Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    М`да, вярно.

    Comment


      Благодаря за бързият и изчерпателен отговор. Бях сигурен, че грешката не е в Еко, но малко се пообърках. Страхотна книга, дава добро "описание на обществото", заедно с поредицата на Дрюон. Сега ми се налага да чета за същият период, само че малко по на изток (Иналджък - Османската имеприя).

      Comment


        AtomuS написа Виж мнение
        Благодаря за бързият и изчерпателен отговор. Бях сигурен, че грешката не е в Еко, но малко се пообърках. Страхотна книга, дава добро "описание на обществото", заедно с поредицата на Дрюон. Сега ми се налага да чета за същият период, само че малко по на изток (Иналджък - Османската имеприя).
        И защо ви се "налага" ако не е тайна? (curious)
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          Изпит !

          Comment


            Стефан Тошев - Действията на Трета армия в Добруджа през 1916 година.
            "Благословен да бъде Бог, Който забавя, но не забравя!"
            "Пред картечницата - триста руски трупа. До картечницата нито един патрон. Но за това като верен страж падналия до нея защитник".
            СВЕТЦИ!!!

            Comment


              aloha написа Виж мнение
              Стефан Тошев - Действията на Трета армия в Добруджа през 1916 година.

              Много добра книга.

              Иначе в момента чета Свен Хасел - "Монте Касино", абе изобщо съм на вълна Свен Хасел.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                Shelenberg написа Виж мнение
                Свен Хасел - Монте Касино
                same

                Comment


                  Don Mauricio Carlavilla: Sinfonia en Rojo Major

                  Интересни фрагменти за един от лидерите до Сталин и Троцкий за когото толкова малко знаем.....



                  http://www.marxists.org/archive/rakovsky/index.htmhttp://www.icl-fi.org/english/wv/archives/oldsite/2004/Ukraine-838.htmlTitles translation:"Krasnaia Presnia...


                  Твърдят, че при разпитване му в 1938 г. той е подсказал на Сталин да подпише договор с Хитлер за разделянето на Полша, и че западните страни ще обявят война само на Германия.....

                  Хмммм.....

                  Comment


                    В изминалите дни, седмици, се появиха няколко издания, за които си струва (и то адски много) да се напише нещо:

                    - Дървото на нощта на Труман Капоти и Човешкото петно на Филип Рот.

                    Първата книга ми е интересна, защото предлага нещо повече от някакъв "панорамен" поглед върху развитието на писателски умения и теми. Въвлича и позволява да погледнеш Капоти по един нов ъгъл, разширяване на обичайните представи, които го свързват само с Хладнокръвно и Закуска в "Тифани".

                    Романът на Рот (който тепърва започвам) ме привлече със спомена за неговата екранизация. И въпреки несъмнено известните актьори не бях особено възхитен. Може и да намеря доказателство, че романът просто е от онези, които са невъзможни за адекватно представяне на кино.

                    - Мансарда в Париж с изглед към смъртта на Матей Вишниек. Извънредно рядко мога да чета пиеси, но в този случай си струваше. Едно приятно припомняне на Чоран - и то като герой поставен на сцената, като фигура в лиретатурен, сценичен дискурс.

                    И няколко още няколко неща, които си взех - Кафка на Дельоз и Гатари, Раждането на гръцкия град на дьо Полиняк, История на религиозните идеи и вярвания. Част 2 на Елиаде.

                    Някой изчел ли е вече напълно Доброжелателните? Мнения?

                    Comment


                      Зачел съм се в това

                      Жалко, че изпитите отнемат от времето за четене.
                      Величието на родината се гради върху костите на ония, който достойно живяха и умряха за нея!
                      http://balgare.blogspot.com/

                      Comment


                        Свен Хасел - "Веригите на смъртта"
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          Норман Дейвис - "Европа: История", Юлиан Семьонов - "Версии". Ако не е толкова пълна, то книгата на Дейвис поне съдържа честен и (като изключим полонофилството на автора) обективен поглед.

                          Comment


                            Интересно, днес си купих точно Европа във война 1939-1945 на Дейвис )

                            Инак Европа. История си я имам от доста време и също мога да споделя, че е интересна за четене и добре изпълнява амбициозната си задача.

                            Comment


                              Марк Аврелий - Към себе си
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                "Лудите, които ни управляват" на Паскал дьо Сютер. За психологията на политиците.

                                Comment

                                Working...
                                X