Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ерих Мария Ремарк

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    както някой, някъде беше казал - "Винаги ми става неприятно, когато чуя цивилен да разсъждава като военен"

    Comment


      #32
      Хитлер, истински патриот казваш, а Килрой? Нека първо да видим какъв е той по националност. Ах, колко странно, той бил австриец ... но както и да е, дори да не се занимаваме с националността му (на което нацистите много държат, между другото, явно не си забелязал), да видим последиците - а именно този "патриот" разгромява много успешно Германия, страната губи огромни територии и за малко не престава да съществува - ако не бяха британците, със сигурност би изчезнала от картата, като знаем какви са били настроенията в САЩ и СССР в края на войната.

      А за това дали си нацист или не - ами самите ти думи показват това. Там ти бях променил един цитат, явно такъв намек не е достатъчен, затова ще говоря направо: как би нарекъл човек, който заяви, че Сталин го въодушевява и е пример за следване - мисля би употребил определението "комунист" или "болшевик", а най-добре "сталинист". И то с право. Е, а сега нека обърнем нещата - как тогава човек да не употреби "нацист" за теб? Мисля че е съвсем правилно определението и то следва именно от твоите думи.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #33
        Подкрепям те напълно, Рамблер
        :lol: :lol: :lol: като никога :lol: :lol: :lol:
        Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

        Comment


          #34
          Прочтох част от матерялите на Ремарк по въпроса за превъзпитаване на немския народ след войната. Отващението ми от писателя е огромно...

          Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

          Comment


            #35
            Ами, тогава не си прави труда да го четеш ...
            А за времето в края на войната и веднага след нея - заради извършените злодейства в някои държави (не говоря за СССР) се е обсъждало не дали да превъзпитават този народ, а дали въобще да има такава държава.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #36
              Всеки си ма право на собствено мнение, нали Килрой???
              Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

              Comment


                #37
                Originally posted by "Toshiro"

                Всеки си ма право на собствено мнение, нали Килрой???
                абе вече изобщо не схващам това защо го повтаряте непрестанно

                все едно да си обяснявате един на друг "аз имам право да дишам"....
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  Може би, защото понякога се усеща атмосферата на "да, но аз определям кой има по-голямо право да диша" от един или друг пост. Нещо такова ще да е.

                  Comment


                    #39
                    ами нека не се забравя че дишането в този форум не е някакво исконно право и лесно може да се загуби при залитания в неправилни насоки

                    (току-що гледах Кръстникът ²² и доста ми допаднаха някои методи...)
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Ам - гъл много си прав, империал от вчера се бръсне , пък пълен с правила.

                      Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

                      Comment


                        #41
                        Към Килрой (с почти загрижен тон): - бръсненето явно ти е някакъв проблем, почти фикс-идея. Защо така?
                        Да не говорим, че под
                        Originally posted by "Gollum"

                        атмосферата на "да, но аз определям кой има по-голямо право да диша"
                        имам предвид повече твоите постове - щото ти явно имаш чувството, че знаеш кое е редно и кое не, че и често изтъкваш това си положение. Последно го прояви в ония пост за руснаците...

                        Comment


                          #42
                          Драги ми Килрой .... наскоро дочух за твоите ласкави изказвания относно една тема която много ме вълнува и се позачетох в цялостното ти творчество. И така попаднах на тази тема и видях че ти приемаш Третия райх като еталон за това което трябва да представлява един народ като ценностна система, начин на мислене и ред.

                          Та няколко факти за твоя еталон:
                          1. Още при встъпването на национал-социалистите във властта три работнически профсоюза са били забранени а ръководството им изчезва безследно в затворите на Берлин. Лекарския профсъюз, профсоюз на работниците в автомобилните заводи и учителския профсоюз.

                          2. До започването на войната само в Берлин са били регистрирани 18 стачки с политическа насоченост против узурпирането на властта от национал-социалистите. Регистрирани означава че на са успели да ги потулят преди да се разчуе.

                          3. По времето на управлението на НС в Германия са били извършени над 2.5 милиона политически ареста и издадени около 15 хил. смъртни присъди срещу привърженици на други социални течения и партии.

                          Та просто извод е че твой идеал е една скована от страх държава принудена да върви като кон с капаци напред към един идеал по-неосъществим и от Светлото бъдеще на Социализма, защото арийската раса никога не е съществувала исторически а е представлявала малка народностна група която историците все още се колебаят кък какво да отнесът към славяните или към германските племена.
                          Един етолан подбуждащ към шовинизъм и расизъм, насилие и сляпа безпричинна омраза към всичко неразбираемо и различно - тоест спиращо какъвто и да е духовен прогрес на нацията.
                          Един еталон окъпан с кръв на цяло едно поколение. Един еталон който самите германци наричат национална катастрофа и си спомнят с неприятно чувство на вина, макар народа като цяло не е стояр зад НС във зверствата им.
                          Един еталон за милитаризирана диктатура която не се свени да изпраща деца на бойното поле в една експанзионистична война.
                          Един еталон който иска да остане сам във вселенната , без да съзнава какъв ужас се крие в самотата.
                          Един еталон който хората със слао въобръжение и воля , хора страхливи и слаби духом възприемат за да изглеждат страшни и силни, не осъзнавайки че са се насочили именно към тази зверска самота. Хора отказващи да разберът че насилието ще поради само насилие с обратен вектор и тази омраза ще бъде толкова голяма че те няма да я понесът и тя ще ги смаже, както и сатна при ВСВ.

                          Е Килрой това ли е твоя еталон? Това ли искаш да бъдеш?

                          Това е въпрос за размисъл за всички тук. Копирането на историята означава само едно - крайното и неразбиране и нежелание към развитие.
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #43
                            Сега чета книгата му, "Обичай ближния се нарича". Толкова е добра, че за 1 ден прочетох 300 стр.!
                            Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                            Comment


                              #44
                              300 страници уаууууу за един ден, цели ли ???
                              Много
                              А за с бръсненето искам да кажа , че тук на повечето още не са им се сменили млечните зъби, камо ли да преодолеят синдрома "тате носи , мама меси" , камо ли да имат по - различно мнение от родителите си , камо ли да имат собствено.

                              Comment


                                #45
                                Килрой тва вече беше смешно повечето от редовните тук са на по над двадесет ...живеят отделно и се изхранват сами ..... а мнението им се основава върху факти , а не върху емоционална и повърхностна привързаност към някоя идея ...което всъщност повече подхожда на пубертетска възраст.
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X