Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Библията като книга

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Книга оттогава няма как да има кой знае каква художествена стойност.
    Сама по себе си художествената стоност няма как да зависи от възрастта. Пък и в библията има доста добри сюжети.

    тук май усещам подигравателно отношение към религията.
    тук си признавам и аз вина, но не се притеснявам от това. Безбожник съм


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #17
      Интересно е ,че Старият завет ни дава информация за това с какво са се изхранвали предимно евреите - с грабежи и кражби на добитък.Поне аз така го виждам.

      Comment


        #18
        Zalmoxis написа
        ... но тук май усещам подигравателно отношение към религията.
        "А Исус каза: Прости им Отче, защото те не знаят какво вършат." (Лука, ХХ²²²: 34)
        Zalmoxis написа
        Интересно е ,че Библията ни дава информация за това с какво са се изхранвали предимно евреите - с грабежи и кражби на добитък.
        "И израилтяните ядоха манната четиридесет години, докато дойдоха в обитаемата земя, хранеха се с манна, докато пристигнаха до границите на Ханаанската земя." (Изход, ХV²: 35)

        кало написа
        Само моля някой да не каже кой е убиецът, че язък ми за четенето...
        "А Каин каза това на брата си Авела. И когато бяха на полето, Каин стана против брата си Авела и го уби." (Битие, ²²²²: 8)
        Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 18-02-2008, 09:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment


          #19
          За историята с манната не се бях сетил (хахаха)!Ами това първото в каква връзка го казваш ?

          Comment


            #20
            Нека се молим за душите им! Нека се молим Бог да им прости подигравателното отношение.:church:

            "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
            It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

            Comment


              #21
              IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
              Нека се молим за душите им! Нека се молим Бог да им прости подигравателното отношение.:church:
              Еее не !Признавам те :mhehe:!

              Comment


                #22
                Между другото, моята любима книга от Библията е "Песен на песните".

                Comment


                  #23
                  А на мен Псалм 137, особено края му:

                  Блазе на онзи, който хване и разбие о камък Малките ти деца!

                  демонстрира високия морал на цялата книга!

                  Всъщност половината стар завет е не по-малко ксенофобски и кръвожаден. Истинска книга на омразата.
                  Last edited by Thorn; 18-02-2008, 10:15. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    #24
                    Тук бих казал, че няма как от един цитат да се съди за цялата "книга", но се въздържам. То Старият завет затова е стар.
                    Всъщност каква е тая тема.....?

                    Comment


                      #25
                      Ами това е тема, която беше пусната като апология на библията и цитати, показващи безкрайната мъдрост на тази книга. И понеже продължи в същия дух, нямаше как да не се породи обратна реакция, което директно праща темата в онези чакащи катинар, понеже теми за религията вече си имаме достатъчно.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #26
                        Ясно.Въпросът ми беше по-скоро присъединяване към общото негодувание. Даркас, явно не си чувал за "Мъдростта на вековете", там цитати има колкото си щеш.

                        Comment


                          #27
                          може да кандидатства за най-преебана и първоначално безидейна тема и има големи шансове да спечели

                          Comment


                            #28
                            Айде наистина стига толкоз.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment

                            Working...
                            X