Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Parabellum написа
    Нито във Видин съм ходил, нито в Малко Търново
    Абсолютно си прав за непознаването на България, наскоро ходих в Хисаря и се "влюбих" в крепостта наистина е невероятна, във Видин и аз не съм ходил /за мой срам/, в Малко Търново ходих заслужава си, но при положение, че земята ни е буквално претъпкана с исторически забележитености от всички епохи ми се струва несериозно да гледам комини, заводи и пещи, но от друга страна различните хора поставят "ударението" на различни неща.

    :clown: П.П. Не се заглеждаите в стените на Диоклецианопол завършени в 5 век, щото може да се препънте по изронените стълбите правени преди двайсетина години от социалистичесите "майстори". :clown:
    Last edited by ahileas; 30-01-2007, 09:47.
    "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

    Comment


      От тия сто съм бил на малко повече от десет г/д. Петдесет са идиотски и е пълно малоумие да бъдат обявени за културни обекти от национално значение или каквото и да е. може да са някакви обекти, но не и културни. двайсетина ги отбелязвам като пропуск. останалото не ме интересува. аз я имам книгата, за която говори ханс. поне предполагам, че е същата. като бях малък и ми беше скучно си четях откъсчето за митко палаузов и припадах от смях.
      та мнението ми, overall е, че 50 от тия неща няма какво да правят тук. нищо не трепва в мен, докато чета тоя поменник, най-малкото желание да посещавам обектите. скучно е.

      Comment


        Айде стига сте писали глупости и си "мръднете задниците" да видите кои са обектите днес: http://bg.wikipedia.org/wiki/100_%D0...BA%D1%82%D0%B0
        Вече не сме в 1988 г, мамка му!

        ПП Парабелум, кой ти пречи да обикаляш Аз при всяка възможност тръгвам из провинцията. Във Видин и аз не съм бил за съжаление, но в Търново - да Снимките, които пуснах на предната страница са от едно ТКЗС до Триград например.
        Last edited by Dinain; 30-01-2007, 12:01. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          защо точно 100? на кой му е хрумнало това? идеята е, че се помни лесно или просто на хората им е неудобно да направят 42ва или 69 туристически обекта?

          Comment


            За дискусии по всякакви общо-културни, философски, исторически и др. теми, които не се вписват в специализираните форуми


            :gathering :bump:
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Президентът на Румъния разясни на Бил Гейтс ползата от пиратството
                02.02.2007 17:02
                (източник - http://www.dnes.bg)


                Бил Гейтс останал втрещен и безмълвен след речта на румънския президент в защита на пиратството.

                Бил Гейтс, който посети Румъния във връзка с пускането на новата операционна система Windows Vista, преживя изключително необикновен прием.

                В разговор с основателя на Microsoft президентът на Румъния Траян Басеску отбеляза огромния принос за развитието на страната му (от) вкарването на пиратски софтуер, предаде Ройтерс.

                По думите на Басеску, пиратството е помогнало на младите румънци да се научат на работа с компютър и е допринесло огромна роля в развитието на IT-индустрията в страната.

                Освен това, Гейтс чу от устата на президента на Румъния, че пиратският софтуер е развил творческия потенциал на местните IT-специалисти, много от които впоследствие са се прославили в целия свят.

                Гейтс, чиято компания е може би един от най-активните борци срещу пиратството, не коментира това толкова неочаквано „приветствие“.

                По данни на експертите, повече от 70% от използвания на територията на Румъния софтуер е пиратски. Законите, предвиждащи отговорността за производството и разпространението на пиратски софтуер, са били приети преди повече от 10 години в Румъния, но досега, очевидно, пиратите успяват да действат успешно, заобикаляйки законодателството.

                Comment


                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    messire Woland написа
                    Колкото смешно толкова и тъжно.
                    "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

                    Comment


                      messire Woland написа
                      Древните са го казали, комедията на другия е моя трагедия. Не знам какво са казвали, ако и двамата тънат в една локва. Меланхолия, предполагам...

                      Comment


                        е неудобно да направят 42ва
                        не може, тогава след обхождането им, туристът ще знае същността на Живота, Вселената и всичко останало и няма да му остане нищо друго освен да се гръмне...

                        Comment


                          Parabellum написа
                          Ей Парабелум, за първи път тези двамата не знаят нещо, направо съм изумен. :1087:

                          Comment


                            За феновете на кока кола - За нас
                            "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                            Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                            Comment


                              ahileas написа
                              Колкото смешно толкова и тъжно.
                              Е да, но то затова е и в тая тема. Има хубави моменти, но има и ... а има и като тоя с пресичането на улицата - трябва да видите колко е трудно това за възрастни хора или за майка с дете, особено на пешеходна пътека, или когато "зеленото" на светофара е достатъчно само за спринтьор - има такива светофари, където то трае 6 секунди, а платната са също 6 ...
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment



                                Повече от столетие старата дама всекидневно опъва по няколко цигарки с марихуана | Dnes.bg


                                :aaa:
                                Цвета Георгиева заръфала за врата мъжа с турско име, който се опитал да спре скандал между нея и майка на малко дете | Dnes.bg

                                Comment

                                Working...
                                X