Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тетралогията на Димитър Талев

    Comment


      не я чета, но реших, че на някой може да му е интересно
      книгата е издадена за пръв път през 1941 - няколко месеца след смъртта на мьолдерс

      Comment


        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          "Корона от тръни" - Стефан Груев

          Хвала на Борис III!

          Comment


            Aватарът ти може да определи някои спорове.

            Comment


              Империал, как е четенето на Пратчет в оригинал? Вузев нещо са спрели да превеждат тук и започнах да се замислям за тази опция
              Не 7, а 77 пъти по 7...

              http://www.mathematicalanthropology.org/

              Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

              Comment


                "Трима другари" на Ремарк. Продължавам с "изследването" на творчеството му, вече съм към края...
                Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                Comment


                  Darkas написа Виж мнение
                  Империал, как е четенето на Пратчет в оригинал? Вузев нещо са спрели да превеждат тук и започнах да се замислям за тази опция
                  Аз наското си взех "Интересни времена" на английски и сега я чета. Разликите с превода на Вл. Зарков са значителни. Той е превеждал доста произволно, махайки на места цели изречения, а на места е дописвал по нещо тук-там.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    NocturaL написа Виж мнение
                    "Корона от тръни" - Стефан Груев

                    Хвала на Борис III!

                    Ха,и аз така!За да не бъдеш държан в напрежение-главният герой умира накрая!
                    Това го комбинирам с препрочитане на Кибериада том 1 на Станислав Лем.
                    Анархист-Диктатор

                    Comment


                      "Диверсант" - Ото Скорцени

                      Comment


                        messire Woland написа Виж мнение
                        Аз наското си взех "Интересни времена" на английски и сега я чета. Разликите с превода на Вл. Зарков са значителни. Той е превеждал доста произволно, махайки на места цели изречения, а на места е дописвал по нещо тук-там.
                        А как е като език? Тежка ли е, Пратчет използва ли много идиоматика, въобще четимо ли е за удоволствие от човек, който не е англ. филолог и не живее в чужбина?
                        Не 7, а 77 пъти по 7...

                        http://www.mathematicalanthropology.org/

                        Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                        Comment


                          Darkas написа Виж мнение
                          А как е като език? Тежка ли е, Пратчет използва ли много идиоматика, въобще четимо ли е за удоволствие от човек, който не е англ. филолог и не живее в чужбина?
                          Аз живея тук и нивото ми на знание на английския не е кой знае какво, но ги чета практически без проблем (е, може да се намери някъде нещо, дето трябва да се погледне и в речник, но това е доста нарядко). Така че според мен не е особено сложен. Само се иска да се знаят или гледат в интернет идиомите, но не са толкова много.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Пиер Ренувен - "Първата световна война" - кратка история на войната
                            IN VINO VERITAS !!!

                            Comment


                              В момента чета The Normans - Warrior Knights and their Castles на Christopher Gravett & David Nicolle
                              Beausйant

                              Comment


                                Владимир Кантор - Гид (на руски)
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X