Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпрос на предпочитания.
    Аз минавам по около 30 000 годишно и понеже горивото не минава през фирмата, предпочитам да ми е евтино. Отделно, че е и по-екологично.
    А имам познати, които минават по 10 000 на месец почти и въпреки, че карат автомобили за над 50 000, карат на газ.

    П.П. Сега съм хвърлил око на едно Кади и ще го взема точно защото е метаново.
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      и пак- ако можеш да си позволиш да закупиш/поддържаш висок клас автомобил разхода на гориво е 18 грижа. + екологията на 4 литра бензин макар и на газ не е много по-различна от тази на 2 литра турбиниран дизел с доизгаряне. Екология и икономичност се постига с икономични коли, не слимузини или камионоидни пикапи/джипове.

      Comment


        Съгласен съм с Гоги, такава селяния има само в бедни страни като България - скъпа кола с газ... Това е като селяните, дето пестят за скъп телефон, а после нямат пари да говорят по него. Показуха.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Старо, но култово.

          Comment


            Click image for larger version

Name:	11902339_1641268472814515_1822547183360070447_n.jpg
Views:	1
Size:	30.8 КБ
ID:	548186
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Imperial написа Виж мнение
              WTF? Защо автоматично реши, че специално е избирал такъв двигател.
              Защото ясно е написал за "специално оптимизиран" двигател, което не е нужно за нормалния бензин с 10% етанол. Специални горивопроводи и помпи са нужни само за Е85.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Принципно е така, обаче има доста нови модели, които са си принципно flex fuel. Вкл. Grand Cherokee, за което става дума.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment




                  whoa!
                  War, war never changes..

                  Comment


                    Nick написа Виж мнение
                    Защото ясно е написал за "специално оптимизиран" двигател, което не е нужно за нормалния бензин с 10% етанол. Специални горивопроводи и помпи са нужни само за Е85.
                    Защо продължаваш да упорстваш, дори след като Империал ти отговори? Черокитата след 2014 са направени така. Аз го открих след като прочетох книжката на колата. И се радвам, защото в някой щати смесват царевица с бензина, за по-ниска цена. Съответно непригодена кола и се скъсява живота на двигателя и цялата горивна система, щото от етанола получва газове. Отделно качествена стомана по горивната система и помпата вместо гума и пласмаса, на мен ми звучи добре.

                    Освен това ако около мен имаше бензиностанция с етанол щях да сипвам там. До момента през тази година съм навъртял с тази кола близо 20 000 километра. Може да ме пишете селянин, не ми пука, обаче с разликата в цената бих си купил нещо хубаво вместо да ги изливам в резервоара.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      StrEagle написа Виж мнение


                      whoa!
                      Това нещо не се отваря.

                      П.П: Като го куотнах и се отвори
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Съгласен съм с Гоги, такава селяния има само в бедни страни като България - скъпа кола с газ... Това е като селяните, дето пестят за скъп телефон, а после нямат пари да говорят по него. Показуха.
                        Снобар

                        Gaden Gogi написа Виж мнение
                        и пак- ако можеш да си позволиш да закупиш/поддържаш висок клас автомобил разхода на гориво е 18 грижа. + екологията на 4 литра бензин макар и на газ не е много по-различна от тази на 2 литра турбиниран дизел с доизгаряне. Екология и икономичност се постига с икономични коли, не слимузини или камионоидни пикапи/джипове.
                        Турбо снобар
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          и пак- ако можеш да си позволиш да закупиш/поддържаш висок клас автомобил разхода на гориво е 18 грижа. + екологията на 4 литра бензин макар и на газ не е много по-различна от тази на 2 литра турбиниран дизел с доизгаряне. Екология и икономичност се постига с икономични коли, не слимузини или камионоидни пикапи/джипове.
                          Ще си позволя да направя една бърза сметка.

                          Произволно избрах като кола за конкретната ситуация BMW 535i (F10)
                          По каталог разхода на гориво е 8.5л/100км - смесен, но реалният според мен е повече - за това взимам 10л/100км като по-реална база.
                          За да си струва да се прави конверсия на алтернативно гориво трябва да се минават над 20 000км на година, с 10 000 е безмислено.Да предположим, че човекът купил си тази кола и решил да спестява от гориво минава по 30 000км.

                          10 Х 300 = 3000л на година Х 2.4лв/литър (близо до сегашната цена на А-98 и цена много над която сме зареждали А95) = 7200лв на година за гориво.Цената на газта е с около 1.2/1.4лв за литър по-ниска от бензина, но имайки предвид повишаването на разхода - 3100лв. ще се икономисват на година.Първата година обаче икономията ще е само 100лв. с останалото прихващаме разходите за монтиране на газова уредба.

                          Да кажем, че колата ще се кара 5 години за този период спестената сума ще е 12100лв.

                          За да добием реална представа дали са много или малко спрямо модела на колата, нека обърнем внимание на останалите разходи:

                          Застраховките на автомобила за тези 5г ще струват около 8000лв (Каско+ГО)
                          Основното обслужване (масла+Филтри) - 3000лв.
                          Нека добавим и един комплект нови гуми -1200лв.

                          Не вярвам такава кола да генерира повече от 20000лв. разходи за ремонти за тези 5 години.
                          Което според мен значи, че спестените пари от по-евтиното гориво изобщо не са малко на фона на другите разходи.

                          Разбира се за по-висок клас автомобили подобно упражнение става все по-безмислено, имайки предвид разходите които те генерират.
                          Но за бензинови коли от бизнес сегмента, закупени с цел комфортно изминаване на много колометри на година, смятам че подобна стъпка е до голяма степен оправдана.

                          За сравнение аналогичен дизелов автомобил ще натрупа разходи за гориво около 5000лв на година или 25000лв за пет години, което е само с 1100лв повече от автомобила на газ за 5 години.Но пък дизелът ще е с по-висока първоначална цена и по-високи експлоатационни разходи за тези 5 години.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Може да ме пишете селянин, не ми пука,.
                            Селянията за която говорим е да се сложи газова уредба (силно ме съмнява при вас да има такова животно) на автомобил премиум клас. Което в Булгаристан се случва и е убер смешно. Отделно тия цървули обикновенно нямат пари за втори комплект гуми и зимата карат с "универсални" демек летни. Отделно на разни чудеса с пневматично окачване като се скапе и става голям панаир и поча побългаряване, в резултат на което возилото почва да вози като запорожец. ама от страни не си лични и гъзарията не страда...или като удари 35 и нагоре и го видиш такова с всички прозорци отворени... познай защо
                            Last edited by Gaden Gogi; 30-08-2015, 22:11.

                            Comment


                              Ultramarine написа Виж мнение
                              Ще си позволя да направя една бърза сметка.
                              ............
                              За сравнение аналогичен дизелов автомобил ще натрупа разходи за гориво около 5000лв на година или 25000лв за пет години, което е само с 1100лв повече от автомобила на газ за 5 години.Но пък дизелът ще е с по-висока първоначална цена и по-високи експлоатационни разходи за тези 5 години.
                              Пропусна няколко неща в сметката първоначалната цена на колата, аз оворя за коли които в най-тъпанарско изпълнение струват 80К, ама най-тъпанарско. С хубави кожи (които са поне 3 стспени, говорим за хубавки) и минимално глезота стават 110, и то с нормален двигател, аз не съм състезател. Значи кешираме 110К и почваме да осираме колата с газ, който гълта или половината багажник, или често се оглеждаме да заредим. Отделно човекът на позиция заслужаваща такъв автомобил заслужава не само изразходваното гориво ами и шефиорче.
                              Колкото до това как дизелът бил по-скъп за подръжка-карал съм и бензин и дизел и бензин на метан, някак не виждам дизела да ми струва повече, вярно всичко се поддържа както трябва и когато трябва (имам познати дето по 6 годин не сменят масло)...сега може там да има 1-2 литра повече масло или антифир, ама на кой му пука за това. Впрочем аз взех дизел просто защото ми го препоръчаха като най-добър двигател за колата гоято си бях наумил. Иначе градко бензина е дори по-икономичен, особенно зимата..

                              А вече баничарки и други неща който са да се върят километри с тях са друга песен.
                              Az говоря за това:

                              Comment


                                Говориш за нова кола, аз не знам някой да си е купил чистак бърсак нова и да слага газово, освен ако не е такси? Има голям избор до 100 000 лв. като искаш да е евтино има и хибриди и т.н. А за втората употреба всеки си взима това което му е на сърце и стигат парите. Аз имам премиум модел ама 96 г. на газ и никога не съм живял на село и не ме е срам, даже и зимни гуми нямам
                                като има кинти ще има и гуми, всичко не става на веднъж.



                                По темата

                                Comment

                                Working...
                                X