Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    и да питам на Дьониц мемоарите къде мога да намеря?
    В милитерата - ако нямаш проблем с руския език.

    Comment


      отдавна не съм го ползвал ама ще пробвам мерси

      Comment


        heinz_guderian написа Виж мнение
        Сбогом на оръжието на Хемингуей и да питам на Дьониц мемоарите къде мога да намеря?
        От тук можете да ги дръпнете.

        Comment


          Лоза Дмитрий Федорович
          Танкист на «иномарке».
          Победили Германию, разбили Японию
          Сайт «Военная литература», работающий с 2001 г., собрал в себе множество текстов, имеющих отношение к военной истории и истории войн, и постоянно пополняется новыми материалами. Среди них -- первоисточники, архивные материалы, документы, мемуары, исследования, проза и поэзия, биографические работы, пропагандистские материалы, статьи, альтернативная военная история, книги по истории техники и оружия, уставы и наставления, устная история, детская военная литература, карты и схемы, военная периодика и многое другое.

          Забавна и поучителна поне за мен, благодаря Ви за линка! Не помня вече в коя тема го намерих...

          Comment


            "Цар Плъх" - Голяма!!!

            Comment


              Някой може ли да ми предложи книга,за обсадните машини и т.н....Мерси предварително

              Comment




                Книгата представя широка панорама на византийската цивилизация – от „раждането“ на Източната Римска (Ромейска) империя, през изпълненото й с възходи и падения съществуване, до самата ѝ гибел. Разгледани са политическата история, държавната идеология, църквата, стопанството, материалната и духовната култура, влиянието, което империята оказва върху близки и по-далечни общества и народи през Средновековието. Читателят има възможност да се запознае със съседите на Византия – балканските страни, Персия и ислямският свят, народите от евразийските степи.
                Войната е лека за зрителите...

                Comment


                  "Ние бранихме тебе София"

                  Comment


                    Византия стана модна тема. Този година доста книги наизлязоха като част от византоманията.

                    Тази Византия става, но ми е някак шаблонна като идея и писане. Поредното общо, фактологично, енциклопедично въведение с учебникарски уклон.

                    Много по-интересно беше да прочета Византийците на Ейврил Камерън. Има моменти на интересно теоретизиране. Това си е историографска игра, но определено по-разнообразна от сухото изреждане на факти.

                    Сещам се и за друга (сравнително нова) книга, която ми хареса - Атила. Номадското насилие от Мишел Руш. Просто четях с удоволствие. Моментите за културата (религията) бяха най-любопитни.

                    Comment


                      Катуков, В острието на главния удар, 1979. Голяма боза, голямо нещо. Да се чуди човек как са стигнали нацистите до Москва. И навсякъде автоматчици, автоматчици... тия хора пушки нямат ли бе

                      Comment


                        Много добре написана книга за западен автор http://knigabg.com/index.php?page=book&id=27138

                        Comment


                          Док Холидей написа Виж мнение
                          Здравейте. От известно време търся, без никакъв успех, Духът на дипломацията от Стоян Петров - Чомаков. Ако някой може да помогне за намирането й, (книгата е на издателство ЛИК и е изчерпана от много години), ще съм му изключително признателен. )
                          Стига да не отговарям късно - имам една бройка от тази книга и съм готов да се разделя с нея. Има посвещение на втора страница, самото книжно тяло е в почти идеален вид.

                          И нещо, което търся (за съжаление безуспешно, дори на панаира го нямаше) - "Крушенецът" от Томас Бернхард и "Племенникът на Витгенщайн" от същия автор. Имам буквално всичко останало от Бернхард, така че ще съм благодарен, ако някой реши да се раздели със споменатите книги.

                          За по-нататъшни уточнения, за да няма спам - на ЛС.
                          Last edited by bozonm; 09-12-2011, 00:11.

                          Comment


                            Veche sam na Guderian sled tova Manstein

                            Comment


                              heinz_guderian написа Виж мнение
                              Veche sam na Guderian sled tova Manstein
                              За Манщайн специално трябва да си намериш доста подробни карти, че иначе е безмислено.. иначе от всичко което съм прочел досега "Проиграни победи" ми е направила най-голямо впечатление, а за Втора танкова група на Гудериан може да я пробваш на Hearts of iron 3 понеже там всичко е 1 към 1 с действителното разпределение на силите

                              Comment


                                stiga da imah dostatachno dobur kompiutur.....

                                Comment

                                Working...
                                X