Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпреки това има неща в този филм, които си заслужават гледането.
    Можеш ли да уточниш? Аз му хвърлих един поглед в imdb и реших, че няма и да се пробвам. Но знам ли, може пък да сктава за убиване на време (не че сега го имам много, ама нищо).

    Comment


      Игра, камера, заснемане като цяло. Плюс добра обща атмосфера на дарк фентъзи. Бих казал - оригинална. За сметка на това историята е пределно плоска във всички аспекти, вкл. персонажи. На места режисурата като че ли също издиша, но това е по-скоро заради непривичното съчетание на стилове.

      Comment


        Тъпи и Радостни 7.
        Боза ама резлива. Толкова тъп сюжет е трудно да се спретне.
        - айде лошият беше лош, ама след като трепна Хан всеки нормален злодей можеше да пребие всички останали докато се лигавеха на гробището, 200 оки в някоя дупка и щеше да им висне червата по дърветата, или да ги изпозастреля, ама не, ще се влачи бавно с кола та да го видят.
        -спасяването на хакерката, като никой не можеше да се появи там и те трябваше да скачат, как лошият се появи, отделно от къде знае че ще са там.
        - бронираният джип дето издържа на картечница от 10 метра и скачането в пропаст иди дойди.
        - финалното преследване- като как Скалата със счупена ръка тръгна да подскача?
        - тоя дрон дето го пуснаха от хеликопетера беше по-голям от самият хеликоптер
        - ако искат да се крият не са ли чували за затъмнени стъкла или дори за ванове без стъкла?
        - сцената в тунала при която бутнаха дрона, той първо ги изпревари..а в следващият момент пак беше зад тях
        - скалата се появи от нищото в точната секунда
        - ротационата картечница иска акумулатори и патрони за да стреял, той такова нещо не отскубна, в Хичщникът поне си мъкнеха всичко
        лошите за какъв им е всеки път да казват "огън"
        - последният бой- Диел няколко пъти го млатнаха с железа, но явно не му се отрази
        - лошите от им аняма 50 метра не оцелиха с цели 20.
        и т.н.т.

        Comment


          Стига бе, Гога. Филмът е готин. По-добър от последните 3 в поредицата да речем. И аз мислех да пиша за него, но в обратната посока.
          Ако нямаше невъзножни каскади и алогизми, то нямаше да има филм.
          Мацките, колите и екшъна бяха на ниво, това е което дефинира FF7. Единствено чета недоволство от прекомерната роля на Дом (Вин Дизел) и издигането му до статус на супер-герой (това падането с колата от 100 метра, боят с тръби и т.н.), но това се обяснява с ненавременната смърт на Пол Уокър, който играе другия главен персонаж. На мен лично не ми хареса и че Дизел вече изглежда като застаряваща мутра. Има доста по-дърти актьори, които обаче са се докарали до "нацепен батка" (справка - Шон Пен в скорошния The Gunman или Сталоун)

          Не те ли накефи Скалата как пръсна гипса, а?

          Тия филми са направени за сцени като тази:





          Апропо за FF7 ми попадна това материалче - според професор по физика прелитането от една кула в друга е най-възможната от каскадите във филма.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Не е въпроса в невъзможните каскади а в плоските персонажи и сценалият в който зеят огромни дупки в логиката.
            Иначе наистина дизел дразни, "супер алфа", пфу. Този почва да заприличва на Уйл Смит на който всички последни ролиса му "убер кулл та скърца". Персонажа на скалата е къде по-готин, особено след като и дъщерята го подбъзикна...и изобщо ролите в които играя никога не са дразнещи (а в Херкулес си беше направо готин).

            Comment


              "Игра на Кодове" - отивам и си вземам книгата за "Енигма".. Чета, чета.. Друга история.
              ..И кажи ми ти страннико,
              чувал ли си звук,
              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

              Comment


                "Игра на Кодове" - отивам и си вземам книгата за "Енигма".. Чета, чета.. Друга история.
                Съгласен съм. Първо, няма нищо общо с реалната история. Хайде, да речем, че това не е чак такъв проблем - един филм може да е добър и без това (дори когато е по -истинска история). Но не ми хареса и като филм. А очаквах, че ще ми хареса, което само подсили разочарованието ми. Добър пример как можеш да вземеш добри актьори, много интересна реална история и да я превърнеш в банален глуповат плакат, при това, изцяло да се разминеш дори с историята. Вината е изцяло в сценария и режисурата, според мен. А най-идиотското е, че ако го гледа човек, който нищо не знае за историята около "Енигма", нищо няма и да разбере от филма - нито защо е толкова важно, нито как реално я "разбиват".

                Comment






                  Какво стана с тия актьори? Тези двата филма са като сборище на пропадналите. В единия римляни се бият с китайци, в другия има чернокожи лордове, а рицарите са сборище от всякакви - бели, черни, азиатци, че и маори. Ако ще е фентъзи, да бяха да сложили дракони и магии, а така е някаква псевдо-средновековна боза. (с много клиширана история)
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    От скука снищи гледах Мад Макс, хубаво че жената не иска да го гледа и не ходихме на кино. Такава тъпота и безсмислица дори хубавите кресла на Сине Грант не могат да изгладят.
                    Вярно имаше някакви шарени злодеи, странно изглеждащи возила.ама смисъл и идея йок. Апсурд след апсурд премесенс дебилизъм.Явно някой много сее пънал да измилисли от голяма по-голяма глупост. Най-фрапиращите-
                    - в ера без петрол насам натам хвърчат разни возила с по-два двигателя и явно много лакоми
                    - тия тъгуваха с човешко мляко, което не само не вкисна, ами е и безсмислено за производство.
                    - камиона явно беше бензинов, а дори руснаците от поне 25 години не правят такива, белите хора от по-отдавна.
                    - в очебийно слънчевата пустиня хаховците бяха поразително бели, а не е като да стояха на сянка.
                    - хаховците си преливаха кръв на случаен принцип, без да коментираме смисъла от цялото действия- вероятноста да се гъцнат от неправилна група
                    - приятески настроената бабишкера дето висеше на стълба да рпави капан- на кой го прави в средата на безлюдната пустиня?
                    - "булките" на безсмътния - хората се избиват за вода тия си поливат крачетата с маркуча (това когато Макс се освободи).
                    и т.н.т. и т.н.т.
                    Тъпоъгълен филм с шарени возила и дори без екшъна за който трейлъра намекваше (то там беше показан и повечето). Но пък с много високи оценки в IMDB.
                    Добавка- самият Макс беше карикатура, повечето време мълча или ръмжа.

                    - сетих се още една тъпотия - когато заседнаха в калта отидоха да подлагат тенекия на колелата на ремаркето, вместо на двигателните колела на камиона.


                    дори Тъпи и Радостни (не всичките 7, някой бяха готини) не е толкова фрапиращо безсмислен.
                    Last edited by Gaden Gogi; 18-07-2015, 20:49.

                    Comment


                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Имаше Шарлиз Терон => става.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Имаше Шарлиз Терон => става.
                          нейната роля биваше....ама само тя.
                          а сега се сетих- сребристата кола която беше ескорт на камиона в началото- трябва да му откъснат ръцете на тоя дето беше окепазил така хубавия ягуар мискина му с мискин, толкова ли са имали американски таралясници за рязане...впрочем на Джо возилото беше готино.

                          Comment


                            Що бе, тъпотиите си заслужава да се гледат.

                            Comment


                              25-те най-големи бокс офис провала в историята


                              (загубите са преизчислени в днешни стойности)

                              Интересно, за някои от тези филми не бях и чувал. Понякога огромни средства се наливат в никому неизвестни боклуци...
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                е ТЕ ЗАТОВА СА и загуби, някой са ис останали неизвестни ако ид а с абили хубави.
                                Иначе Ронините е рядка гнус, убер тъп филм язък че се подлъгах по трейлъра...а края беше върха - оня нахилен като пача че ще си реше карантиите.
                                От друга страна самотният рейнджър си беше съвсем приличен филм.

                                Comment

                                Working...
                                X