Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Замъка Волфенщайн?
    Може би в продължението

    Comment


      "Сталинград" на Бондарчук- младши (Бездарчук по му отива). Да беше го кръстил "Спасяването на Катя"

      Comment


        Аз го чакам с нормално качество. Но очакванията ми са да е регулярната руска патриотарщина дето да се врътне по НТВ за 9-и май надявам се поне ефектите и достоверността да са на ниво.
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          Warlord, тук има вече цяла тема за него. Според мен, не струва.

          Comment




            Дядо Скорсезе се е опитал да направи Goodfellas на нашето време заменяйки изтърканите мафиоти със злите финансови акули от Уолстрийт, но се проваля тотално.
            Три часа филм в който се циклят три - четири типа сцени - друсане, чукане, евтини речи за това как да взимам парите на по-глупавите, вътрешния глас на главния герой разказва нещо безсмислено. Всичко би било почти прилично ако филма беше два часа, максимум. Уви! Филмът е цели три часа, като последния половин час почти не се изтрайва. Цикленето на еднотипни сцени и минималното сюжетно развитие в тия три часа, просто убиват всичко. Да, Лео е голяма работа, да операторското и монтажистко майсторство са на ниво, да Марго Роби гола е незабравима, но което е безсмислено е безсмислено, а аз най-мразя безсмислено дълги филми.

            ПП
            Джона Хил все още ме дразни толкова, че ще го бия с винкел при минимални морални задръжки. Този човек играе една и съща роля вече 7 - 8 години подред.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Очаквах нещо съвсем различно от този филм, който не може да реши дали е комедия или драма... наистина е прекалено дълъг, с прекалено много излишни и безсмислени сцени. Преобладаващата дума в рецензиите неслучайно е "безсмислен".

              Оказа се, че това е вторият филм, базиращ се на историята на Джордан Белфорт и Stratton Oakmont. Другият, Boiler Room, си заслужава много повече.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Филмът започва с наратив, следва ретроспекция, по-късно наративът е тотално зарязан без никакво обяснение и краят на филма те оставя леко стъписан. След няколко часа повтарящи се до припадък безсмислени монолози и едни и същи сцени със секс и друсане не става изобщо ясно как Джордан е живял в затвора, как е решил да стане motivational speaker, какво е станало с компанията и останалите и т.н. Сюжетът е крайно елементарен, а героите са неправдоподобни до комичност. Клишетата се редят едно след друго, а филмът прилича на пародия на всички филми за Уолстрийт + всички филми на Скорсезе досега.

                Comment






                  Някакви мнения за този филм?

                  Не знам разсеян ли бях, но първата половина от филма ми се стори отегчителна до смърт. В началото имах усещането, че започвам да гледам сериал от средата - никакво представяне на персонажите, само приказват, приказват и минават 30 минути, докато разбереш кой кой е е и за какво се бори. Освен няколко запомнящи се смъртни сцени, не намерих нищо забележително в този филм. Претенциозността, този безкраен over-the-top псевдо-интелектуален булшит ми напомни на оплескването на братя Уашаковски с "Матрицата" 2 & 3. Ще прощавате, ама наркобос се е ядосва на някого, защото му е провалил сделка за $20 млн., и какво прави? Обажда се на този някой и му обяснява, че е решил да го ликвидира, той не може да направи нищо по въпроса, трябва да възприеме своята смъртност и т.н. и т.н. и т.н., държи го 30 минути на телефона, обаче го обяснява философски. Наркобос/поет/философ. Да бе.

                  Иначе страхотен актьорски каст, но тотално пропилян.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    За пореден път гледаме с теб по едно и също време едни и същи филми .
                    То мненията си ги обобщил - шаблонни образи , без същина - к*****а е такава по дефиниция , ама какво и защо я е направила такава , па как се е издигнала до това ниво ? Онази блага женица - Пенелопе ,- ем порочна , ем вярна ... хаосът в другите персонажи не ми се обсъжда , изтощително е , но не мога да не се спра на главния герой - съветникът ! Очевидно Ридли се опитва да втълпи , че вталени костюмчета и вратовръзки на фона на разпасаната шайка наркодистрибутори са достатъчни някой да бъде възприеман като обигран адвокат . Но в какво се изразяваха съветническите му умения , къде и кого съветваше - м*****а в женски затвор ? С какви пари участваше в сделката , кой на кого какво беше обещал , кой какво не изпълни ... Може ли ерудиран адвокат да плещи по телефона - чужд, за да не бъде установено местопребибаването му ,-къде да се срещне с изгората си ...

                    Има великолепни филми , експлоатиращи подобна тема - един "Тренировъчен ден" да вземем или "Дрога", или онзи с внедрения Дон Чийдъл и приятелят му - Уесли Снайпс ,- все дълбоки , многопластови и професионално издържани ... Докато това горното си беше предвзета шарения ...
                    Last edited by Dinain; 13-02-2014, 00:28.

                    Comment


                      A counsel or a counselor gives advice, particularly in legal matters. It is a title often times used interchangeably with the title of lawyer.
                      Counselor мисля, че е по-правилно да се преведе като "Адвокатът", а не "Съветникът", в случая.

                      Иначе като се замисля - цивилизовани хора, имат цели 5 думи за "адвокат" (ако не са и повече):
                      A lawyer, according to Black's Law Dictionary, is "a person learned in the law; as an attorney, counsel or solicitor; a person who is practicing law."
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Кардашиян, Уил Смит и синът му взеха Златни малинки
                        Комедията "Пълен т*шак" и високобюджетната научна-фантастика "Земята: Ново начало", в който Уил Смит пробута сина си Джейдън за главната роля, грабнаха по 3 награди "Златна малинка", които се присъждат ежегодно за най-лоши американски продукции.

                        "Земята: Ново начало" спечели отличия в категориите за най-лош актьор за главна роля (за Джейдън), за най-лош актьор в поддържаща роля (за Уил Смит) и за най-лош екранен дует (за Уил и Джейдън Смит).

                        "Пълен т*шак" с участието на Холи Бери, Кейт Уинслет и Хю Джакман пък спечели отличията в категориите най-лоша лента, най-лош сценарий за общо 19 сценаристи и най-лош режисьор за общо 13 режисьори.

                        Филмът е компилация от 16 комедийни скеча, всеки един с отделни режисьори и сценаристи.

                        С празни ръце от церемонията, състояла се в Лос Анджелис, си тръгна Адам Сандлър. Той беше номиниран 7 пъти за комедията "Дърти хлапета 2". Досега Сандлър имал 20 номинации за Златни малинки.

                        Наградата за най-лоша актриса взе мъж, дегизиран на екрана като жена - Тайлър Пери за участието си във филма "Коледата на Мадеа".

                        Ким Кардашиян пък получи наградата за най-лоша актриса в поддържаща роля за "Изкушението", на режисьора Тайлър Пери.

                        Наградите Златни малинки бяха създадени през 1980 г. и са антипод на Оскарите.

                        Присъждат се винаги в деня преди церемонията по връчването на Оскарите.

                        Лауреатите се избират от 800-те членове на фондацията Награди Златна малинка.

                        Само победителите в категорията за най-лош екранен дует се избират чрез гласуване на 80 000 души в специализирания сайт за филмови рецензии RottenTomatoes.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          "Пълен т*шак" с участието на Холи Бери, Кейт Уинслет и Хю Джакман пък спечели отличията в категориите най-лоша лента, най-лош сценарий за общо 19 сценаристи и най-лош режисьор за общо 13 режисьори.
                          Е, изобщо не съм съгласен. Пък.

                          Comment




                            Французите вече не правят добро кино. Последните 15 години започнаха да копират сляпо Холивуд - ок, всички го правят. Обаче специално французите сякаш нарочно копират най-лошите практики на Холивуд, раздуват ги още повече и пускат - с някаква логика "клин клина избива" ли, не знам.

                            Vertige ("Световъртеж") е клиширан планински хорър-слашър с нищо оригинално в него, освен красивите панорамни сцени в първата половина на филма. Те наистина си заслужават. Останалото е пълна бездарност.
                            Група французи отиват за уикенда до Хърватия на скално катерене, пътеката е затворена, те игнорират табелата и после им се случват разни лоши неща. Слаба актьорска игра, нелогични действия на персонажите, клиширан до болка злодей - това го има в много филми, не само в този. Подразни ме едно изречение в самия край на филма, претендиращо да предава документалност на лентата:

                            "До момента на Балканите са изчезнали 3270 души"

                            WTF???

                            До кой момент? За какъв период? За разлика от 'Балканите', в останалия свят хора не изчезват, така ли?
                            Какво трябва да означава посланието - Не ходете на 'Балканите', там изчезват хора??!?!?

                            То е ясно, че се експлоатира страха от страшната Източна Европа като в "Хостел", ама там поне такава простотия не помня да има накрая.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа
                              Французите вече не правят добро кино.
                              Обобщаваш. Последните няколко години съм гледал достатъчно достатъчно добри френски филми (правени през последните 15 години), както и много прилични (съответно - от щатските продукции съм попаднал на страшно много боклук (както и на много добри неща). Навсякъде се правят слаби и лоши филми: изцяло е въпрос на подборка. Проблемът с копирането е всеобщ, но въпросът е, че всяко национално кино си има както копиране и боклук, така и добри неща (е, с изключение на нашето, ама това е отделен въпрос). Затова е по-добре да говорим за конкретни заглавия, а не да обобщаваме (защото веднага възниква въпроса - на каква подборка се гради обобщението? във Франция се правят много филми всяка година, съмнявам се, че гледаш всички (аз едва ли гледам повече от 5-6 френски филма годишно)).

                              Comment


                                Обобщавам, разбира се. Но точно при французите ми прави впечатление това бездарно и самоцелно копиране (именно копиране, не заимстване или модифициране) на Холивуд. Имаше дори един Sky Fighters (2005), където половината диалог се състоеше в дебилни американски лафчета в стил Топ Гън, обаче между френски пилоти - призля ми, не можах да го догледам.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X