Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познай битката по снимка!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Незнам как го позна
    Мда, това най-добре описва тази игра.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      Хереро, може ли и аз, ако Николай няма нищо против:

      Това е битка, след която е създадена държава:

      Comment


        Нещо из америките ми прилича. С тая кавалерия със странни шапки - нещо ми мирише на пампаси? Уругвай? С/у аржентинците??
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          Ми хубаво, подсказка, даже не махам някои имена.

          Съвсем между другото , снимката на битката с хереросите ме наведе на мисълта, че това е добър вариант за показване на малко-известни и куриозни военни събития. Това не е подсказка, войната и битката си е съвсем редовна, с обявявания, обсади, флотски действия и прочие, просто тук не е популярна. Иначе, поне в две столици, квартали се наричат на нея.

          Comment


            Да не е Парагвай срещу Боливия в Гран Чако?
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              1932 или 1933 година?

              не е

              Comment


                Уругуай 1828, бой между уругуайците и армията на Бразилската империя?


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Да, това вече да, приема се, само че 1827, 18 февруари, при Итузаингу, виждам че знаеш за тази война но наапомням, войната е Аржентино-Бразилската

                  Командващи: Имперската армия (Бразилия) - генерал Фелисберто Калдейра Брант , маркиз Барбасена
                  Аржентино-хм ориенталската армия, -генерал Карлос Мария де Алвеар

                  9 000 хил. имперски войски срещу 10 500 съюзници
                  Загуби: 200 имперски срещу 141 съюзнически убити

                  Войната е много интересна. С обсади, флотски битки, след които аржентинския флот се изтегля дори към Патагония и освобождаване на Флорида, както тогава се нарича по-голямата част на Банда Ориентал(Уругвай)

                  Comment


                    Всъщност целия 19 век в Латинска Америка ми е много мътен. почти нищо не знам за тези войни.

                    Онези странни типове с червените гащи нещо като зуави го раздават.
                    Last edited by Thorn; 22-05-2006, 21:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Здравейте, месир, ето една малка загадка - доста лесна между впрочем, а като жокер ще ви кажа, че фигурата в центъра е на един от най - почитаните средновековни монарси...
                      Last edited by граф Робер д, Артоа; 25-05-2006, 20:32.
                      Граф Робер д, Артоа :imprulz:

                      Comment


                        Малко вероятно, но все пак да пробвам да налучкам- Луи ²Х.....

                        THE LABARUM


                        sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                        ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                        ,sevogorob eht erew ysmim llA
                        .ebargtuo shtar emom eht dnA

                        Бе сгладне и честлинните комбурси
                        тарляха се и сврецваха във плите;
                        съвсем окласни бяха тук щурпите
                        и отма равапсатваха прасурси.

                        Comment


                          Браво месир Byzantiner, да, :tup: това е светият ни крал Луи ²X, да бди над нас от райските си поселения, милият ми пра - пра - дядо... А битката, коя е битката ... :tup:
                          Граф Робер д, Артоа :imprulz:

                          Comment


                            Битката с англичаните при Тайебур (Taillebourg) 1242?

                            Comment


                              До уважаемия и многопочитаем месир Николай от форума "Бойна слава" - Поздрав от граф Робер ²²² д, Артоа !!!
                              Вие отговорихте правилно на моя въпрос, познахте моята загадка - това много ме радва и удовлетворява !!! Битката при Тайбург през 1242 г.бе една от превратните в историята за светият ни владетел...там бяха смазани разбунтувалите се васали, подкрепени от крал Хенри ²²², лично съм слушал как светият ни отец 28 годишен, :rock: сам, :rock: с окървавен меч в ръката, :twisted: се е съпротивлявал и неутрализирал по двама противници наведнъж... :twak: Ееех, славните времена на дедите ни...когато думата рицарска чест значеше нещо и барона бе винаги начело...
                              А сега може да се опитате да познаете и следващата загадка, а тя е следната:
                              Граф Робер д, Артоа :imprulz:

                              Comment


                                Битката при Никопол 1396

                                Comment

                                Working...
                                X