Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Darkas написа
    ..........
    Как е възможно биологически това? Мутация ли, или?
    ........
    Липсата на сън явно се отразява. Обърни внимание в коя тема се намираме.

    Comment


      Darkas написа
      Включително и на въпроса "Мога ли да ти помогна?", когато висиш на 300 метра над земята от небостъргач, хванал се за метална рампа, хлъзгава от потта по ръцете ти в горещ августовски следобед в Чикаго? :p
      Можеш да го тълкуваш свободно )))

      Comment


        Между другото тук

        Comment


          М`да, някои хора очевидно бая ги тресе злобата. Какво да се прави. Все пак е интересно да се погледне човек отстрани, пък било то и в криво огледало. То като се замисли човек цялата управа от създаването на форума досега са все с нацистки никове - то не бяха gollum (Смеагол без всякакво съмнение е виден нацист, забълниква се с разни пръстенчета, а всички знаем кой е любител на "Пръстенът на Нибелунгите" и още повече на автора на операта), messir Woland (тук всичко е ясно), Odzava (японски нацист, че и военнопрестъпник), Sir Gray (средновековен цаист, явно член на нацисткия тевтонски орден), Von Danitz (какво да говорим), dibo (тук нищо не се сещам, но явно има някаква тайна, а каква друга ще е в подобен форум, освен нацистка или поне българофобска), Хана (то сигурно е очевидно), Ханс (без коментар). Сигурно съм пропуснал някой от потребителите, членували или още членуващи във форумната управа, но е ясно, че въпросният ще да е бил също явен или зле прикрит национал-социалист.
          Last edited by gollum; 14-08-2007, 14:47.

          Comment


            Да не говорим за Хидрата, от най-чиста хидрска раса...
            Умрях да се чудя къде пък е гласувала тя .
            Дали да не я върнем, беше весело с нея
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              затова съм си избрал неутрален нк, за да не ме мислят за фил или фоб. Пък и холандците са печени - кефят ме! :mhehe:
              П.В.

              Comment


                Е той човека си го е казал: просто иска, както едно време, във всеки пост на тема ВСВ да си има едно политическо абзацче, disclaimer, нещо като възхвалата на съветския строй във всеки втори абзац в мемоарите на съветските генерали, само че съдържащо заклеймяване на хитлеризма.


                Щото иначе си нацист който премълчава "лошото".
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Според мен по-нататъшното чоплене на тази тема ще е вредно. Ясно е, че Галахад е озлобен до немай-къде и си е втълпил тези нелепици за нацисткия форум надълбоко. Не че БС няма други недостатъци, но това е друга тема.
                  Единственият възможен резултат ще е да се разгори някаква междуфорумна караница, от която няма да спечели никой. Отговорът на _ADZ на форума на dir.bg е достатъчен - всеки незапознат може да види какво е изписано там, да хвърли един поглед тук и да си направи изводите сам. Това го казвам със загриженост за форумната репутация
                  Всеки незапознат трябва и да знае, че DeLake (а.к.а. Галахад) е бивш/прогонен член на БС.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Така е, Динайне, прав си. А че недостатъци форума, управата в частност и (още по-частно) методите на администриране и модериране, имат и то много е очевидно. По-странното е, че почти никой от критикувалите там не ги е уцелил (поне тези, които виждам аз, затова пък повечето критики са... леко странни). За мен поне това е леко изненадващо. Но има си тема за това, та по-добре там да се пише.

                    ПП Между другото, май се сещам може би кой случай с гласуване има предвид Галахад - веднъж някой (май Ханс), си бе направил майтап чрез акаунта на Хидрата. Но когато човек си сложи злобните очила или въобще жгледа с лошо око първото, което губи, е чувството за хумор, та затова и се стига до подобни, меко казано странин интерпретации. Още повече, че си има функция за пускане на публични анкети и те обикновено се използват. Не знам някой да се е оплакал от това.
                    За защитата на личните данни на потребителите си има причина, но може би много не я знаят. Тя, впорчем, вече вероятно не е актуална, но пък това си е въпрос на учтивост.

                    Comment


                      Какво се занимавате с глупости, Галахад е известен с вярата си - вярва в чудеса и богове, вярва във ад и рай и т.н. Преди вре фон Ханщайн се беше пошегувал, че вярвал във джуджета и снежанки, не се получи шега - оказа се вярно. При цялата тази вяра, що да му се чуди човек, че ги мисли и тез прозаични неща? Както беше казал Голъм преди време - поне ник си е избрал подходящ.

                      Иначе оная тема е готина, ако някой с акаунт в дира да го бъзне още малко, та да можем да се смее.

                      P.S.
                      Темата, с която се бях гаврил бе онази за "най-ощетен народ"(вече и е време за съживяване), не помня да съм гласувал, добавих марсианци и им дадох малък начален тласък, па то се оказа, че не им е било нужно - и без помощ предизвикаха фурор.

                      P.P.S.
                      Imperial написа
                      Смятам от тук нататък да заключвам всякакви теми които искат такова и онакова разяснение или вещаят трагична смърт за форума.
                      Леле, какво ми припомни Хана...
                      Last edited by Ханс; 14-08-2007, 20:17.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        Аз като потребител с явно нацистки ник да припомня част от историята:
                        Място за съобщения и работа по различните страници на портала Бойна Слава

                        Също така да уточня, че тъй като БС е диктаторски и тотатлитарен форум, тук никое важно за форума решение не се е вземало с гласуване на потребителите, така че не знам къде модератор и потребител са гласували едновременно.

                        Доброто ми интернет-възпитание не ми позволява да пиша на един форум за друг такъв, нито хубави, нито лоши неща. Интернет широк, форуми всякакви, всеки си избира каквото му харесва. Останалото е избиване на комплекси.

                        Comment


                          Ханс написа
                          Какво се занимавате с глупости, Галахад е известен с вярата си - вярва в чудеса и богове, вярва във ад и рай
                          Защо, забранено ли е да си християнин? Ще стана мъченик на вярата тук :tongue5:

                          Хана написа
                          Доброто ми интернет-възпитание не ми позволява да пиша на един форум за друг такъв, нито хубави, нито лоши неща. Интернет широк, форуми всякакви, всеки си избира каквото му харесва. Останалото е избиване на комплекси.

                          200% Съм съгласен с твоето мнение :tup:

                          Imperial написа
                          Смятам от тук нататък да заключвам всякакви теми които искат такова и онакова разяснение или вещаят трагична смърт за форума.

                          Да, вярно е, че теми с деструктивна критика никой не би приел да поддържа, особено на чисто ирационална основа.
                          А теми с градивни критики приемате ли (по принцип)? :mike:
                          Last edited by Darkas; 15-08-2007, 00:57. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment


                            Произходът на Нолдорите по Толкин - пример за етногенезис по Гумилев
                            от Golden Dragon (интересен пример, ИМХО )
                            Не знам дали авторът на "Силмарилион" е познавал теорията на етногенезиса, но при него се е получила любопитна илюстрация на тази теория.
                            Фактически цялото известно ни голямо- форматно" творчество на Толкин представлява история на един етнос по Гумилев.
                            Обикновено го наричат "Цивилизация на нолдорите-изгнанници в Средната земя", но не ми е ясно какво се разбира под "Цивилизация". Култура? Раса? Технологии? Неясно. Етнос по Гумилев - съответства.
                            Хората много се интересуват от Безпокоя и Изхода, но причините за такова масово явление остават непонятни, както и да ги моделираш. Тоест за какъв дявол са хукнали лично Феанор и компания горе-долу е ясно, а защо са тръгнали всички останали - е непонятно. Привеждат се аргументи от вида "бягство от златната клетка" (откровена глупост), "нови земи" (като че ли старите са свършили), "опити да защитят тези, които живеят там" (а от такива защитници кой би защитил...) При все, че даденото явление не се поддава на логично обяснение, то изглежда твърде естествено и интересно. Теорията на Гумилев го обяснява. Това е пасионарен взрив! Зараждане на етнос. Природата на пасионарните взривове е неясна, те винаги изглеждат толкова нелогични и водят до съвършено безумни от гледна точка на всеки утвърдил се етнос миграции. Феанор е пасионарий. Финголфин - не е ясно, вероятно преходна степен. Финарфин - непасионарий. Всички князе от третото поколение са пасионарии. Плюс куп неописани пасионарии около цялата тази княжеска компания. Ето и отговора на вопроса "защо са хукнали". Взрив на социална енергия - пасионарен взрив.
                            Резултатът от пасионарния взрив (от едновременното наличие на немалко количество пасионарии в уредено общество) е масовата миграция. Валарите честно са искали да съхранят утвърдилия се във Валинор суперетнос-персистент, но не са знаели теорията на Гумилев, инак биха разбрали какво става и щеше да има много по-малко проблеми.
                            Да забележим, че елфическият суперетнос- персистент във Валинор е бил в определена степен изкуствен. Т.е. равновесието на етносите с ландшафта се е поддържало по съзнателната воля на валарите в сътрудничество с елфическите етноси, т.е. фактически е протичало съзнателно взаимодействие на етносите с ландшафта, насочено към съхранение на равновесието.
                            Пасионарният взрив изисква като изход за своята енергия определено "насилие" над ландшафта, т.е. достатъчно рязкото му видоизменяне.
                            Фазата на историческо формиране на дадения етнос не е била дълга: Хелкараксе и краткият sojourn в Митриме. За край на формирането явно трябва да приемем Пира на Дружбата - съгласуването на вътре-етническата структура. Фазата на историческо съществуване е малко по-дълга: до Войната на Гнева. Фазата на западане е продължила три хиляди години - до гибелта на "последнего всеелфически владетел" Гил-Галад. Невъзможността да се поддържа патриархално-монархическата структура (при наличие на наследници) сигнализира, че в дадения етнос няма вече енергия за неравновесно съществуване. Персистентното съществуване в качеството на отделни затворени островчета - още три хиляди години - е Третата Епоха. Равновесната енергетика в неравновесната система на Средна земя се осигурява от Трите Пръстена. (Пръстените, както е очевидно, са артефакти за енергетично взаимодействие с ландшафта). Краят на Третата Епоха е края на персистентното съществуване на остатъците от нолдорския етнос (заминаване). И така, Епохите в Средната земя представляват фази на съществуването на нолдорския етнос в Средната земя по Гумилев.
                            Ако погледнем в накратко описаното минало, виждаме първия пасионарен взрив - преселението на елфическия праетнос от Куйвиенен; по време на това преселение е протичал разпад на праетноса на отделни етноси, формиране на суперетнос; нещо подобно е протичало в четвърти-седми век в Западна Европа. По-нататък териториалното разселване разбива суперетноса на два: валинорски (Ваниар, Нолдор, Телери) и средно-земен (Синдар, Авари). Във валинорския ландшафт веднага се установява съзнателен и взаимен персистент (разумен ландшафт в лицето на Валарите). В средно-земния ландшафт персистентът също се установява веднага, но за сметка на това, че агресивното давление на ландшафта е твърде голямо, а "отпадналите" от пасионарната миграция ниско-енергетични етноси Синдар и Авари нямат сили да преодолеят това давление - те могат само да установят равновесие. Във валинорския ландшафт организирането на изкуствен персистент оставя на етносите много енергия, която се е предполагало да използват за творчество. Енергията се проявила неочаквано за планиращите Валари, но съвсем логично от гледна точка на гумилевската теория: произтекъл втори пасионарен взрив и новата миграция породила нов етнос - "Нолдорите- изгнанници" (излиза, че собствената им пасионарна енергия ги е изгнала).
                            Задачата на този етнос на новите земи се оказала сложна - да се вгради във вече съществуващия суперетнос от родствени етноси.
                            С променлив успех това им се удало, предимно благодарение на кръвните връзки и сходството на вътре-етническите структури (начина на живот и ценностната система). Освен това е съществувал натискът на агресивния оркски етнос, който също е подпомогнал интеграцията на родствените етноси Нолдор и Синдар.
                            Ето каква е картината на Средната земя. Елфически суперетнос - тук влизат синдар, нолдори-изгнанници и авари. Вероятно, джуджетата също формират суперетнос, но неговият ландшафт се отличава от елфическия - това е планински суперетнос, разхвърлян по различни планини, в това число и намиращата се далеч на изток Мория, въпреки това даденият суперетнос не губи своята цялост. След това се появява човешкият суперетнос - най-вероятно именно суперетнос, защото различни признаци на разните "три рода на Аданите" плюс вастаки дават възможност да се досетим, че това са етноси в стадия на историческо формиране/ съществуване. Вероятно, оркски суперетнос - той практически не е описан, нужно е отделно изследване, и въпреки това ще си останем на равнището на догадките - твърде малко е материалът за реконструкция.
                            Нолдорският етнос има сложна и достатъчно устойчива вътрешна структура - признак за високо-енергетичен етнос. Има собствени субетноси - "Домове". Делението по субетноси е удивително стабилно, а както е известно от теорията на Гумилев, именно самоподдържащата се сложна структурираност на етноса се явява признак на неговото високо-енергетично състояние.
                            Разложението на вътрешната структура на етноса води до неговото угасване и преход в персистент.
                            Най-интересното е че, както излиза, изкуствената персистентност на Валинор, персистентност с излишък на енергия, трябва с учудваща регулярност да поражда пасионарни взривове. Това не се наблюдава. Какъв извод може да се направи? 1) Вероятно, пасионарният взрив на името на Феанор и ко (етногенезисът на нолдорския средно-земен етнос) е изнесъл от Валинор толкова енергия, че на валинорския суперетнос е бил нужен много продължителен период, за да я възстанови до равнището, нужно за пасионарен взрив; 2) играе роля голямата продължителност на живота и малката плодовитост.
                            Last edited by pnp5q; 15-08-2007, 09:58.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Darkas написа
                              Защо, забранено ли е да си християнин? Ще стана мъченик на вярата тук :tongue5:
                              Темата е Майтапи, проявяваш или учудваща липса на чувство за хумор или несвикналост с иронията на Ханс. И двете неща не спомагат за оцеляването тук.

                              Darkas написа
                              А теми с градивни критики приемате ли (по принцип)?
                              Зависи кой ги дава. Ако си извоюваш авторитет и уважение преди да си даваш мнението наляво и надясно по вътрешнофорумни въпроси би било много добре. А горните се постигат със смислено и качествено участие в теми по военноисторически и исторически въпроси.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Darkas написа
                                А теми с градивни критики приемате ли (по принцип)? :mike:
                                Твърде силно се съмнявам, че можеш да ми кажеш нещо, което да не ми е известно.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X