Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Честит 3 Март . Честито Освобождение на Българските земи .

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Честит 3 Март . Честито Освобождение на Българските земи .

    Честит 3 Март . Честито Освобождение на Българските земи и народ .
    Честит Празник и поклон пред загиналите Руски , Румънски , Финландски , Сръбски , Български и още други знайни и незнайни борци за свободата на Отечеството .
    Честит Национален празник българи .

    3 Март е денят на които Честваме Освобождението на България от Турско робство , Османско иго и изгонване на ислямския поробител от Българските земи .

    #2
    Сръбски не. Сърбите са използвали войната за да отрежат парче от българската баница. Никакъв поклон пред тия.

    Comment


      #3
      Stan написа Виж мнение
      Сръбски не. Сърбите са използвали войната за да отрежат парче от българската баница. Никакъв поклон пред тия.
      Току що написах нещо по този повод в темата за 3 март в международната секция, където някакъв си руснак ни обвинява, че сме поканили Ердоган днес в София...

      Comment


        #4
        Истинския патриот трябва задължително да остави диря след себе си.
        Attached Files
        Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

        Comment


          #5
          mechoka написа Виж мнение
          Истинския патриот трябва задължително да остави диря след себе си.
          Точно тази снимка с боклука, която обикаля нета последните дни, нищо подобно не казва. Очевидно общината не я е еня какво събитие ще има на Шипка и колко души ще се съберат и не е осигурила адекватните контейнери и извозването им. Сефте. И хората пак хвърлят боклуците си на едно място, до коша, което е похвално. Не е работа на посетителите да събират боклука, те плащат данъци и такси, за да се грижи някой друг затова.
          София-център петък и събота вечер е същата работа, може би така се доближаваме до великите цивилизовани братя на Запад, които дават челен пример по Слънчев бряг.
          Издигаме се, един вид.
          Втората снимка е елементарна и не си струва коментара.
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            #6
            Защо винаги трябва да чакаме някой друг да ни оправи?Политиците,общината,поредния месия,Брюксел и т.н.!?
            Аз като стар планинар ще ти кажа една стара туристическа поговорка-"Като обичаш планината-боклука в торбата".
            А повечето места за националистическо поклонение са все в планината.Там ние човеците сме на гости.Участвал съм (участвам и сега) като помощник-хижар в една хижа,участвал съм в доброволни инициативи по почистване,та знам за какво иде на въпрос.
            В смисъл-чистил съм след туристи и съм им горил/свалял боклуците.Ми извинявай ама на 2000м надморска съм намирал автомобилна гума(и то неведнъж) и ръждясал бойлер.За дамските превръзки,презервативите и спринцовките да не говорим,щото това да се чудиш и с какво да го хванеш та да не изловиш някоя болест.
            Тя оВЧината долу не чисти-та ще се качи по паркове и планини...Истината е че ще почнем да живеем начисто,когато самите ние почнем да пазим-за обелката от кроасан има раничка,дамска чанта,джоб.И кат си слезеш в града-в кошчето.
            Всеки месец пътувам през Сърбия,Хърватска,Словенска,Остеррайха и Райха,Маджарско и Влашко...Никоя от тия държави няма такава улична мръсотия като тук.А като гледам-хората заети в почистването като щат-вероятно са и по-малко от тук.
            Всичко опира пак до манталитета,колкото и клиширано да звучи.
            Понеже се занимавам и с битова техника-отвори един телевизор дошъл сега от Германия и отвори твоя вкъщи.В твоя има юргани и китеници от прахоляк.Като поработи 4-5години телевизора и вътре прахът става на козяци от вълна...В немския-няма.Тия китеници в българския ги имаш и в белите дробове.После що сме били първи в Европа по сърдечни заболявания и белодробен рак.
            Аз не съм нито националист,нито патриот.Вие казвате че сте такива-ми добре,лошо няма.Но някакси не ми се вързва-като я обичате тая България-що я мърсите!?Когато човек обича нещо-не сере връз него.
            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

            Comment


              #7
              Айде да не смесваме Свободата със Чистотата! Обаче не мога да отрека,че mechoka е прав за много неща в писаното над мен!

              Comment


                #8
                Свързани са защото на тия празници демонстрираме че обичаме Родината си.А ако наистина я обичаме-е редно да я пазим.А не само пишман патриотарство на думи.Иначе просто утре няма да я има-ще се е превърнала в нещо подобно на циганските махали,катуни и коптори.Какво ще покажем на децата си утре!?А и нали национализма е това-даден етнос е по-добър от другите.По какво се различаваме от обитателите на ямболския блок 20 и с какво сме по-убави от тях!?Като и ние като тях-дето минем окендзаме и бягаме!?
                А и патриотизма си е патриотизъм,но на празен търбух патриотизъм-не бива!Редно е по 24ти май,по 3ти март да излезеш,да напалиш огъня,да сложиш нещо на него.Е къв кеф да имаш да си опечеш нещо като наоколо е смрад безподобна и кат вейне вятър носи обелки от вафли връз печенките!?
                Веднъж качвах провизии за една хижа на 14км от града с един кон.Понеже ми беше интересно.Той коня има 2 сандъка от двете страни и понеже на връщане слиза празен сложих 2 торби и рекох да свалям боклуци.Хем не ми беше спешно прибирането,хем ме мързеше да бързам,хем викам да обиколя за някоя гъба ако намеря...Само метал-квот не става за горене.За краткото разстояние от 14км събрах 3 чувала кутийки от бира,хем че ги мачкам.
                Тва да кажеш че го е оставил прост човек,някой циганин берач на боровинки,някой селянин-краварин-та да не те е яд.Ами то имаше кутийки от Козел,Старопрамен-това си личи че ги е пил ЕнтелЕгентен човек с претенции за себе си,не някой простак дето кучета го яли-толкоз си му е акъла...Долу ги предадох на пункта и си купих две двулитровки бира с парите за отплата за труда.
                А и като се труди човек-понякога дори и никой да не му е видял труда-получава и бонус-отплата Свише... Един друг път така чистих и на един кът за почивка намерих заровено в шумата едно шише ирикия.Е такава убава ракия така и не съм пил през живота си...За съжаление съм и питал разни хора които редовно ходят та се веселят на това място,но така и не разбрах чия е била.
                Така че-обичайте България,но се и грижете за нея!
                Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                Comment


                  #9
                  mechoka написа Виж мнение
                  Защо винаги трябва да чакаме някой друг да ни оправи?Политиците,общината,поредния месия,Брюксел и т.н.!?
                  Аз като стар планинар ще ти кажа една стара туристическа поговорка-"Като обичаш планината-боклука в торбата".
                  А повечето места за националистическо поклонение са все в планината.Там ние човеците сме на гости.Участвал съм (участвам и сега) като помощник-хижар в една хижа,участвал съм в доброволни инициативи по почистване,та знам за какво иде на въпрос.
                  В смисъл-чистил съм след туристи и съм им горил/свалял боклуците.Ми извинявай ама на 2000м надморска съм намирал автомобилна гума(и то неведнъж) и ръждясал бойлер.За дамските превръзки,презервативите и спринцовките да не говорим,щото това да се чудиш и с какво да го хванеш та да не изловиш някоя болест.
                  Тя оВЧината долу не чисти-та ще се качи по паркове и планини...Истината е че ще почнем да живеем начисто,когато самите ние почнем да пазим-за обелката от кроасан има раничка,дамска чанта,джоб.И кат си слезеш в града-в кошчето.
                  Всеки месец пътувам през Сърбия,Хърватска,Словенска,Остеррайха и Райха,Маджарско и Влашко...Никоя от тия държави няма такава улична мръсотия като тук.А като гледам-хората заети в почистването като щат-вероятно са и по-малко от тук.
                  Всичко опира пак до манталитета,колкото и клиширано да звучи.
                  Понеже се занимавам и с битова техника-отвори един телевизор дошъл сега от Германия и отвори твоя вкъщи.В твоя има юргани и китеници от прахоляк.Като поработи 4-5години телевизора и вътре прахът става на козяци от вълна...В немския-няма.Тия китеници в българския ги имаш и в белите дробове.После що сме били първи в Европа по сърдечни заболявания и белодробен рак.
                  Аз не съм нито националист,нито патриот.Вие казвате че сте такива-ми добре,лошо няма.Но някакси не ми се вързва-като я обичате тая България-що я мърсите!?Когато човек обича нещо-не сере връз него.
                  Аз също обичам планината и там чистя зад себе си, т.к. там това е мое задължение и отговорност.

                  Обаче Шипка, като обект, както и всяка една урбанизирана територия е нещо съвсем друго. В тях сметосъбирането и сметоизвозването са ЗАДЪЛЖЕНИЕ на общината, за което ти, аз и други хора плащат данъци и ТБО (такса битови отпадъци). Не е срамно да искаш адекватна услуга от този, които е ДЛЪЖЕН да ти я осигури. Простотия е да поемаш доброволно неговото задължение, да чистиш сам, че и да му плащаш на всичко отгоре.
                  За какъв манталитет говорим ? Снимката не показва безразборно хвърляни боклуци (каквито несъмнено има навсякъде). Показва оставени до кофата отпадъци - точно така се прави. Ако кофата не е извозена навреме, проблемът не е на хората, проблемът е на общината. Жалко е да се прав с нея черен PR, болшинството посетители там не са лоши атакаджии (ужасът на десния либераст) или Моргулските войнства на Боян Расате, а обикновени хора. И в случая са постъпили както трябва.
                  Да не говорим, че проблемът е още по-голям - това са 100 000 души, не е майтап работа. Трябваше да има организация, разпределители на паркинга, стюарди, които да се грижат за сигурността, да има организация за чистотата, мед.пункт, полиция (ама не да пази само политическите лица), пожарна. Нищо подобно няма вече n-та година.

                  В едни по-бели държави, които все се натякват за пример, нищо подобно няма да видиш. Но там хората ИЗИСКВАТ от държавата да си изпълнява задълженията, и се интересуват пряко къде отиват парите от данъците и таксите им. Държавата работи, грижи се. Ако фирмата, която е длъжна да осигури извозването, не се е справила, договорът и се прекратява. Нищо подобно не става в България. Фирмите се отчитат на когото трябва, зимата чакат снега да се стопи сам (а политиците ни най-нагло заявяват, че зимата било нормално да има сняг, хех), лятото кофите вонят и всичко е ок. Това не може да се обясни с лош манталитет, хората не са виновни, освен за друго, че си мълчат.

                  Институциите не работят. Запрашеността, по която сме първенци в Европа и което е отговорна за боклуците в телевизора, също е ефект от неработещите институции и това не може да се промени от теб, мен или кой да е единичен човек, ако щеш да имал и нолдорски манталитет, тук трябва отговорна политика в областта на урбанизацията, организацията на трафика, градската екология. Тия неща в София -

                  В планината е друга работа. Там всеки е на съвестта си то се вижда ефекта...
                  Quae fuerant vitia, mores sunt.

                  Comment


                    #10
                    Mechoka e nрав за планината и природата , но това е различно не са подсигурени още контеинери и екипи за почистване в тоя ден след като се очакват много хора . Все пак явно са дошли и много чужденци от чужбина и те не са свикнали с торбата там .
                    А и тва кошче за фасове няма как да се справи с толкова навалица .

                    Comment


                      #11
                      "националистическо поклонение" - WTF? Националистически не е равно нито на национален, нито на патриотичен. Нека не бъркаме елементарната терминология.

                      Comment


                        #12
                        mechoka написа Виж мнение
                        Свързани са защото на тия празници демонстрираме че обичаме Родината си......но се и грижете за нея!
                        Мечока , ама тва там с кошчето е наи малкия проблем , така , че по-полека . В страната се замърсява въздуха от кво ли не автомобили с 14 и повече превишаващи нормите ( нали знаеш за Фолцваген и другите дето ги уличиха в измама с нормите ) , сече се безконтролно , няма заводи за отпадъци , секви незаконни сметища , замърсяване на реките с метали и т.н. ГМО ит.н..
                        Така , че по-полека с тва кошче .

                        Comment


                          #13
                          TRASH-CAN-на що непременно трябва да се свързва с тая тема, или така, поръчково, по инерция?

                          Comment


                            #14
                            Kramer написа Виж мнение
                            TRASH-CAN-на що непременно трябва да се свързва с тая тема, или така, поръчково, по инерция?
                            Грозна работа. Снимките и манипулацийката на Мечока. Юлиан Август добре е обяснил нещата.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #15
                              Юлиан Август написа Виж мнение
                              Аз също обичам планината и там чистя зад себе си, т.к. там това е мое задължение и отговорност.

                              Обаче Шипка, като обект, както и всяка една урбанизирана територия е нещо съвсем друго. В тях сметосъбирането и сметоизвозването са ЗАДЪЛЖЕНИЕ на общината, за което ти, аз и други хора плащат данъци и ТБО (такса битови отпадъци). Не е срамно да искаш адекватна услуга от този, които е ДЛЪЖЕН да ти я осигури. Простотия е да поемаш доброволно неговото задължение, да чистиш сам, че и да му плащаш на всичко отгоре.
                              За какъв манталитет говорим ? Снимката не показва безразборно хвърляни боклуци (каквито несъмнено има навсякъде). Показва оставени до кофата отпадъци - точно така се прави. Ако кофата не е извозена навреме, проблемът не е на хората, проблемът е на общината. Жалко е да се прав с нея черен PR, болшинството посетители там не са лоши атакаджии (ужасът на десния либераст) или Моргулските войнства на Боян Расате, а обикновени хора. И в случая са постъпили както трябва.
                              Да не говорим, че проблемът е още по-голям - това са 100 000 души, не е майтап работа. Трябваше да има организация, разпределители на паркинга, стюарди, които да се грижат за сигурността, да има организация за чистотата, мед.пункт, полиция (ама не да пази само политическите лица), пожарна. Нищо подобно няма вече n-та година.

                              В едни по-бели държави, които все се натякват за пример, нищо подобно няма да видиш. Но там хората ИЗИСКВАТ от държавата да си изпълнява задълженията, и се интересуват пряко къде отиват парите от данъците и таксите им. Държавата работи, грижи се. Ако фирмата, която е длъжна да осигури извозването, не се е справила, договорът и се прекратява. Нищо подобно не става в България. Фирмите се отчитат на когото трябва, зимата чакат снега да се стопи сам (а политиците ни най-нагло заявяват, че зимата било нормално да има сняг, хех), лятото кофите вонят и всичко е ок. Това не може да се обясни с лош манталитет, хората не са виновни, освен за друго, че си мълчат.

                              Институциите не работят. Запрашеността, по която сме първенци в Европа и което е отговорна за боклуците в телевизора, също е ефект от неработещите институции и това не може да се промени от теб, мен или кой да е единичен човек, ако щеш да имал и нолдорски манталитет, тук трябва отговорна политика в областта на урбанизацията, организацията на трафика, градската екология. Тия неща в София -

                              В планината е друга работа. Там всеки е на съвестта си то се вижда ефекта...

                              Точно бях започнал да пиша нещо в същия дух. Нека не бъркаме планината и дивите места там със спирката на най-натоварения транспортен път свързващ северна с южна България, която по една случайност се намира на голяма надморска височина. Паметника на Шипка и неговата околност е всичко друго, но не и обект от планинарския туризъм, където ходят хора желаещи да се отдалечат от цивилизацията и където поради липсата на инфраструктура, каквото си занесеш, това имаш.
                              С останалото също съм напълно съгласен. Истинска наглост от страна на управляващите е да се вменява вина на гражданите за замърсяването, което в огромната си част се дължи на липсваща/амортизирана инфраструктура.

                              Comment

                              Working...
                              X