Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Много сердечно пожалуйста!
    А вот вторую фразу я не смог понять...
    Я спрошу своих знакомых по поводу книг, надеюсь, что-нибудь они посоветуют.

    Книги Арсеньева - действительно интересны. Я читал в детстве "Дерсу Узала" - думаю, это увлекательное чтение в любом возрасте.
    Занимаюсь изучением истории и обмундирования Русской Императорской армии в конце 19 - начале 20 веков. Основной интерес - уланские полки.

    Comment


      araslan написа
      сега чета "Храбростта на България" на тема Балканската война."Записки за Гражданската война" на Цезар ще чака до другата седмица
      Хм, таквоз откъде ги четеш тези интересни работи? Дай си заглавието на книгите.Става ли?
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Защо направо не ги сложи в темата "Нови исторически книги" с издателството и т.н. информации?

        Comment


          ами в кавичките е заглавието на книгите и съвсем не са нови взимам си ги от градската библиотека.Абе тоя Цезар доста интересни книжлета е измайсторил изкефиха ме максимално...А да питам някой да знае от къде мога да намера по обстойна литература за войанта на Рим с партите?
          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

          Comment


            "Albert Speer: His battle with truth"

            Сериозна и дебела книга - не знам кога ще я дочета, защото е взета от библиотека а е към 750 страници, но определено е интересна

            Comment


              Endymion \ Дан Симънс \ отново

              Comment


                ъъ чакам да получа една нова книга, забравих името. Като пристигне ще кажа...
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Аз днес получих това
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    Тю, тю, ай честито Пар Някакви шансове и ние да забършем по някоя картинка от нея?!
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      Че падате ли си по аеропланчетата?Ако слушате ще има картинки
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        ---

                        Падате ли си по Херман Хесе? Автор, вдъхновен от "страдалческия" период на Ницше, накои негови произведения: "Степният вълк", "Демиан", "Кнут", "Игра на стъклени перли" и много други.
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment


                          а, дойде: Quest for Decisive Victory: From Stalemate to Blitzkrieg in Europe, 1899-1940

                          много добри оценки има, изглежда интересно, ще видим
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            А за нас нещо пише ли в тази книжка?
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              нямам идея, още не съм я чел, все пак преди малко пристигна. Но се съмнявам.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                отговор

                                в момента чета "Хитлеровите генерали от шпионажа дават показания" на Юлиус Мадер,но нещо не ми допада особенно може би по две причини:
                                1 от книгата лъха онзи тон,който е характерен за книгите през комунизма,но това не ме учудва защото тя тогава е издадена.
                                2 в нея повече се набляга на структурата на абвера и начините им на действие но без да се конкретизират нещата.(доста повърностно)
                                но все пак от нея могат да се научат доста неща за нациското разузнаване,пак и аз не сам литературен критик за да критикувам тази книга(просто мнение)
                                Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                                Comment

                                Working...
                                X