Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-слаби военни филми - лична класация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Кхъм, може ли малко по-културен тон? Не сме на пазара все пак.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #17
      по тази логика всеки един филм, в който се появява военен/човек униформа, стреля се, има бивши военни, се превръща във "военен"?

      напълно възможно е човек сам да се зашие, мога да посоча откъс от руски документален филм, където бивш служител на спецназ си реже крака пред камерата и след това го зашива...

      колкото до другите забележки - не говорим за реалистичност (макара да мисля, че точно тя не липсва в Рамбо 1), а за художествена стойност. от тази гледна точка смятам, че именно Рамбо 1 не е лош филм. за разлика от двете продължения...

      Comment


        #18
        Съгласен съм с Кало. "Първа кръв" (истинското име на т.нар. филм "Рамбо 1") е по книга на Дейвид Морел, за който не знае, а продълженията са си обикновенни експлоатации не на темата, а на Силвестър Сталоун...
        Ако някой твърди че филма е военен, може ли да каже по време на коя война се развива Същото важи и за "Комадно" - най-обикновен екшън, нищо военно няма, не повече от "Хищникът"

        ПП В "Първа кръв" никаква професионална армия нямаше - имаше полиция и National Guard, която е всичко друго освен професионална
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #19
          Никой не се сети да спомене Враг пред портата. И по-специално онази част в кря на филма, когато между многото приказки, майката казва на политкомисаря как се радва че синът й е минал на страната на германците, защото в края на краищата те ще победят и по този начин той се спасил. А той си върви с нея и вяло я слуша. Сценаристът заслужава да влезе в рекордите на гинес по издънки.
          Специалните ефекти бяха на ниво, при реализма се забелязват пропуски, но актьорската игра що-годе са успели да я докарат.
          Truth will save the world

          Comment


            #20
            Dinain написа
            Същото важи и за "Комадно" - най-обикновен екшън, нищо военно няма, не повече от "Хищникът"
            Командо съвсем не е "най-обикновен екшън", а култова класика.

            Хищникът също, макар и по различен начин.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Imperial написа
              Командо съвсем не е "най-обикновен екшън", а култова класика.

              Хищникът също, макар и по различен начин.
              Именно, класика е. Снощи го гледах отново-случайно го хванах по кабела. ?Бат Арни е супер Хироу
              Навремето когато бях малък-става въпрос за 1986-година-го гледах за първи път по Сръбската телевизия-тогава сърбите бяха много напред с материала за разлика от нас. Буквално бях заслепен от този филм. Признавам си го!!!!
              После като излезе на пиратски видеокасети съм го гледал поне още 5-6 пъти.....
              Нямам какво да се лъжем Руснаците тогава не можеха да направят такова нещо-зрелище,патрони,взривове и много убити. :rock:
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #22
                "13-ият войн" е голямо-дразнеща простотия от планетарен мащаб!!! Защо тия холивудски простаци не направиха и един филм със средновековна тематика точно по историята при положение, че има толкова много добри сюжети! Ами последният "Крал Артур" :wo-oh: :wo-oh:
                Бтв "Атила" не е толкова лош (колкото напр. "Версенжеторикс")
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  #23
                  Ги, "13-ия войн" да не е по-истинска история??? То си беше чисто фентъзи там, какво се оплакваш

                  Империал написа
                  Командо съвсем не е "най-обикновен екшън", а култова класика.

                  Хищникът също, макар и по различен начин.
                  А, "Командо" не може да стъпи на малкото пръстче на "Рамбо", ще извинявате, или "Кобра" например. Въобще в "онова" съревнование винаги съм предпочитал Силвестър
                  Руснаците започнаха и те да имитират холивудските екшъни, но по-късно, през 90-те, когато те вече излизаха от мода на запад. "31-ия да се унищожи", "Брат 1 & 2" и разни подобни. Митът за бившия отечествен солдат/настоящ супермен, напомпан до неузнаваемост...
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #24
                    Dinain написа
                    Ги, "13-ия войн" да не е по-истинска история??? То си беше чисто фентъзи там, какво се оплакваш
                    Е Ибн Фадлан е реално съществувал арабски пътешественик...Фентъзи, фентъзи, ама беше направено така все едно е реално, в смисъл, че нямаше магии, дракони и прочие. Те, хората, сигурно верно си мислят, че нещата са били такива :tdown
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      #25
                      Малко ще се отклоня от темата. Като малък гледах един филм, който ми направи много силно впечатлтние- "March or die". В него участваше Терънс Хил. Деъствието се равиваше във Френския чуждестранен легион в Алжир, непосредствено след Първата световна война.
                      Попадъл ли е на някой скоро този филм, защото аз го търсих къде ли не, но го няма. Много ми се иска да го гледам отново (след 16- 17 години).

                      Comment


                        #26
                        Guy de Mont Ferrand написа
                        "Защо тия холивудски простаци не направиха и един филм със средновековна тематика точно по историята при положение, че има толкова много добри сюжети!
                        Защото никой няма да го разбере. На хората им се гледат батални сцени с триметрови мечове и напомпани гладиатори.Много любов и прочие холивудски измишльотини.
                        Навремето когато английския филм Ричард III се е завъртял по кината в САЩ. След премиерата му журналистите питат част от публиката дали им е харесал, публиката масово е казвала, че не могат да вземат отношение по-въпроса, защото не са гледали първите две серии :nod: :tongue5: :clown: :1087: :rock:
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #27


                          Не знам другари, но филм който ме кефи и е доста измислено направен е Звяра на англииски беше Beast of War ако не се лъжа..............но си ме кефи яко а за Звезда не съм съгласен хареса ми имаше и един америксански филм ЧЕРВЕНИЯ ИЗГРЕВЛИ ЗОРА със нашия виден политик Жорж Ганчев където играеше руски сержант на който забиха стрела във задника има много некадърни филми но това непречи да ги харесваме

                          Comment


                            #28
                            Незнам къде да го напиша и затова го пускам тук
                            Ерагон!
                            На 30 декември през нощта в киното го гледахме със съпругата ми.
                            Доста посредствен филм и много слаба роля за Джеръми Айрънс - един от моите любими актьори.
                            Филма не зъврши изобщо. Ще има Ерагон2 -главният злодей не умря. Батални сцени йок - само накрая и то май бяха 5 минути.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #29
                              Parabellum написа
                              Незнам къде да го напиша и затова го пускам тук
                              Ерагон!
                              На 30 декември през нощта в киното го гледахме със съпругата ми.
                              Доста посредствен филм и много слаба роля за Джеръми Айрънс - един от моите любими актьори.
                              Филма не зъврши изобщо. Ще има Ерагон2 -главният злодей не умря. Батални сцени йок - само накрая и то май бяха 5 минути.
                              Явно не си чел книгата.
                              Поначало си е трилогия. Разглеждай тази част като 'Задругата на пръстена". И там не ставаше нищо особено. Все пак - въвеждащ филм, той едва се научи да се бие през филма.
                              http://www.bukvite.com

                              Comment


                                #30
                                Това не е единствения недостатък на филма, четох че е доста слаб по всички параметри.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X