Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пари си дала. Недей го хвърля. Просто той има място в библиотеката на човек като теб. Гинсбърг го заслужава.

    За луди не ми се говори. И без това достатъчно говоря за себе си.

    Comment


      Тъмната кула I Стрелецът - Стивън КИНГ
      Коралайн - Нийл ГЕЙМЪН

      и така между другото препрочитам Името на розата - Умберто ЕКО

      Comment


        Тогава струва ми се, че по-правилно е да кажеш - препрочитам "ИМето на розата" и между другото се мъча с някакви глупости.

        Comment


          В момента чета книгата на Любен Овчаров "Най-големите български въздушни асове" много добра. Скоро мисля да сложа тема за тях ще бъде нещо като темата на дибо за българските генерали.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Erich Von Manstein написа
            някакви глупости.
            Абе от известно време забелязвам че много си налагаш менението и не мога да не изкажа възмущение 1сп.Командос било глупост после и Хайтов не бил за световната класика сега Стивън Кинг стана глупост не става така тук темата е кой какво чете в момента а не "харесва ли ви това което чета в момента" :sm100: На мен и "Лолита" и "Името на розата" не ми харесват но кога съм казал че са глупости?!
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Ами кажи де. Ама кажи и защо.
              Хайтов е български писател, който с определени произведения е в класиката. Той е писал и много но и много глупости, които не заслужават внимание. Обосновах се защо изборът на писателите за оная поредица е поне в 75 % грешен. Няма да се повтарям.

              Comment


                Comment


                  Ето какво си купих днес:
                  Хорхе Луис Борхес - Смърт и компас
                  Хорхе Луис Борхес - Пясъчната книга
                  Филип Джиан - Навън към себе си
                  Шарл Бодлер - Цветя на злото/Малки поеми в проза
                  Франсоа Вийон - едно двуезично бижу с двете му "завещания"
                  Ханс Кристиан Андерсен - Приказки (новото издание)
                  Никола Михов - Дневник.

                  За съжаление енциклопедията за СС е свършила навсякъде. Айзенхерц се уреди - не и аз...
                  Last edited by Док Холидей; 25-04-2005, 15:02.

                  Comment


                    Erich Von Manstein написа
                    Шарл Бодлер - Цветя на злото/Малки поеми в проза
                    Ех Манщайн, ...ако това е първият ти сблъсък с "Цветя на злото" най-благородно ти завиждам. Бяла завист, за това че ти предстои да разгърнеш за първи път такава книга...странна и великолепна...
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      Ех , и аз си мислех да си купя двуезичният Вийон , но се задоволих е по-семплото издание . Всъщност , Манщайн , твоят Бодлер трябва да е онова прелестно изданийце с масленозелена корица и подвързия с еротична скница , а ?Ех , о благородна завист ... Последното нещо , което си взех е
                      " Цивилизацията на Средновековният Запад " на Жак льо Гоф , смея да
                      кажа закъсняла покупка ...а е красиво изпълнена книга .

                      Comment


                        albireo не е първият. Просто чак сега имам възможност да си го взема.

                        А за Кайзер - ами аз съм виждал един огромен том на Гоф - ама наистина огромен. казаха ми, че бил скучен, затова не съм си го взел. Иначе съм хвърлил око на ЕСтетиката на Хегел ама ако си я взема ще я чета след години...

                        Comment


                          Мен ми се чете някой исторически роман...нещо за Рим някой да препоръча?
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            чел ли си Робърт Грейвз? Каквото и да е.

                            Comment


                              Аз пък да ви се похваля с какво се сдобих:
                              "Индия, Судан, Южная Африка. Походы Британской армии" - това си е руското издание на Frontiers and Wars на Чърчил.
                              и
                              пак на руски - " История войн на море" в 2 тома от адмирал Alfred Stenzel. Наричат го "Немският Махан" и ще ми е любопитно да разбера, дали наистина това, което прави е "един продължителен опит да кръсти Клаузевиц със солена вода"
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Manstein , томчето на Гоф е наистина големичко . А за Хегел - взех
                                си " Естетика " - и да ти кажа честно - нямам сили да я почна Само
                                да не стане като двете части на " Светьт като воля и представа " на
                                Шопенхауер , които зачитам от две години . Какво пьк , мисля , че за ня-
                                кои неща още не е дошло времето...

                                Comment

                                Working...
                                X