Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sulla написа
    Ето и един голяяям майтап, сътворен от югозападните ни съседи. Горките! Даже си вярват! :stupid: :wo-oh: (не знам дали вече е пускано, извинявам се ако е така, но просто не се сдържах като го видях :lol: )

    http://www.youtube.com/watch?v=CnXIb62BkFE
    Майка ми беше ходила в Македония. После ми обесняваше какви са им били картите в училище, освен на тези, които са исторически, сегашните описват границите отвъд Пирин?!!? ))))))))
    Филмчето е много забавно, може и ние да си направим такова, да описва нашата експанзия!!! Голямо впечатление ми направи, че са сложили Сталин към цялата поредица от "личностите им", май го смятат за супер герой.
    "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


    Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

    Comment


      Вярват си
      Чисто технически погледнато, това не може да бъде установено докато не бъде проверено мнението на всеки един македонец. Също така може да си представим как един чужденец ще възприеме българите, влизайки в кръчма и виждайки карта на владенията на Симеон. На входа на клубът на Атака-Варна има грижливо изрисувана табела, гласяща: "Варна на три морета, България - на три планети". Малко по-назад човек среща принизващия поглед на Волен (плакат). Интересно какво мнение би си съставил средностатистическият чех (примерно), който минава покрай тази гледка 2 пъти дневно - на път за плажа и на връщане?

      ПП Това че СССР се представя като част от Македония показва само че някой много болен и много затъжил се за комунистическото минало човечец е автор на това филмче. Ако творенията на всеки "историчар" се вземат насериозно, ще стане лошо и за България. Защото и отвъд Пирин не липсват такива.
      Last edited by Dinain; 13-01-2007, 11:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Динайн, и аз имах точно това предвит, под това да си направим наше филмче. Даже размерите му ще бъдат по-колосални. Чак три планети ще обхваща :1087::1087::1087:.

        Смешно е, това как някои българи, отричат всичко измишльотини на македонците, а те сами измислят дваж по-големи за България и величието и. Така, даже на скоро, един 50 годишен случайно се заговорихме и той започна да развива точно такива теории. Само за пример, каза че Русия е сателит на българската държава. Много познато звучи )))))))))))))
        "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


        Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

        Comment


          Dinain написа
          ПП Това че СССР се представя като част от Македония показва само че някой много болен и много затъжил се за комунистическото минало човечец е автор на това филмче.
          Че е много болен и много комунистически този мозък, това е ясно (освен Сталин и Ленин се пъчеше гордо с македонския си произход :o )!
          Проблемът според мен е в това, че много млади хора в Македония, години след демократичните промени и разпадането на Югославия, продължават да изпитват омраза към България и българите, считайки ни едва ли не за смъртен враг. Не зная дали сте чели коментарите под филмчето - покрай абсурдно-смехотворните изцепки има и доста гнусни обиди по наш адрес! :evil: Съмнявам се хора над 30-годишна възраст да са ги писали, по-скоро са такива от моето поколение (между 20 и 30), което пък от своя страна показва, че в тази страна, ако и да има реален стремеж към демократизация, отхвърляне на стереотипите от комунизма и търсене на истината за миналото, то всичко става много бавно. Македонизирани до фанатизъм родители възпитават децата си в омраза към всичко що е българско, учебниците по история подклаждат още повече това чувство, разни "професори" в университетите се чудят как да докопат ново парче от българската история и да го обявят за чисто македонско!
          Ох, не знам, може би преувеличавам доста нещата, но ми се струва че трябва да се сменят поне още 2-3 поколения, за да могат югозападните ни сънародници да ни поглеждат в очите без чувство на неприязън!

          Comment


            Айде стига глупости! Ето нещо по весело:
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              След днешния бой пред паметника на Мара Бунева, мисля че македонците се опитват всячески да водят война с нас.

              Comment


                Dinain написа
                Чисто технически погледнато, това не може да бъде установено докато не бъде проверено мнението на всеки един македонец.
                Мнението на всеки един македонец, който познавам, е проверено и подкрепя становището ми.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial написа
                  Мнението на всеки един македонец, който познавам, е проверено и подкрепя становището ми.
                  Всички македонци, които познаваш, считат че СССР/Русия е част от Македония?!? Трябва да смениш компанията
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа
                    Всички македонци, които познаваш, считат че СССР/Русия е част от Македония?!? Трябва да смениш компанията
                    Е ясно ти е какво имах предвид. Тази карта беше наистина крайност, но не е чак толкова далеч от това което наистина вярват.

                    Освен това не са ми компания. Боже опази :nut:
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Imperial написа
                      Е ясно ти е какво имах предвид.
                      Мда, знам, ама нали темата е за майтапи, така че - майтапя се Ама какво да правим - почти всеки (освен някой безроден нихилист, родоостъпник, национален предател и въобще - скверна леш) си вярва в разни неща, дето е видял/прочел от не-знам-къде си. И аз имам познати, вярващи че българската армия никога не е губила войни (само битки), че всеки неудобен момент в историята е резултат на коварен заговор на завистливи съседи, че българските империи стартират от 5000 пр.н.е. и т.н. и т.н.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        gstg написа
                        След днешния бой пред паметника на Мара Бунева, мисля че македонците се опитват всячески да водят война с нас.
                        Ако вярваме на нашите вестници, известен брой македонци предпочитат да си пазят реда на опашката за българско гражданство пред българското посолство, отколкото да се бият на други места
                        И за да не съм извън темата - една книжка за танкове от 1930 г.:

                        За съжаление поредността на страниците е объркана, но те са достатъчно малко, тъй че не е особен проблем. Особено ме кефят танковете "САМЕЦ" и "САМКА" - явно английските Mark I във варианти Male и Female.

                        Comment


                          bsb написа
                          Ако вярваме на нашите вестници, известен брой македонци предпочитат да си пазят реда на опашката за българско гражданство пред българското посолство, отколкото да се бият на други места
                          И за да не съм извън темата - една книжка за танкове от 1930 г.:

                          За съжаление поредността на страниците е объркана, но те са достатъчно малко, тъй че не е особен проблем. Особено ме кефят танковете "САМЕЦ" и "САМКА" - явно английските Mark I във варианти Male и Female.


                          Синето погледна в екрана, до като зяпах книгата и ме попита:
                          Тате защо гледаш детски книжки? :twisted:
                          След което се зае да ги пренарисува.
                          Благодаря ти. :twisted:

                          Comment


                            Sergeant in trouble for Playboy spread
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              В един израелски портал за новини на руски epru, по- точно:



                              има линк към сайт, в който ги има качени въпросните голи снимки:



                              Enjoy

                              THE LABARUM


                              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                              ,sevogorob eht erew ysmim llA
                              .ebargtuo shtar emom eht dnA

                              Бе сгладне и честлинните комбурси
                              тарляха се и сврецваха във плите;
                              съвсем окласни бяха тук щурпите
                              и отма равапсатваха прасурси.

                              Comment


                                Логичното продължение за 18-годишните младежи е

                                :clown:
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X