Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Форум Бойна Слава и една дисертация по обобщени ортогонални разложения в DSP. Сюжетът е тегав, но фабулата е заплетена

    Един въпрос:

    Могат ли членовете на форума, които четат активно художествена литература да съставят един препоръчителен лист "Майката на всички книги", за разширяване на културата на желаещите?
    Много ще е полезно, особено за мен, защото в последната година забравих какво е четене встрани от работата
    Last edited by Darkas; 11-08-2007, 01:03. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Не 7, а 77 пъти по 7...

    http://www.mathematicalanthropology.org/

    Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

    Comment


      Четящите потребители тук, често имат(ме) извратени и нездравословни вкусове, така че полезността от подобен списък е под въпрос. Пък и не искаме да влияем зловредно на народонаселението.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Предполагам, това е ирония?
        Не 7, а 77 пъти по 7...

        http://www.mathematicalanthropology.org/

        Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

        Comment


          не знам какво удоволствие има в това някой да ти друсне един списък от 1000 автора или произведения и ти като добро детенце да тръгнеш да ги търсиш по книжарници и библиотеки. прилича ми на изпълняване на петилетка. отмяташ произведенията едно по едно и се чувстваш преизпълнен със задоволство. ето, аз ставам по умен, щото, видиш ли, съм прочел всичко дето ми казаха, че е важно.

          Comment


            Док Холидей написа
            не знам какво удоволствие има в това някой да ти друсне един списък от 1000 автора или произведения и ти като добро детенце да тръгнеш да ги търсиш по книжарници и библиотеки. прилича ми на изпълняване на петилетка. отмяташ произведенията едно по едно и се чувстваш преизпълнен със задоволство. ето, аз ставам по умен, щото, видиш ли, съм прочел всичко дето ми казаха, че е важно.
            Ти си привърженик на системата на Сократ за пренос на знания? Но дори и на Сократ му се е налагало да задава въпроси на учениците си. Аз това имах предвид - търся книгите, които не дават верните отговори, а задават верните въпроси
            Не 7, а 77 пъти по 7...

            http://www.mathematicalanthropology.org/

            Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

            Comment


              И аз не разбирам този рикуест - Какво значи да се изготви списък. Когато човек иска да чете нещо, сяда и ог чете (ако има време, разбира се). Ако то не му харесва - не го чете и толкоз. Би селдвало да са минали ученическите години, когято човек чете различни неща и оформя естетическите си вкусове за литература, за голяма част от хората, в този форум. Аз например не мога да чета (т.е. не мога да понасям)"Ана Каренина" на Лев Толстой или пък Димитър Талев...или пък Дан Браун и трябва да ти кажа, че за мен лично това не ме прави по-малко интелигентен. Аз лично съм човек с особена естетическа нагласа - за да ми хареса нещо - то или трябва да ме обогатява (т.е. да ме кара да се замислям за неща важни конкретно за самият мен), или трябва да ме забавлява (разбирай - разсмива). Сам разбирш, че по тази причина това, което аз бих сложил в един подобен ненужен списък е твърде ограничено. Така че опитай се да четеш това, което ти харесва не е нужно да четеш нещо или да си налагаш вкус, за да угодиш на други в някаква среда. Винаги когато е актът на четене е принудителен, той е безрезултатен (ако става въпрос за лекции или уроци от учебник - безрезултатен, при това в дългосрочен план) и понякога напълно безсмислен..

              П.П. Чета, когато намеря време тия дни, Клаузевиц "Теория на голямата война" (изданието от 2001). Най-после, мисля, че съм дорасъл за него

              THE LABARUM


              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
              ,sevogorob eht erew ysmim llA
              .ebargtuo shtar emom eht dnA

              Бе сгладне и честлинните комбурси
              тарляха се и сврецваха във плите;
              съвсем окласни бяха тук щурпите
              и отма равапсатваха прасурси.

              Comment


                "Византиец чете Клаузевиц", това Репин ли е? Или просто спазваме имперската повеля?

                Comment


                  Останах с добри впечатления от книгата на Ладислас Фараго 'Играта на лисиците'.Описва се много подробно създадената агентурна мрежа на абвера в Европа и САЩ.
                  Ignoramus et Ignorabimus :sm186:

                  Comment


                    von Danitz написа
                    "Византиец чете Клаузевиц", това Репин ли е? Или просто спазваме имперската повеля?
                    това отива директно в подписа

                    Comment


                      Imperial, what is thy bidding, my master? :p :tongue5:

                      THE LABARUM


                      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                      ,sevogorob eht erew ysmim llA
                      .ebargtuo shtar emom eht dnA

                      Бе сгладне и честлинните комбурси
                      тарляха се и сврецваха във плите;
                      съвсем окласни бяха тук щурпите
                      и отма равапсатваха прасурси.

                      Comment


                        von Danitz написа
                        "Византиец чете Клаузевиц", това Репин ли е? Или просто спазваме имперската повеля?
                        Византиец, просто Лъв Тактик, Вегеций или дори Макиавели по ти отиват на ника

                        П.П. Хмм..., замислих се, че тогава "Хана чете Клаузевиц" ще е Бидструп.
                        Last edited by Хана; 13-08-2007, 14:09.

                        Comment


                          albireo написа
                          Четящите потребители тук, често имат(ме) извратени и нездравословни вкусове, така че полезността от подобен списък е под въпрос. Пък и не искаме да влияем зловредно на народонаселението.
                          Едно достойно мнение.

                          Прочетох Юдит на Миро Гавран, роман-обиграване на образа на библейската Иудит, приятно четиво, което заслужава добри думи; взех си и новото издание на Философският Ерос. Големите текстове на платоническата любов, има някои части от сборника, които ще гледам бързо да прочета, привлякоха ми вниманието.

                          Comment


                            ще престъпя за малко обещанието да не пиша в темата.

                            четох "образи" на бергман. взех си и "лични разговори" но няма да я чета, защото още не съм гледал филма. четох малко буковски - разкази, но наистина малко, както и разкази на бегбеде. четох хемингуей "убийци" и гледах филма на Тарковски по него. Четох Кенет Кларк - Въведение в Рембранд. Но не чета много. Доста повече гледам филми.

                            Comment


                              Thorn написа
                              Явно много съм се повредил - от години практически не чета художествена литература. Само от време на време по някоя фантастика за развлечение, но гледам и тя да е на по прилично ниво - примерно Дан Симънс.
                              :tup: Навярно не си пропуснал "Лешоядите"?
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                В момента не, но наскоро прочетох "Кехлибарената стая" на Х. Консалик. Ако друг я е чел, или чете какво му е мнението?
                                "... намерих ключа и отворих вратата. Там - царството на моите сънища и мечти - беше пусто, глухо... отидох до картинаната, изтрих я от прахта, исках да видя още веднъж следите на онова, което някога мислех възможно. Но можех ли да вярвам на очите си? ..."

                                Comment

                                Working...
                                X