Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тези дни има абитуриентски балове

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тези дни има абитуриентски балове

    Искам да пожелая много здраве и щастие на всички абитуриенти във форума.

    #2
    И аз да кажа благодаря, само дето моя е чак на 29-ти Юни.
    -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

    Comment


      #3
      Празнувайте сега, че после кво ви чака...
      knowledge is power

      Comment


        #4
        шибани абитуриенти. по цял ден постановяват с крясъците си все едно светът е техен. не разбирам тая радост и когато уж бях абитуриент... още по-малко я разбирах. защото над главата ми имаше много несигурност, кой съзнателен би се радвал, че годините, в които самодоволно си е развявал пениса свършват безвъзвратно и идват отговорности, които може и да не понесе, изпити в какъвто и да е смисъл, които може и е съвсем реална възможността да не издържи. това е пиянство пред един апокалипсис на 18.
        отдавна не съм поглеждал вазов, не го харесвам, но това ми напомня на "силистра йолу" и "пиянството на един народ".
        вместо да се тръшкат, че годините в които целият випуск се е познавал човек по човек и че учителите са ги гонели да си пишат домашните и са им обръщали персонално внимание, свършват, годините в които на някой му е пукало за тийнейджърите наистина вече ги няма и в университета, който и да е, още от пъривя ден разбираш, че ловът е твой и просто трябва да си размърдаш задника добре, за да не се окаже, че си един случаен глупак, поредния попаднал там където не е трябвало и е по-добре да се махнеш преди още някой да го е разбрал.
        Не знам как отбелязват завършването си останалите страни, но в България ние, балканските веселяци празнуваме все едно утре няма да има. едно такова бясно пируване (пируване е галантна, гальовна, мъркаща дума) а утре има и то е много по-лошо отколкото можеш да си представиш.
        готините коли, балоните, курвите по стъклата и вън тях, пичовете в костюми, полумъже-полумамини момчета, които крещят до 12 (някой дублират определени числа) - това ли са готините пичове, с които ще имам нещо общо, когато останем сами на тая земя и някои от по-старите форумни питомци вече ги няма?
        (Какво се случва когато някой фор. питомец умре? досега знам само за едно самоубийство)

        Това не са готините пичове.
        Валдес или ебал съм го кой - беше казал:
        "По-добре мъртъв пич, отколокото жив пе`ерас`

        Comment


          #5
          Док, да живее реализма
          Между другото колко си се натряскал преди да го напишеш това?

          Малко по темата, личен опит:
          -свършиха ми изпитите след 7-и клас и се радвах че мъката най-сетне завърши
          -дойде езиковата гимназия и се оказа, че е нямало за какво да се радвам, зора е още повече
          -завърших 12-и клас (вече в друго училище и друга страна), но други неща замъглиха есктаза в този момент:
          а) знаех че след 3 седмици ме мобилизират в армията
          б) всъщност ме бяха изхвърлили от училище 2 месеца преди това и идвах само да си държа матурите
          -така или иначе, завърших и се радвах, докато
          -се оказах на един бетонен плац, наоколо дюни до хоризонта, а от горещината чувствах как ще ми изсъхнат очите ако спра да мигам за повече от 30 сек
          -в един летен ден след три зими армията свърши и аз пак бях изпаднал в еуфория, че ще съм свободен, докато
          -осъзнах че в "цивилното" трябва да вземаш решения сам, а аз бях свикнал някой друг да ми казва какво да правя; деградация един вид. Постепенно си припомних какво значи думата "свобода" - не само възможности, ами и отговорности, и взех да си градя бъдещето, т.е. разучих околоността, докато намерих един университет, който се съгласи да ме вземе и да прави от мен човек...
          -сега вече нямам търпение вече да свърши и този житейски етап, така че да се зарадвам че най-сетне ще мога да правя истински пари - само за да осъзная че ще ги правя, но някой друг вече ще ги харчи

          Поздрави и извинения за сатирата.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #6
            не съм пил нищо вероятно в това е проблема
            пих по-рано днес и ми е минало явно.

            Comment


              #7
              Док, мързи ме да ти чета цялото мнение - отиди да се оплачеш в teenproblem.
              Аз пък се кефа на баловете. Всяка година по това време откарвам по 3-4 дена в алкохолизъм на аванта. Тая седмица обаче съм на антибиотици и ни една бира не съм пил у скапаната жега и съм избеснеееееееееееееел!!! :evil: :evil: :evil:

              Динайн, ти си бил Рамбо бе Къде си служил?
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #8
                А на мен мнението на Док ми хареса. А и е добре написано, със стил
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Цялата работа е малко нашенска работа - на гол тумбак... То празника си е хубав (и навсякъде има такъв май - спомнете си Мисис Робинсън ), ама при нас всичко трябва да е прекалено - дайте да дадем за костюм на детето половингодишния си доход. А гъзарията и истерията са си чисто български. Док добре го описа (и къде по-стилно наистина).
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #10
                    Абе кво ти пука - важното е да има пиенье, яденье и по некоа сгодна женица.
                    Тва е живота :lol: :mhehe:
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      #11
                      Док добре го описа (и къде по-стилно наистина).
                      По-стилно от какво? Да не съм създал впечатление че конкурирам Док?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #12
                        Не бе аз го кункорирам ама не могат да ме оценят както трябва! Ще остана неразбран и отритнат от обществото :vsad:
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          #13
                          Док, много те съжалявам. От менението ти оставам с впечатлението, че ти си нещастен и душевно неусмихнат човек(извинявай ако греша).
                          Видиш ли аз трябва да престана да се радвам на всичко, да не празнувам празниците, да спра да се забавлявам и т.н., защото над мен тегне деня в който ще умра(макар не съм много сигурен дали смъртта е лошо нещо, но ще я приемем за такава). Направо дай всички да се самоубием, че да не се мъчим, а?! Ако човек не може да весели то...един ден ще полудее...
                          Ако не си го oсъзнавал, че без или със училището, ти щеше да станеш на 18 и пак щеше да имаш отговорностите, които и сега имаш, ТО МОНГО СИ ГРЕШИЛ И ГРЕШИШ. На всеки му се иска да остане дете и да си живее безгрижно. Но НЕ МОЖЕ, ако не ти харесва... съжалявам никой не може да ти помогне.:sm100:
                          Балът и всиката тази радост покрай завършването са напълно нужни. Както и с всичко друго, след дълъг труд да постигнеш нещо, не си ли удволетворен най накрая, когато го завършиш успешно. 12 години ти си прекарвал в тъмните и прашни стаи, за да се образоваш. 12 години "мъки", които не разбираш, с какво ще ти помогнат. 12 години в които можеше да си по игралните площадки. 12 години от живота ти... Това е училището- миг от детството ти.
                          Когато го завърша, имам правото да съм радостен, въпреки всичките трудности които ме очакват, които така и така си ме очакват. Какво са няколко дни веселие пред 12-те години зад учебниците.
                          Не казвам, че училището е лошо, в никакъв случай. Но края на една ера , трябва да се отбележе... това кой как го прави си е негова работа. Аз мисля догодина, да се веселя с цялото си сърце, а нека другите се тюхкат и вайкат какво ги чака.
                          Друг въпрос е изхвърлянето на нашите абитуренти.... е нрави :lol::lol::lol::lol::lol::lol:...



                          А да забравих... честито завършване на всички абитуренти!
                          "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                          Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                          Comment


                            #14
                            neHCuoHEpa написа
                            Както и с всичко друго, след дълъг труд да постигнеш нещо, не си ли удволетворен най накрая, когато го завършиш успешно. 12 години ти си прекарвал в тъмните и прашни стаи, за да се образоваш. 12 години "мъки", които не разбираш, с какво ще ти помогнат.
                            Ех, де да ми дадеше господ все такива "мъки" и все такъв "труд" цяяяяял живот, не само 12 години. Бащата добре викаше едно време, че ако можеше да се сменим той с най-голямо удоволствие само 6тички ще изкарва, ама кой да го слуша
                            neHCuoHEpa, ученическите години са най-безгрижните и направо наистина трябва не празник, ми траур да се чества с приключването им . Е, студентските може би са мааалко по-весели (пък и човек има малко повече акъл да осъзнае кое как )
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #15
                              Браво, Док, както винаги си на висота (особено в литературно отношение ). Напълно съм съгалсен - ученическите (студенстските години) са най-добри главно заради повечето свободно време, което може да се оползотвори за нещо смиселно. Разбира се, точно поради особеностите на човека в съответните два периода, той няма как да извърши това оползотворяване .

                              Comment

                              Working...
                              X