Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    Пропусна няколко неща в сметката първоначалната цена на колата, аз оворя за коли които в най-тъпанарско изпълнение струват 80К, ама най-тъпанарско. С хубави кожи (които са поне 3 стспени, говорим за хубавки) и минимално глезота стават 110, и то с нормален двигател, аз не съм състезател. Значи кешираме 110К и почваме да осираме колата с газ, който гълта или половината багажник, или често се оглеждаме да заредим. Отделно човекът на позиция заслужаваща такъв автомобил заслужава не само изразходваното гориво ами и шефиорче.
    Колкото до това как дизелът бил по-скъп за подръжка-карал съм и бензин и дизел и бензин на метан, някак не виждам дизела да ми струва повече, вярно всичко се поддържа както трябва и когато трябва (имам познати дето по 6 годин не сменят масло)...сега може там да има 1-2 литра повече масло или антифир, ама на кой му пука за това. Впрочем аз взех дизел просто защото ми го препоръчаха като най-добър двигател за колата гоято си бях наумил. Иначе градко бензина е дори по-икономичен, особенно зимата..

    А вече баничарки и други неща който са да се върят километри с тях са друга песен.
    Az говоря за това:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Executive_car
    Аз споделям мнението, че за всичко над бизнес сегмента е безмислено, а моята гледна точка е изцяло финансова в конкретната ситуация.Впрочем визираният пример от теб по-горе далеч не се ограничава само с автомобили от луксозния сегмент.Масово не се отчитат разходите за експлоатация, а със заветни сили и последни стотинки се купува нещо "гъзарско", което в последствие е далеч над възможностите за адекватна поддръжка.

    Допълнителните разходите при дизела не идват от масло или антифриз, а от турбини, филтри на картерни газове, филтри за твърди частици, катализатори, дюзи и подгревни системи.
    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

    Comment


      Нещо много чупливи коли карате. Какви са тези турбини, дюзи, катализатори... нали за нови коли говорите. Или спешно сменяйте марката.
      На една добра кола се сменят масла и филтри на 8-10к километра и ремъци на 50к. Нищо повече. Всичко друго е според случая, тежестта на крака натискащ педала на газта и терена по който се кара. Такива неща не могат да се калкулират.
      Сега, ако сменяте масла в сервиз, където са си калкулирали и тоалетната хартия на персонала върху гърба ви, си е наистина финансов проблем. Недай си някоя гайка да се скапе.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Снобар


        Турбо снобар
        Гоги хубаво го е обяснил, ама да ти го преведа и на "вашенски" - nigga rich

        Феноменът далеч не е само български. Примерно в Израел друзите бяха луднали по Субару. Легендарен статус сред младежите друзи имаше колата Subaru Impreza (която те за всеобщ бъзик произнасят "ИмБреза"). Броят се стотинки, бачка се неуморно, вземат се заеми от роднини, съселяните и те дават нещо, за да се купи заветното возило - и после то седи в гаража, понеже няма пари за бензин (половината са на помощи за безработни). Изкарва се само за специални случаи - сватби, кръщенета и подобни.

        Да, познавам и случай (с руснаци), купуващи чисто ново Волво и му слагат газова уредба - по съвет на познати-разбирачи... Проблемът е, че сиромашията не се простира само до самото поставяне на газова уредба. Намира се някой, който ще им сложи "оригинална" уредба "на половин цена". В резултат след това се плаща два пъти по толкова, за да оправи монтажа от професионалист и/или да се сложи правилната уредба за този модел кола. После тая уредба се разваля. Ремонтира се пак при някой, който ще я направи "на половин цена". И т.н. и т.н.

        Просто човек трябва да се простира според чергата си и да не си купува нещо, което не може реално да си позволи да използва, само за да се фука че го има.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          As many of you know, I recently purchased a Hummer. For those of you who don't know much about the Hummer, allow me to explain: this is a hardcore, serious, off-road-ready military vehicle designed to do battle in camel-infested nations, except mine has a CD player.


          като сме на авто вълна
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Гоги хубаво го е обяснил, ама да ти го преведа и на "вашенски" - nigga rich
            Тези са много сладки. Аз като малък мислех че тези огромни, бели лимузини дълги колкото пиянският влак за Видин са само по филмите. За съжаление не седят така нещата. Срещат се. Любимият им трик е да се влачат с 60 в най-лявата лента, за да гледат как раята се мъчи да ги изпревари. Веднъж докато ги изпреварвахме с щерката им пеехме не пълен глас "Bad Boys". Поне не ни застреляха.

            Сун Дзъ написа Виж мнение
            Нещо много чупливи коли карате. Какви са тези турбини, дюзи, катализатори... нали за нови коли говорите. Или спешно сменяйте марката.
            На една добра кола се сменят масла и филтри на 8-10к километра и ремъци на 50к. Нищо повече. Всичко друго е според случая, тежестта на крака натискащ педала на газта и терена по който се кара. Такива неща не могат да се калкулират.
            Сега, ако сменяте масла в сервиз, където са си калкулирали и тоалетната хартия на персонала върху гърба ви, си е наистина финансов проблем. Недай си някоя гайка да се скапе.
            И аз мисля така. Хубава кола изисква сериозни разходи по подръжката след 200 000 километра. Преди това само консумативи. Като разбира се, дискове и накладки също са кнсумативи. Тук таме някой сензор, или по желание амортисьори. Иначе както пишеш, спешно трябва да се сменя марката.

            Gaden Gogi написа Виж мнение
            ...
            Съгласен съм че граничните случаи са нелепи и опасни. Те на тия хора културата на пътя им е последен проблем. Не бих ги нарекъл "селяни". По-скоро си имат съвсем ясно определение - "мутри". Ниско ниво мутри.
            Last edited by Amazon; 31-08-2015, 04:48.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Не бих ги нарекъл "селяни". По-скоро си имат съвсем ясно определение - "мутри". Ниско ниво мутри.
              Аааа мутреещите тиквели са друга песен, миналата седмица се разхождаме с жената из квартала и пред едно затворено комплексче една буца (това е мутраген ама беден) се измъква от археологично 525 изхвърля си си някакви пласмасови тарелки на земята (контейнера е на цели 5 метра) и отива на работа...явно беше охрана в комплекса. А говорим за много скъп столичен квартал. Иначе нищо че е персонал, пищова на кръста, лепната тениска и държание все едно комплекса е негов.
              А това дето аз го писвам е баш селяния, чалга генерация. Сега е голям панаир с мерцовете С-класа от около 2000 -та, вървят ужасно евтино и всеко село се хвърля...

              Comment


                Click image for larger version

Name:	1439793807-212fc3485df71e923c5a32fcf8f6d0d0.jpg
Views:	1
Size:	48.3 КБ
ID:	548187
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Майтап на чужд гръб. Не се смейте на момичето от Панама.
                  Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                  Comment


                    САЩ нанесоха ядрен удар по Китай
                    "Апокалипсис сега" в Тянцзин
                    09.2015

                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      Нещо много чупливи коли карате. Какви са тези турбини, дюзи, катализатори... нали за нови коли говорите.
                      Този месец, по една от родните телевизии, излъчиха материал за чужденец със скъпо ново возило, който на минаване през България си заредил дизел от нашенска бензиностанция. След няколко километра колата спряла. Сервизните техници казаха, че дюзите не се ремонтират, а се сменят, като само едната е около 1000 лв и целия ремонт ще му излезе около 10 000 лв.

                      Comment


                        Първият взрив прогърмя с еквивалент 3 мегатона, след това последва още по-мощен – 21 мегатона.
                        Бая яко е шмръкнал Краси Иванджийски

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Защо продължаваш да упорстваш, дори след като Империал ти отговори?
                          Какво ми е обяснено, енергийната диаграма ли? Аз съм запознат с нея, както и с опита на колеги, използвали Е85 - не е по-икономично въпреки субсидираната по-ниска цена. Същото важи и за бензина с 10% добавка етанол, 10 цента на галон по-евтино, но пък разходът е по-висок (личен опит с няколко различни автомобила). Сам си засечи разхода с различните горива и после пак ми разказвай какво било пишело в неква книжка.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Бая яко е шмръкнал Краси Иванджийски
                            И то доста качествена дрога. Явно с рублите, с които му плащат, може да си позволи най-добрите вещества, които химията може да предложи. Благодаря на Dinain, че ме просветли за съществуването на този сайт, не го бях виждал досега. Винаги е полезно да знаеш колко прости (или продажни) хора има по света. Кара те да се чувстваш добре вътрешно, тъй като виждаш че като човек, ти си много повече от тях.

                            Comment


                              Носачи, енергийни диаграми, фундаментални етични оценки... тая тема еволюира

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Носачи, енергийни диаграми, фундаментални етични оценки... тая тема еволюира
                                а заглавието на темата не си ли виждал? Уначе диаграмите са интересно нещо. Аз на моята сума време отрепах да търся кривата на въртящият момент, една камара книжи с нея включа откровени глупости а книжка за двигателя йок...аз си намерих де ама все пак.
                                Last edited by Gaden Gogi; 31-08-2015, 19:53.

                                Comment

                                Working...
                                X