Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вярвате ли в Бог и религиите . И как ви се изменила религиозната култура с годините .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Кухулин написа
    Свободата на съвестта/на вероизповеданието е съвсем модерно изобретение, което, ИМХО, няма да просъществува много дълго. Направо ще се изгуби на хилядолетния исторически фон.
    Прав си, Кухулине, но това не пречи да го смятам за добро изобретение и да си го харесвам. Пък, ако е не трайно, какво да се прави, - все пак, аз съм доста по-нетраен. Впрочем, научният метод също е сравнително ново изобретение, особено на фона на човешката история. За много от математиката може да се каже същото. Т.е. "новостта" или незначителността на фона на историята са аргументи с малка тежест, според мен - поне за тези неща.

    peshev2000 написа
    Агтостиците, Голъм не бяха ли хора, които подставят всичко под съмнение в това число и Бог? тоест по близо до атеистите.
    Аз описах какво смятам за тези неща в пост #83. Сам можеш да прецениш колко е близо до атеизма или теизма.

    Comment


      #92
      Рече безумец в сърцето си: "няма Бог". Развратиха се човеците и извършиха гнусни престъпления; няма кой да прави добро.
      3. Бог от небесата с внимание погледна към синовете човешки, за да види, има ли кой да разбира, да търси Бога.


      (Пс. 52:1)


      Какво правим сега?

      Comment


        #93
        Това за коя година се отнася?
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #94
          Ще има огън и жупел, и някоя жена превърната в каменна сол
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment

          Working...
          X