Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вярвате ли в Бог и религиите . И как ви се изменила религиозната култура с годините .

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вярвате ли в Бог и религиите . И как ви се изменила религиозната култура с годините .

    Вярвате ли в Бог и религиите . И как ви се е изменила религиозната култура с годините .

    Тази тема е за това как смятате и как се определяте . Дали за вярващ или атеист , или умерено религиозен или краен атеист .
    Моите първоначални възгледи така да се каже бяха на атеист , но неубеден атеист , а може да се каже отричащ Бог и тази концепция Бог религия като неприемлива и наивна ( та дори манипулативна ) и същевременно застъпник на християнството и така да се каже приказната страна на тази история и притча . Та през обикновен християнин традиционалист , особенно по празниците християнски .
    И сега смятам , че съм умерен Вярващ , и по-малко християнин , но зачитащ празниците като всеобщо обществено положително явление .
    18
    Êðàåí Àòåèñò , Ìàòåðèàëèñò .
    16.67%
    3
    Àòåèñò
    22.22%
    4
    Ñëàáî Âÿðâàù , îòáåëÿçâàì òðàäèöèîííèòå ðåëèãèîçíè ïðàçíèöè .
    33.33%
    6
    Âÿðâàù â Áîã . Õîäÿ íà "öúðêââà" è ÷åòà ðåëèãèîçíà ëèòåðàòóðà .
    16.67%
    3
    Ñèëíî 'âÿðâàù . Ìîëÿ ñå âñåêè äåí è õîäÿ íà öúðêâà â Íåäåëÿ .
    11.11%
    2
    Íÿìàì ôîðìóëèðàíî ìíåíèå , íå ñå èíòåðåñóâàì òîëêîâà .
    0.00%
    0

    #2
    Мисля, че има въпроси допълнително, дето трябва да се зададат в анкетата. Така, че няма да вземам отношение.

    Comment


      #3
      Анкетата е непълна, лошо направена и написана.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Понеже не съм описал и други течения в религиозната колоритност като вярвания тъи като са много ще добавя доста от тях тук в това мнение .
        Които се счита , че спада към тази част от религиозните движениея може да го напише , а това са - Агностицизъм • Анимизъм • Антитеизъм • Атеизъм • Гностицизъм • Езотеризъм • Дуализъм • Катенотеизъм • Полидеизъм • Политеизъм • Монизъм • Монолатрия • Монотеизъм • Мизотеизъм • Мистицизъм • Деизъм • Пандеизъм • Пантеизъм • Панентеизъм • Политеизъм • Примотеизъм • Спиритуализъм • Теизъм • Нетеизъм • Шаманизъм • Унитарианизъм .

        А в Анкета няма как да ги опиша всичките тъи като има само 10 места , а те са много .

        Comment


          #5
          Дискордианизъм.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            #6
            Не е нужно да се описват всички възможни религии, просто анкетата е наистина много зле построена. Още в първото изречение "Вярвате ли в Бог и религиите": ами в Бог не вярвам, но в съществуването на религиите естествено, че вярвам - те са навсякъде около нас. Това са различни неща.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Трябва да има толкова много възможности при анкета по такъв фундаментален въпрос, че не знам на какво ще заприлича накрая. Човешкият живот и вярата в Бог минават през различни фази и не е въпрос, на който би могло да се отговори еднократно и категорично.
              "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

              Comment


                #8
                Putin Akbar

                Comment


                  #9
                  Зле е посторена, съгласен съм, но ако Рамщайн иска просто да научи какво е отношението на хората във форума към вярата, религиите и църквите, няма лошо.
                  За протокола: аз съм агностик.

                  Comment


                    #10
                    При модерното развитие на космологичните модели рационалния човек няма голям избор - или агностицизъм, или имбецилизъм

                    Comment


                      #11
                      А, спокойно, аз ги съчетавам и двете - имбецил-агностик. Мисля че го демонстрирам от време на време и във форума.

                      Comment


                        #12
                        gollum написа Виж мнение
                        А, спокойно, аз ги съчетавам и двете - имбецил-агностик. Мисля че го демонстрирам от време на време и във форума.
                        Дори да го демонстрираш, със сигурност се губи на общия фон

                        Comment


                          #13
                          Няма да гласувам в анкетата, понеже няма точка, която да ме описва. Вярвам във висшето същество БОГ,под някаква форма, като го наричам програмист, но не спазвам религиозни култове и практики. Не ходя и на църква, най-малкото самите свещенослужители са толкова отдалечени от хората, че будят погнуса. Самата институция е приела в себе си 'търговците', които Исус изгонва, да вярваш и да се молиш на Програмиста, не ти е необходим посредник. Не съм атеист, понеже атеизмът произтича от съществуването на господ, т.е. не можеш да го отречеш, не можеш и да го докажеш напълно, значи съм до някаква част агностик.

                          Comment


                            #14
                            Какво значи да "вярваш в религия"? Дори материалистите вярват в религиите (в значимостта им в човешката дейност), защото постоянно ги анализират.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #15
                              Аз съм от църквата на спагетеното чудовище ;-)
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment

                              Working...
                              X