Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сега ръфам книгата на Валери Йотов "Въоръжението и снаряжението от българското Средновековие(VII-XIв.)"
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment




      Да сте чели на Венедикт Ерофеев : Валпургиева Нощ ?
      Да знаете от мен , книгата е сладка и върви с много водка и помощни материали !
      Можеш да се научиш да правиш доста коктейли и всъщност ви я препоръчвам ! :rock: :wall: :1087:

      Comment


        Той не беше ли някакъв много виден естет ако не литературовед?

        Comment


          Erich Von Manstein написа
          Той не беше ли някакъв много виден естет ако не литературовед?
          Да и плюс това е добър писател , лека , приятно звучаща мисъл , страхотно чувство за хумор и много алкохол !
          Ако беше и фен на Клоу Фингър или U2 Щях да го боготворя !

          Comment


            Araslan написа
            Сега ръфам книгата на Валери Йотов "Въоръжението и снаряжението от българското Средновековие(VII-XIв.)"

            Даа много добра. Донесох я тук и я дадох на Парабелум и повече не съм я виждал
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Добра е ама нещо взеха да ме дразнят тия издателства.В близките няколко години като си купя нова книга и качеството на хартията е отвратително.Кориците луксозни
              и изведнъж вътре какво?!Долнопробна нискокачествена хартия мастило което след две прочитания се размазва да не говорим че сигурно им е забранено да печатат цветни книжки.Ужас!!!
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                Erich Von Manstein написа
                Той не беше ли някакъв много виден естет ако не литературовед?
                Литературоведът е Виктор Ерофеев, а този е Венедикт Ерофеев. Аз лично съм чела само "Москва-Петушки".
                gstg написа
                Да и плюс това е добър писател , лека , приятно звучаща мисъл , страхотно чувство за хумор и много алкохол !
                Спомням си два коктейла на Веничка Ерофеев: "Медведь пришел - медведь ушел" и "Слеза комсомолки". "Медведь пришел - медведь ушел" е когато си сипваш водка, отпиваш - доливаш бира, отпиваш - доливаш бира и така докато стане само бира. После обратното: отпиваш бира - доливаш водка, отпиваш доливаш водка... :nut:

                "Слеза комсомолки" го бях забравила, ама нали има нет Ето го: Лаванда (одеколон) -- 15 г // Вербена (духи) -- 15 г // Лесная вода (лосьон) -- 30 г // Лак для ногтей -- 2 г // Зубной элексир (75% спирта) -- 150 г // Лимонад -- 150 г.
                Last edited by Хана; 09-02-2005, 16:25.

                Comment


                  Еее, а коктейла "Александр III"
                  Одеколони "Саша" и "Тройной"
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Ех браво Хана ми спести преписването на коктейлите , обаче колегите ми са във възторг от тях !
                    Erich Von Manstein Нищо готин и аз съм ги сбъркал като са им толкова близки имената , но това надали е голям проблем
                    :nworthy: :nworthy: :nworthy:

                    Comment


                      А ето и това, бяхме го качвали в някаква тема преди около година, но не мога да намеря поста, та затова - отново:
                      Attached Files
                      Last edited by messire Woland; 11-02-2005, 15:01.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Прикачи го защото в момента разпъва форума.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Империал, видях че си посочил една книга в книгата за гости, а после и ми я препоръча познат
                          Някой знае ли, къде мога да намеря книгата "22.06.1941 - Другата Версия" с автор Васил Лазаров?
                          On-line вариант или в книжарница, няма значение.
                          Благодаря ви предварително.

                          Comment


                            Отговорих ти в една друга тема за тази книга stagon

                            Comment


                              Към настоящия момент - "Невинни ръце. Понтий Пилат в историята" на немския историк А. Демандт.

                              Comment


                                ДНЕВНИК ЗА ВОЕННИТЕ ДЕЙСТВИЯ НА ОСМИ ГЕРМАНСКИ ВЪЗДУШЕН КОРПУС

                                Изчетох (на един дъх) ДНЕВНИК ЗА ВОЕННИТЕ ДЕЙСТВИЯ НА ОСМИ ГЕРМАНСКИ ВЪЗДУШЕН КОРПУС от Георги Дреников. Много любопитно четиво. Корпусът на Волфрам фон Рихтхофен е бил базиран и в България, участва в кампанията срущу Гърция и Югославия (март-юни 1941). Българският летец е бил офицер за връзка към щаба. Свидетелства от първо лице за подготовката и началото на нахлуването, за посрещането в Македония, за десанта в Крит... жалко че няма снимки.
                                "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
                                Предизборна програма

                                Comment

                                Working...
                                X