Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Дискусия в БС по съвременен конфликт включващ Русия:

    https://www.facebook.com/YaniOficial...7452672663014/

    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      TodorJ написа Виж мнение
      ТЕ са тези, които са заменили работеща система, в името на демокрацията. Не виня никой, не съм комунист, не съм живял по това време, не знам дали е било по-добро, НО е работело - имало минимална безработица, армия, хляб, престижа на държавата се е поддържал с множество мероприятия и спортни отличия.
      Тя системата работеше, проблемът и беше, че работеше лошо. Затова се скапа. Всичко на тоя свят си има цена. Липсата на безработица се заплащаше с обща неефективност на икономическата система, сполучливо обобщена в тогавашния афоризъм, че "търсим не човек за работата, ами работа за човека". Голямата армия и спортните постижения - с прахосване на и без това оскъдните държавни средства. И така нататък. Но този разговор не е за тука - не повдигай подобни въпроси, те са излишни, не са в тематиката на форума и администрацията (съвсем правилно) не гледа с добро око на тях. Просто като приятелски съвет.

      Между другото "сблъсък" не се пише с "а".
      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

      Comment


        По повод на реакциите на написаното по-надолу в пост ¹702, , не, не съм имал предвид младото поколение, ако някой се е разпознал, моля за извинение.
        По този повод О'Хенри беше казал нещо: "There are many kinds of fools. Now, will everybody please sit still until they are called upon specifically to rise? I had been every kind of fool except one." © O'Henry.

        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Обикновен лаик написа Виж мнение
          Тя системата работеше, проблемът и беше, че работеше лошо. Затова се скапа. Всичко на тоя свят си има цена. Липсата на безработица се заплащаше с обща неефективност на икономическата система, сполучливо обобщена в тогавашния афоризъм, че "търсим не човек за работата, ами работа за човека". Голямата армия и спортните постижения - с прахосване на и без това оскъдните държавни средства. И така нататък. Но този разговор не е за тука - не повдигай подобни въпроси, те са излишни, не са в тематиката на форума и администрацията (съвсем правилно) не гледа с добро око на тях. Просто като приятелски съвет.

          Между другото "сблъсък" не се пише с "а".
          Не ме интересува какво си написал и как си го написал , ами защо си мислиш , че си прав , или че така е било тогава както ти си мислиш .?
          Защо си мислиш , че си прав ?

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Дискусия в БС по съвременен конфликт включващ Русия:

            https://www.facebook.com/YaniOficial...7452672663014/

            ОК ето един поздрав към съветофилите

            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Интересното е, че в СССР все още имаха отношение към Чингиз Хан. В Монголия, която си беше съветски сателит тогава, беше забранено да се споменава името му. Тогава ми се стори странно - толкова много време е минало. Но явно има нещо, някакви неугаснали въглени
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                messire Woland написа Виж мнение
                Интересното е, че в СССР все още имаха отношение към Чингиз Хан. В Монголия, която си беше съветски сателит тогава, беше забранено да се споменава името му. Тогава ми се стори странно - толкова много време е минало. Но явно има нещо, някакви неугаснали въглени
                Аз от периода на 80-те си го спомням само като някакъв жесток кръволок без много подробности. Но тогава съм бил и малък де, и не съм имал достъп (и желание) за по-сериозна литература извън учебниците (макар и за по-горни класове).
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Imperial написа Виж мнение
                  ОК ето един поздрав към съветофилите

                  Аз от музика, съвременни текстилни технологии и от батискафи много не разбирам, но не е ли това оригиналана на Бони-М:
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                    Аз от периода на 80-те си го спомням само като някакъв жесток кръволок без много подробности. Но тогава съм бил и малък де, и не съм имал достъп (и желание) за по-сериозна литература извън учебниците (макар и за по-горни класове).
                    Това от СССР към Чингиз хан е малко като английската позиция да се приравняват Наполеон и Хитлер, защото са воювали и с двамата Ако има нещо, в което англичаните са наистина много добри, то е в създаването на изцяло негативен образ на враговете си и пропаганда срещу тях - като към Наполеон.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      Това от СССР към Чингиз хан е малко като английската позиция да се приравняват Наполеон и Хитлер, защото са воювали и с двамата Ако има нещо, в което англичаните са наистина много добри, то е в създаването на изцяло негативен образ на враговете си и пропаганда срещу тях - като към Наполеон.
                      Приравняването на Наполеон и Хитлер е фундаментален исторически обективизъм, а не просто някаква английска позиция. Двамата имат една и съща цивилизационна роля в човешката история, за съжаление крайно лошо изпълнена.

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	B4rf4xcIAAA-aHL.png
Views:	1
Size:	180.8 КБ
ID:	548365

                        Comment


                          Click image for larger version

Name:	tmp_19754-FB_IMG_1443429257292371855473.jpg
Views:	1
Size:	45.7 КБ
ID:	548366

                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            messire Woland написа Виж мнение
                            Това от СССР към Чингиз хан е малко като английската позиция да се приравняват Наполеон и Хитлер, защото са воювали и с двамата Ако има нещо, в което англичаните са наистина много добри, то е в създаването на изцяло негативен образ на враговете си и пропаганда срещу тях - като към Наполеон.
                            Мм...кога СССР са воювали с Чингис? (тоя въпрос си е за майтапи) Мисля че това, което визирам аз, е по-скоро марксисткият, нежели есесерският поглед към личността на Чингис хан, но може и да не е така, знам ли в крайна сметка... Във всеки случай на 1/3 от територията на СССР е можело да се срещнат потомци на Великия хан, докато за европееца подобни имена могат да будят само ужас...Е, оставяме настрана романтиците и Кубилай (Кубла) хан
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                              Мм...кога СССР са воювали с Чингис? (тоя въпрос си е за майтапи) Мисля че това, което визирам аз, е по-скоро марксисткият, нежели есесерският поглед към личността на Чингис хан, но може и да не е така, знам ли в крайна сметка... Във всеки случай на 1/3 от територията на СССР е можело да се срещнат потомци на Великия хан, докато за европееца подобни имена могат да будят само ужас...Е, оставяме настрана романтиците и Кубилай (Кубла) хан
                              Е, наследник са си на Русия. А там на монголското владичество и въобще там на такива като Чингиз хан се гледа крайна негативно. Не забравят и не прощават
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Чакайте сега, в рамките на преоценката на миналото и за да избегнем европоцентричния поглед към историята (а в случая и китаецентричния и ислямоцентричния) вече трябва да харесваме ли и Чингис хан?!


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X