Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Доколкото знам Георги Бакалов се ползва с авторитет като византолог
    Това какво общо има със стила му на писане? По мои наблюдения - нито авторитета, нито знанията се превръщат автоматично в умение да се пише (говори) увлекателно и интересно (или пък да се обяснява разбираемо). А и темата е за това кой какво чете . Евентуално, за коментар на книгите, а не на личностите .

    Comment


      Сергей Петров - "Абсолютное программирование" - сравнително кратко четиво
      Из гл. 2 "Философия пред камината": "Представи си графика. Експонента описва прогреса на оръдията на труда. Хоризонтална права представя характеристиката на ефективността на системата мозък-тяло. В началото на двайсти век тези линии се пресякоха. И край! От този момент за управление на оръдията на труда се изискват такива информациони потоци, които или мозъкът не може да обезпечи, или тялото не е способно да ги транслира между мозъка и оръдието."
      Вече съм към края - след второто възкресение се оказа, че има и антиутопичен елемент. Като цяло ми хареса.
      Както казваше един колега: "Авторът лъже красиво!"
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Почвам четирилогията на Талев. Пък да видим.

        Comment


          Днес в 18.00ч. се състоя презентацията на книгата на Ангел Личков "Изтокът и българите" и продължението "Българите от Имеон към Хумар и Плиска" в зала "Съединение" на историческият музей в Пловдив.Трябваше да присъствува и проф. Б.Димитров,но същият в последният момент получил криза и постъпил в болница.Получи се интересно.Който го интересува можи да си купи книгата.Дава отговор на някои въпроси по отношение кои сме ние,от къде идваме и защо е така.

          Comment


            Че Професор Бакалов е специалист и авторитет в областта на Византологията е ясно. Вече втора година слушам лекциите, които той представя изключително увлекателно и аудиторията почти винаги е пълна. Но лекционният курс просто не мога да го асимилирам на места.

            Comment


              Аз пък в момента чета "Тайните на Третия райх" от Василий Вендеев. Много хубава книга

              Comment


                сто процента

                Comment


                  von Danitz написа Виж мнение
                  би трябвало да дойде към 18 октомври, живот и здраве!!!
                  Моите взеха че дойдоха, ще имам 1-2 хода преднина
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Завършвам "Историята на Първата световна война 1914 - 1918" на Дейвид Стивънсън.
                    Наистина отлично четиво. Най-смело мога да кажа, че е едно от най-добрите изслевания на български език.

                    Comment


                      Моите взеха че дойдоха, ще имам 1-2 хода преднина
                      Явно и Амазон реши да помогне, и моите дойдоха, сега разучавам графиките

                      Към поръчката ми е и класическата
                      , на която пък как се радвам

                      Comment


                        е аз пък чета "Китара for Dummies" че се уча малко на дрънкане

                        Comment


                          von Danitz написа Виж мнение
                          Явно и Амазон реши да помогне, и моите дойдоха, сега разучавам графиките

                          Към поръчката ми е и класическата
                          , на която пък как се радвам
                          Според моите книжки, отговорът на твоя по-раншен въпрос е съвсем твърдо НЕ.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            H_O_B написа Виж мнение
                            е аз пък чета "Китара for Dummies" че се уча малко на дрънкане
                            Зарязвай я и си изтегли това:

                            Metal Lead Guitar Volume 1 & 2 by Troy Stetina




                            crede experto!
                            Last edited by Panzerjaeger; 09-10-2008, 14:17.
                            Comment is free, but facts are sacred.

                            Comment


                              Според моите книжки, отговорът на твоя по-раншен въпрос е съвсем твърдо НЕ.
                              Е ми, к'вото торпедо покаже...

                              Comment


                                100 years war: a wider focus, а пък вчера- England and the Crusades на Tyerman
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X