Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Може би все такива френски филми ти попадат напоследък, моето впечатление е различно. Да речем, преди 2-3 месеца гледах много добър френски филм по любимата ми книга на Виан - "Пяната на дните". А миналата година - два доста добри военни филма (и за трите съм писал в нашите теми тук). Както и два-три средновати, но все пак не лоши кримки/екшъни. Не знам, не съм забелязал някаква такава "глобална тенденция към копиране" - имат си все същите особености, характерни за френското кино, плюс разни "копиращи", но както писах - тях ги има навсякъде.

    Имаше дори един Sky Fighters (2005), където половината диалог се състоеше в дебилни американски лафчета в стил Топ Гън, обаче между френски пилоти - призля ми, не можах да го догледам.
    Аха, гледах го преди време ("Небесни рицари" или нещо подобно беше френското заглавие) и, да, точно по тази схема е правен. Но аз там гледах само самолетите - другото не струваше. А въздушните кадри си ги биваше - доста по-добре от въпросния "Top Gun". Останалото - история, игра... слабовато, но съвсем нормално за жанра (ако е за въпрос, аз нещо такова така или иначе не съм гледал добро (щатските са същата боза)).

    Comment




      Златна малина за сценарий, актьорска игра и невероятно лоши диалози, но има много добре заснети каскади.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        "The Last Ship". Домашните ме насилиха да изгледаме три епизода. Филма е абразивно тъп.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Абе има нещо такова. Още не съм гледал третия епизод, но таях надеждата, че ще се получи нещо сносно. Но с всеки следващ малоумен момент тя намалява. Мисля, че Майкъл Бей трябва да се ориентира вече към музикални клипове и реклами - все повече зрелище и по-малко мозък има в произведенията му.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Стига бе, самият кораб е готин и май достоверен. Зомбита, зараза, извънземни - who cares when the Navy is in charge. Само почакайте да се включи и Мисури.
            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

            Comment


              Томек написа Виж мнение
              Стига бе, самият кораб е готин и май достоверен. Зомбита, зараза, извънземни - who cares when the Navy is in charge. Само почакайте да се включи и Мисури.
              Кораба е толкова достоверен, че изстрелва торпеда някъде от капитанският мостик и става невидим за радара ако лампите в командната зала се изгасят. Но аз изобщо нямах предвид техническите безумия, които надминават всичко което някога съм виждал във филм (дори второразреден филм).

              Сценария е писан като дипломна работа. Режисьора е тотален некадърник. Актьорите(някой от които са добри) играят тая патетика без никакво желание. Опитали са се да хванат документална атмосфера, а са получили театрална...от куклен театър. Диалога е като от 4-торазрядан филм от 70-те.

              Действията на всички са напълно немотивирани. Руският капитан е олигофрен. Което е по-интересно, американският капитан също. Отгоре на всичко руският олигофрен а написал 600 страници тухла по военноморска тематика, а американският олигофрен я прочел...в оригинал! И така двамата капитани и техните екипажи, всеки от които очевидно страда от различна фаза на Синдрома на Даун и/или олигофрения се гонят като слепци в минно поле.

              Най-хубавото от всичко е че преследват една цел но предпочитат да се стрелят.

              А да...отгоре на всичко руският капитан очевидно вижда в бъдещето. Което би направло играта нечесна, ако американците не го надцакваха с двама морски пехотинци, които въоръжени с M4 могат да избият ескадрила щурмови и транспортни хеликоптери + десанта им. Без да сменят пълнителя...

              Да не отварям дума за ефектите...
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Абе има нещо такова. Още не съм гледал третия епизод, но таях надеждата, че ще се получи нещо сносно. Но с всеки следващ малоумен момент тя намалява. Мисля, че Майкъл Бей трябва да се ориентира вече към музикални клипове и реклами - все повече зрелище и по-малко мозък има в произведенията му.
                Във следващият епизод очаквайте(внимание спойлери):

                -127мм ОФ снаряд уря почти от упор гумена лодка. Лодката издържа на попадението и продължава по курса. Екипажа пада във водата(невредим).

                - Най-добрият начин да покажеш на врага че говориш сериозно е да извадиш чифте и да пръснеш мозъка на първият си помощник.

                - Могъщи диалози от рода на:
                той: "Повече няма да ходя с теб на мисия!"
                тя: "Защо!?"
                той: "Защото те обичам, затова!!!"

                - Откриваме че ако командваш най-съвършенното оръжие което плува в океана а именно крайцер Арли Бърк и искаш да попилееш 30 000 тонен брониран руски атомен ракетоносен крайцер, нормалната тактика е да изпратиш двама самоубийци в гумена лодка в която има малко експлозив. Толкова малко че на крайцера и боята не му се олющва.

                - Ще видим как торпедо анихилира коралов риф.

                - Ще научим още че ако искаш да отвлечеш някой, който непременно трябва да остане жив, тактиката е да му опреш пистолет в главата и да го влачиш през всички вътрешни помещения на боен кораб. Един вид да се похвалиш на целия екипаж.

                - Искате да маскирате 10 000 тона боен кораб? Няма проблем! Опъвате една педя алуминиево готварско фолио на дъжина десет метра по пирса. Махате от там бойният кораб и Воала! Радара на вражеският кораб, който е на около 200 метра от вас игнорира крайцера и се вкопчва във алуминиевото фолио.

                -Командната зала на руски атомен крайцер представлява нещо като камбуз(кухня) с няколко прозореца и криво-ляво закрепен в ъгъла евтин 32 инчов телевизор. На телевизора мига голяма червена точка. Не видях дали има дистанциооно.

                -За да минирате огромно пристанище е достатъчно да натоварите 5-метрова гумена лодка с 30-тина многотонни подводни мини и да ги разположите.

                -Ак-74 може успешно да се използва по подводни цели. Или по-скоро не се разбира какво става, защото престелката е само шум и размазани кадри. Като от стар филм без бюджет за ефекти.

                -Ако искаш да навигираш огромен боен кораб, над подводни рифове през ноща, няма грижи. Изключваш всички сензори и се доверяваш на вътрешното усещане на капитана. Капитана както споменах си пада малко тъп(но не колкото руският капитан. онзи е пълна мозъчна смърт).

                -Ако паднеш от гумена лодка близо до противников кораб, моментално се телепортираш на собствения си кораб. Нещо като приключване на мисия в компютърна игра от 90-те.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Трябва да направиш блог за ревюта на скапани филми
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    E, Амазон преувеличава малко. Половината от изброените неща не се случват точно така.
                    Това, което е разочароващо в сериала, за мен не са техническите аспекти (нищо чак толкова фрапантно спрямо други евтини екшъни), а архаичното стериотипизиране на персонажите. Скоро не бях виждал нещо толкова примитивно. Арабите във втория епизод бяха карикатурни. Руснаците от третия епизод бяха... праисторически, 1:1 с екшъните от 80-те години. Не знам, може би това трябва да отговаря на дълбоко реднешката-отраснала-с-комикси представа за света. Но това не е представата за режисьора - не може да си стигнал там, където е стигнал Майкъл Бей, ако си толкова прост. Тоест това е представата, която той смята, че ще разберат зрителите му и ще се асоциират с нея. А режисьор, който взема зрителите си за олигофрени, мен ме дразни. Просто е обидно.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Съгласен съм. Американците също са напъхани в този както го наричаш "праисторически" стереотип. Не са само арабите и руснаците.
                      Нямам представа как са успели да оплескат всичко. Майкъл Бей е един от продуцентите. Режисьора не го бях чувал, но има зад ърба си напълно гледаем и успешен филм като U-571.

                      Тоест това е представата, която той смята, че ще разберат зрителите му и ще се асоциират с нея. А режисьор, който взема зрителите си за олигофрени, мен ме дразни. Просто е обидно.
                      И мен така, но филма има приличен рейтинг в IMDB. Надявам се че ще спадне с времето.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Най-поразителната реплика до момента беше във втори епизод при преговорите с ал-кайдците. При все че е свършил светът, човек ще очакв оцелелите да направят опит да се съберат и да работят заедно. Поне от ерудираната част от оцелелите, т.е. флотските офицери. Вместо това, повтарям, при все че е свършил светът, американското правителство и САЩ като държава с голяма доза вероятност вече не съществуват, капитанът изцепи нещо от рода на "Светът може да е свършил, но едно нещо не се е променило - ние не преговаряме с терористи!". Гръм. Мрак. Мозъчна смърт. Сега сме 2014 г., но това е фраза, извадена от пост-9/11 истерията, сякаш сме все още в 2001 г.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Извинявайте, ама какво сте очаквали от човека стоящ зад "хитове" като трансформърите и армагедон, макар, че на този фон "Островът" си е направо остров в море от посредственост?
                          Last edited by boilad; 08-07-2014, 00:12.
                          Liberte, egalite, fraternite
                          Viva la revolution
                          Zalmoxis написа
                          Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                          http://hristoen4ev.blogspot.com/
                          dibo написа
                          Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                          - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                          Comment


                            Трябва да направиш блог за ревюта на скапани филми
                            +1 славно ги нахрани

                            Аз не съм гледал още трети епизод, но ако половината от нещата са така както казваш не е за пропускане. Иначе си е така и със слабата игра и с наивния сценарии. Нивото е на Battleship и според мен е възможно Флота да е ударил едно финансово рамо в рамките на програмата за популяризиране на службата.
                            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                            Comment


                              "Ной" - слаб филм, според мен.

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                Забавно тъпа простотийка.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X