Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стич написа
    Стивън Бруст ,трилогията "Влад Талтош-убиец на свободна практика"
    Страшно фентъзи, едно от най-добрите според мен :tup:
    Аз пък чета "Операция Фулър" на Калин Цачев - още едно добро фентъзи

    Comment


      Навремето прелистих едно томче на Влад Талтош, след като четох нещо доста по- по- по- (май от поредицата за Стоманения плъх на Хари Харисън). Та искам да кажа, че не ме грабна де - както и повечето Колела на времена и пр. - след Хрониките на Амбър и някои други обещаващи първи части, като Магия за кинжал например.
      Обаче има една книжка, която за 11 препрочитания не ми е омръзнала - Дом скитальцев (Домът на скитащите) на Александър Мирер.
      P.S. Пропуснах да уточня - книжката не е фентъзи, а баш военна фантастика - нищо, че главните герои са юноши.
      Last edited by pnp5q; 29-04-2008, 12:06.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        В интерес на всички обичащи добрата книга -книжарница "Пингвините" прави великденска промоция ,купуваш си 3 книги плащаш 2, една дават безплатно(вярно най евтината ти е безплатна),но пак си струва)

        Comment


          Марк Мазовер - "Балканите" ( Кратка история ); изд. "Прозорец"; 2005г.

          Няма да се впускам в описания за предимствата или недостатъците на книгата. Дотук ( остават ми още 50-на страници ) приятно впечатление прави липсата на тромави изводи и заключения.

          Comment


            kocetu написа
            приятно впечатление прави липсата на тромави изводи и заключения.
            Да ти кажа, малко ме отегчи. Въпреки сравнително добре подредената фактология, все ми се стува, че е доста далеч от "балканската" проблематика.

            Препоръчвам Ив. Първев, ако имаш време, хвърли едно око на някоя от монографиите му. Няма да сгрешиш според мен.

            Comment


              "Витязът в тигрова кожа". Интересно е колко е повлиян грузинският средновековен поет (Шота Руставели) от персийско/арабската/близкоизточната епична традиция.
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                В момента чета две книги едната е "Историята на ПСВ" от Дейвид Стивънсън, а другата е "Черните батальони на Сталин" от Любомир Дойчинов и двете ми харесват
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  Запопчнах да чета "История конструкции самолетов СССР,на Шавров" страница по страница като романче.Въпреки различните издания с които разполагам до сега съм я ползвал през годините само като справочник.Оказа се,че дава посочки към доста други издания,някои от които малкоизвестни,но съдържателни.

                  Comment


                    "Диалози" на Платон.

                    Просто словесна математика. Начало на мисленето ... на диалектическото по-точно.

                    Comment


                      Чета си "Спомени на войника" на Хайнц Гудериан, издадена у нас като "Внимание танкове" в две книги от издателство "Атика",София ,2008.

                      Comment


                        "Тутраканската епопея и войната на Северния фронт 1916-1918г."
                        They march in full battle dress
                        With faces grim and pale
                        Tattered banners and bloody flags
                        Rusty spears and blades...

                        Comment


                          "Спомени на войника" (мемоарите на Гудериан) и "Внимание, танкове!" (нещо като устав или наставление за използване на танкови подразделения и части) са две различни книги. Предполагам, че в случая става въпрос за издание, което включва и двете.

                          Comment


                            :-)))))))

                            gollum написа Виж мнение
                            "Спомени на войника" (мемоарите на Гудериан) и "Внимание, танкове!" (нещо като устав или наставление за използване на танкови подразделения и части) са две различни книги. Предполагам, че в случая става въпрос за издание, което включва и двете.
                            В предговора е обяснено именно,че става въпрос за "Спомени на войника" , а е използвано заглавието на най-известната разработка(труд,студия, наставление ,но чак пък устав?!?!?!) на "Бързия" Хайнц....
                            МЕжду другото,във връзка с предишната ни обмяна на мнения, е добре,GOLLUM-е ,да видиш доклада на Гудериан от 9.03.1943г.(книга втора стр.44-49) по въпроса за ПТотбрана(т.6) и особено в т.5 буква Д относно използването на танковите дивизии за отбрана.......

                            Comment


                              Затова и написах "нещо като устав или наставление" . За другото - в съответната тема.
                              Ето я впрочем и въпросната книжка. Чел съм я много отдавна (едно руско издание, където споделяше общо книжно тяло с книгата на Хот). Сега като погледна, да, прав си, няма много общо с устав, по-скоро са разсъждения.
                              Last edited by gollum; 20-06-2008, 16:30.

                              Comment


                                :-)))))))

                                gollum написа Виж мнение
                                Затова и написах "нещо като устав или наставление" . За другото - в съответната тема.
                                Ето я впрочем и въпросната книжка. Чел съм я много отдавна (едно руско издание, където споделяше общо книжно тяло с книгата на Хот). Сега като погледна, да, прав си, няма много общо с устав, по-скоро са разсъждения.
                                И аз съм я чел тогава ,но беше много орязана. Руснаците публикуваха каквото им изнася. Имаше и откъси от "Спомени на войника" в един друг съветски сборник"Съдбоносни решения" издаден около началото на 70-те и у нас.
                                ЗА другото: Коя е съответната тема? Тази за асовете не е!

                                Comment

                                Working...
                                X