цар Лазар” Андрей Милич. Военното формирование, в което влизат няколко хиляди запасняци от сръбската армия, както и част от разпадналата се бойна част „Тигрите на Аркан”, има за цел да върне властта на Белград над обявилата в неделя независимост област Косово.
      Ето какво каза още Андрей Милич за Дарик:
      От България търсим единство със сръбските земи, гледаме на България като на православна държава и няма необходимост България да се набърква с лъжовната организация НАТО. Затова на 26-и февруари правим събор в Крушевац, който ще бъде под надслов: „Сърбия, обедини се с православните!”. Ние търсим поделяне на света и на Европа на две части, което означава Русия, Китай, България, Румъния, Кипър, Гърция, Грузия от едната страна и останалите в другия състав на Европа. В такъв случай американците не биха посмели да ни бомбардират и това ще е краят на войната. Това, което ви говоря, е една нова стратегия, заради която се възпираме. Иначе не е проблем да тръгнем още тази нощ… Но Косово няма да си отиде без бой, бъдете сигурни в това. Дали ще започне утре или след месец, или чак през май, тъй като сега е зима, няма значение. Обявяването на въстание и война не означава военна интервенция начаса. Подлъгва се Америка, подлъгват се англичаните и германците, че ще помогнат на шиптърите да ни вземат Косово. Обявяването на независимост на Косово и Метохия за нас е само приближаване до освобождението на Косово. Според мен дори е добре, че преговорите приключиха.

      Comment


        Да...уж. С Китаем промашка вышла . Зато он забыл Украину, Белоруссию, Молдавию и ещ¸ ряд других стран. В сумме-почти как Китай
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          он их под Русский знаменатель ставит, а не то что забыл Ласкатель он
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            У нас и у них
            Сайт о творчестве. AdMe создан быть таким, чтобы побуждать каждого начать творить, творчество должно жить во всем, что вы делаете. Вот о чем AdMe — о лучших проявлениях человека. И место для лучших проявлений человека.
            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

            Comment


              Това го взех от тук: http://oper.ru/ или иначе казано - сайта на Гоблин

              "Дорогой Алексей Максимыч!

              Известие о том, что Вас лечит новым способом «большевик», хотя и бывший, меня ей-ей обеспокоило.
              Упаси боже от врачей-товарищей вообще, врачей-большевиков в частности!
              Право же, в 99 случаях из 100 врачи-товарищи - «ослы», как мне раз сказал один хороший врач.
              Уверяю Вас, что лечиться (кроме мелочных случаев) надо только у первоклассных знаменитостей.
              Пробовать на себе изобретения большевика — это ужасно!!
              Только вот контроль профессоров неапольских... если эти профессора действительно знающие...
              Знаете, если поедете зимой, во всяком случае заезжайте к первоклассным врачам в Швейцарии и Вене — будет непростительно, если Вы этого не сделаете!
              Как здоровье теперь?

              Ваш Н. Ленин
              Ноябрь 1913 г.
              "
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Дружба между народите ...

                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  От народов там только народные костюмы.
                  Скорее - "Новое время-новая дружба!"
                  "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                  Comment


                    От "всичко за 1 лев"

                    Важна част от обучението е заучаването на разговорника по простотия. Той включва разнообразни реплики, с които възпитаниците отчайват противниците си. Предполагаемият автор на разговорника е Александър Бойчев, известен и с други литературни произведения в този жанр. Първа глава на разговорника се състои от следните фрази:

                    * На ти боя и четка. И така си прецени времето, че да ти остане от боята.

                    * Или всички с шинели, или никой без шинел.

                    * Всички команди се изпълняват наляво, с изключение на тези, които се изпълняват надясно.

                    * Ще се движите по квадрат с четири страни така, че да се образува кръг!

                    * Изкуството на полета се състои в това, да се хвърлиш към земята и да се разминеш с нeя.

                    * Какво е това нещо, бе? Как може копчето ти да виси на конец от тел?

                    * Ставането е сутрин, точно в пет, независимо колко е часът!

                    * Построили сте се под формата на буквата... на буквата... Абе нема такава буква!

                    * Не ме правете на луд, аз да не падам за първи път от Марс!

                    * Танкът, това е силно противотанково средство..

                    * Тук да не ти е Англия - копай по-дълбоко..

                    * Главата на войника е да мисли, а мозъкът да съобразява.

                    * След приключване на стрелбата бойните и учебните патрони трябва да се приведат в изходно състояние.

                    * Кубинките се лъскат вечер, а на сутринта се обуват на свежа глава...

                    * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

                    * Военното възпитание съществува и в други държави, в това число и чуждестранни.

                    * Всички по окопите, а останалите след мен...

                    * Какво?! Къде си бил? В тоалетната? Абе вие още малко и на театър ще почнете да ходите...

                    * Майорът никога не бяга, защото в мирно време ще предизвиква смях, а във военно - паника...

                    * Пристрелката на автомат Калашников се извършва по мишени, представляващи картонен квадрат от черна хартия с размери 20 на 30 сантиметра...

                    * Моята фамилия е майор Иванов.

                    * Сега зяпате през прозорците на класната стая, обаче ще ви питам аз, като трябва да зяпате през прозорците на поверения ви танк...

                    * Аз, когато бях студент и исках да почета, ставах половин час след лягане, взимах си книгата и отивах в тоалетната...

                    * Не насочвай оръжието към хора, дори и ако е заредено!

                    * Не мога да разбера кое привлича повече вниманието ви: това, което ви говоря, или умрелият гълъб, който лети над столовата...

                    * Автоматът работи така: едно, две, три - и вас ви няма..

                    * Лицето на снимката трябва да бъде квадратно..

                    * За да сте готови за вдигане под тревога, трябва да си слагате панталоните, сгънати върху нощното шкафче с дюкяна, насочен към вратата...

                    * Курсант, не правете умни физиономии, не забравяйте, че сте бъдещ офицер...

                    * И запомнете, командирът на батальона не ходи пеш, той взима със себе си ГАЗ-66 или заместник-командира.

                    * Живеете като прасета в бърлога...

                    * Противогазът действа в радиус 30 минути.

                    * Вчера проверих под креватите ви. Направо не ми е ясно как живеете там.

                    * Летят n самолета. Нееее, n е много. Летят k самолета... (из задача във военно училище)

                    * Кой е онзи с червения нос като краставица...

                    * Редник Петров! Доложете ми устройството на дизеловия двигател.

                    * Този отровен газ предизвиква главоболие в ставите и костите...

                    * Във формированието не се зачисляват подрастващи, по-малки от 16 и по-стари от 60 години...

                    * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин.

                    * Мините биват танкови и противотанкови.

                    * И така колеги, не се притеснявайте да работите с източници на радиация. Това е напълно безопасно. Ето например някои офицери от флота седят по 3-4 години на атомните подводници, а в това време жените им раждат съвършено здрави деца.

                    * Военната тайна не е в това, което изучавате вие, а в това, че го изучавате именно вие...

                    * Бързо ринете снега, докато не се е разтопил..

                    * Ти може да не блестиш с ум, но обувките ти задължително трябва да блестят..

                    * По време на поход на войниците се полагат по 20 грама масло. 15 грама сутрин и 15 - вечер.

                    * Разузнавателната машина се изпраща напред на разстояние една зрителна памет...

                    * Защо си такъв брадат, бе? Като малък не са ли те учили да се бръснеш?

                    * Не ме принуждавайте да лишавам вашите бъдещи деца от баща...

                    * Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки - само се седи и се пътува с камион.

                    * Имате на разположение 5 минути... Остават ви още 4 мин. и 99 сек.

                    * Може да нема ред, ама требе да се спазва.

                    * Представете си, че сте насред полето и изведнъж зад ъгъла излиза танк. Какво ще направите...

                    * Гората се счита за непроходима за танкове, ако дебелината на дърветата е три пъти по-голяма от теглото на танка...

                    * Не е необходимо да се мият коридорите ежедневно. Достатъчно е всяка сутрин...

                    * Копай от мен до другото дърво... Смееш се, а? Тогава ще копаеш от оградата до обяд!!!

                    * Гледам там - нищо. Гледам тук - нищо. Пак кам гледам - пак нищо... Абе като се замисля, тука има нещо...

                    * Далеч съм от мисълта си.

                    * Противогазът се поставя на лицевите части на лицето.

                    * Като няма вода, ще си пълните манерките и ще ги държите в шкафчетата. Една манерка мие едно лице и два крака. Който довечера няма вода в манерката, ще му я излея на главата! Ясно ли е?

                    * От половин час те гледам как ходиш по плаца с ръце в джобовете - в едната баничка, в другата цигара!

                    (старшина от Благоевград)

                    * На тази стена ще закачите петимата от РМС. Те са десетина души, ще се хванат...

                    * Преподавателят:

                    - Летят 100 изтребителя и 200 бомбардировача. Всичко 400 самолета. - Не се получава, др. полковник! - Аз така, приблизително... (из задача във военно училище)

                    * Старшината: проверете дали има дежурен по караула! Ако няма - изпратете още един! И всеки да затвори всичките прозорци!

                    * Старшината: на бегом, и който тръгне последен е педераст. Аз съм след вас.

                    - Др. старшина, на чаршафа ми има дупка! - Обърни го обратно и заспивай!

                    * Hищо не знаете вие. Знаете ли какъв менингит върлуваше през войната? Знаете ли какво е менингит? От него или се умира или се полудява. Аз съм го карал два пъти...

                    (преподавател по военно обучение)

                    * Смеете се, смеете се, ама като падне атомната бомба аз ще се смея!

                    (преподавател по военно обучение)

                    * ...и да не виждам вечер хора да се разхождат и да светят!

                    * Никой да не се качва на камионите, преди да са дошли!

                    * Ей вие там тримцата, какво каре сте сформирали отзад?
                    * Бегом! От мен до другото дърво!

                    * Слънцето... Слънцето, това е един огромен... термоядрен... боеприпас. (Преподавател по Защита от Оръжия за Масово Поразяване, Хенри ЗОМП-а, ВВМУ
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Малко ученически "бисери"....

                      ...НА МОЯ СИНКОВЕЦ, ДА МИ Е ЖИВ И ЗДРАВ, от уроците по история /то грехота да стоят само в моя компютър: /

                      “- Научи ли урока за основаването на българската държава?
                      - Научих го. Само едно не разбрах- хан Аспарух славян ли е бил или византиец?”
                      /П.С. На няколко места из форума се дискутираха подобни хипотези :1087: /

                      “Ислям” значи хляб и е религия на осморките /османците/. Техният цар се е казвал Султанин.”

                      “ Народни будители- Йоаким Грубер. Султанът признал атомната /автономна/ българска църква. Петър Берон съставил румънския буквар в Русия. В читалищата хората говорели за новините по телевизията.”

                      “Апостоли на свободата. Георги Берковски организирал Априловското въстание с Хвъркатата чета. Те били въоръжени с автомати “Калашников” и картечници.”

                      “Панайот Хитов е имал мустаки като на Покемон ушите”

                      “Нашата столица е разложена /разположена/ на Софийско”. /поле/
                      /П.С. Верно е "разложена". Сещам се за един виц дето го прочетох она ден. "Двама американски пилоти по време на войната в Югославия прелитат по погрешка над София. Единия поглежда надолу и пита: "Абе тука хвърляхме ли бомби, не хвърляхме ли?....А другият отговаря- "Аа, не, тука си е така..."

                      Описание на гербът на София – "Горе- Богородица, долу- чешмата, а по средата един лъв дето прилича на мачка/котка/.”

                      “Човек и общество: тема- Политици на България:
                      -“При управлението на Стамболовски България била във възвод /възход/”
                      -“При управлението на Тодор Живков са нарушавани правилата”
                      -“Георги Първанов си е наш. Той прилича на Веселин Маринов, ама е по-широк, по-нисък.”
                      -“Президенти на България- Саско Борговски, Жлювен Жилав, Папа Йоан Павел, Косто Първанов.”

                      Човек и общество: Празниците на България- официални и битови. "Официален е Трети март, ама не се празнува от турците, щото те са си в Турция. Битовите са Йорданов, Иванов, Ханука, Цветница, Манго Бийт и Ванго Васил.”

                      Славяни и прабългари: “Славяните са имали лодки, щото са живеели в язовирите, а българите са имали коне, и са ги пазели да не им ги откраднат”.

                      Укрепване на българската държава: ” Основното задължение на болярите било да правят хляб и да хранят конете на войниците”

                      Човек и общество- Движение за нова просвета:
                      “В килийните училища са писали със салфетка и спринцовка”

                      “Циганите- кошничари и музиканти- хранели мечки и маймуни. Днес ги наричали роми. Те разпродавали кошници. На Нова Година празнуват Васил.
                      Арменците поднасяли боб със сладка вода и ориз с канела. На Рамазан ядат, само когато няма слънце.”

                      Исторически извори: “Първоначално се пишело върху камък, после върху глинени почви, после върху растения, и накрая върху кожени животни”

                      Раждането на земята: “Зевс сваля Кронос и така се е родил синът на Гея”

                      “ Балдуин Втори е унгарец, крал на славянското царство.”
                      /П.С. Това последното е обяснение на урок от страна на тъщата. Което ме наведе на мисълта да ровна в нета все пак, преди да го пусна, за по-сигурно- няма нищо унгарско. Родата му е из североизточна Франция и Ардените./

                      Имам бисери и по други предмети, ако представляват интерес ще ги постна и тях.
                      "Желая думи пет да изрека,
                      но всички, братя, да ги разберат,
                      отколкото безброй слова неясни" (Кор. 4:19)

                      Comment


                        Незнам да ли това е смешно или по скоро трагикомично,но все пак реших да го постна тук ...

                        Първият юридически казус по повод раждането на нова държава(Косово) ми се случи на летището в Будапеща, когато ми отказаха да ме пуснат в самолета. “Трябва да имате някаква виза”, ми казаха. “Но аз имам сръбска виза”, удивих се аз. “Не е това. Те вече са независими. Трябва да имате покана”. “За кого? – въпросът озадачи всички. – Освен това, Унгария още не е признала Косово. Така че за вас, унгарците, то не съществува”. “Вие съвсем ме объркахте”, оплака се представителката на компанията, но ме пусна в самолета.
                        Това е част от кореспонденцията на Дария Асламова пратеник на в. “Комсомолская правда” в Прищина публикувана в http://focus-news.net/?id=f8439 . Останалата част от текста й е не по-малко интересна.
                        "...защото буквата убива, а духът животвори." (2 Кор 3:6)

                        Comment


                          Такава беше историята в "Терминал". Героят на Том Хенкс беше от някаква балканска държава (където говореха български ) и докато беше в чужбина там се проведе преврат или нещо такова, оказа че има паспорт от вече несъществуваща държава, а визата му за САЩ беше вече изтекла, и се оказа заточен на летището
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            - Той е дебел!
                            - Той не е дебел!
                            - Той е дебел!
                            - Той не е дебел! Малка ти е устата!
                            Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

                            Comment


                              Интересен опит на наш съотечественик да обясни на "колегите" комшии, откъде произлизат българите. Аз поне се сцепих да се смея...

                              Предупреждение: Форумът е ПРОНАЦИСТКИ ориентиран. Да не ме обвини някой после, че нещо съм пропагандирал.

                              "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                              Comment


                                В: Какво е наносекунда?
                                О: Интервалът от време, между светването на зелената светлина на светофара и сигнала от клаксона на пернишкия голфаджия зад теб.
                                Докторите казват - алкохола е враг, Господ казва - обичай врага си!?

                                Comment

                                Working...
                                X