Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    абе весел е филмът.
    гледах го в мултиплекса.
    много е смешен.
    новата реклама на кока кола ми хареса много повече.

    Comment


      Albireo написа
      Боклук..ама пълен. Обсъждали сме го вече някъде миналата година, поразтърси се из форума.
      Сигурен ли си че сте обсъждали филма? Не че мисля че ще е по-добър от книгата (още не съм го гледал). Колкото за книгата, има забавни теории (откъм литературна стойност е колкото книжлетата на Арлекин едно време), оплетени в смехотворен сценарий, така че да се получи евтино криминале. Ясно е че Дан Браун цели единствено да изкара някой долар, но книгата му е полезна според мен. Не казвам че разкрива някакви фундаментални истини (не мога да кажа дали са по-истински от "официалната" версия), но вероятно ще накара доста народ да си размърда мозъка относно религиите и всичко свързано с тях.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Аз лично не съм го гледал (и сигурно няма да си губя времето), но прочетох с удоволстиве рецензията на Гоблин, която е много на място. Особено в частта за сравнение между г-н Браун и г-н Фоменко .
        Динайн, съмнявам се, че ще има каквато и да е полза в смисъла, в който намекваш - просто поредната конспиративна тероия, а хората така или иначе си падат по това и за нещастие никак не ги кара да си "разърдат мозъците", поне по мои наблюдения.

        Comment


          Съгласен с Голъм.
          Shita на Леонардо е повод за избълване на около 100 странични заглавия - виждате какво става - появяват се всякакви ключове "биографии" "бележници" "тефтерченца" и нам ко си на Леонардо.
          А хората обичат все по-бързо и лесно да получават някаква сензационна информация, някой дя им я сдъвче и изплюе в лакомите с устички. Да не се затормозяват по никакъв начин.
          Е и Шлифера на Леонардо има и положителна страна: май най-сетне се навих да ида до Париж.

          Comment


            всъщност наистина има "Кодекс" - от там са рисунките на хеликоптер и други машини. това, което е във филма/книгата обаче така и не беше свързано със самия "Кодекс" (реално сборник, каталог с неговите изобретения). все едно де, на мен ми допадна не друго, а самата идея за алтернативна история на християнствотои защо аджеба такова е отношението към жените (аз самият ги смятам за равни с мъжете - поне). самият аз съм последния, който чака някой да му смели и изплюе всичко - понякога дори малко краен съм в "око д авиди, ръка да пипне", за мен алтернативата си е просто забавление. а пък цялата олелия за забрани и т.н. ми намирисва на страх у църквата - не на обида. за мен институционализираните религии са си чисто лицемерие (трябва ми посредник, за да говоря със създателя, че и специално място).

            дано не сте се нервирали много, че повдигнах въпроса за филма :-)

            Comment


              Не, не виждам какво общо има нервирането.
              А по повод "отношението към жените", ако се загледаш в кажи-речи всички традиционни култури без изключение е такова, не е някаква специфична особеност на християнството като религия, а по-скоро на обществата, в които се заражда и практикува.

              Comment


                gollum написа
                Не, не виждам какво общо има нервирането.
                А по повод "отношението към жените", ако се загледаш в кажи-речи всички традиционни култури без изключение е такова, не е някаква специфична особеност на християнството като религия, а по-скоро на обществата, в които се заражда и практикува.
                Логично е за всички общества, тъй като мъжете са по-силни физически и колкото по-назад във времето, толкова повече обществата са се основавали на тази физическа сила и толкова повече тя се е ценяла. От там и разделението на труда и социалното разслоение. Християнството в сравнение с други идеологии и религии съвсем не е най-антифеминистично, напротив, култът към Богородица, развит в католицизма е пример тъкмо за обратното.

                Comment


                  Ок, приемам поправката ти, Хана, макар че и аз на свой ред добавям едно малко допълнение (макар че май не му е тук мястото да го обсъждаме) - не съм съвсем сигурен, че това състояние на нещата в тардиционните култури е изцяло биологично детерминирано, веднага се сещам за разни досаттъчно древни общества, които са матриархални, а не патриархални. Но във всеки сулчай физиологията е досат определяща при разпределението на функциите, но не навсякъде ловът непременно е разглеждан като по-важен от раждането и отглеждането на деца.

                  Comment


                    Не му е тук мястото, но пък къде ли е
                    Не беше поправка, а по-скоро продължение или допълнение. Факт е, че има матриархални общества, но никое от тях не е достигнало до нивото на цивилизация (в този смисъл, в който сме употребявали това понятие в други теми). Физиологията е свързана и с други фактори: психологически, когнитивни и т.н. и всичките те вкупом са довели до приблизително еднакво разпределение на ролите в много различни едно от друго общества, от което следва, че това е по-скоро цивилизационна закономерност, отколкото съвпадение.

                    Comment


                      а някой да е гледал македонския филм "Балкан-кан" и съответно да се е заливал от смях наскоро ? :lol: :lol: :lol:

                      Comment


                        junker_Tolstoj написа
                        а някой да е гледал македонския филм "Балкан-кан" и съответно да се е заливал от смях наскоро ? :lol: :lol: :lol:

                        Но си фен на " Сибирския бръснар" където се сещам за любимия ми момент със това дето лъснаха пода , голяма пързалка беше
                        А и изтрезняването на генерала в реката беше просто велико
                        :twisted: :twisted: :twisted:

                        Comment


                          така:

                          на първо място - "Незавършена пиеса за механично пиано", никак не са лоши и още няколко неща на Михалков - "Робиня на любовта" (ако не се брои за военен), както и "Свой сред чужди, чужд сред свои"

                          разбира се - Тарковски - "Сталкер" и Рубльов

                          брата на Михалков с "Курица-ряба"

                          След 10-тия прочит на "Големия Лебовски" се убедих, че този филм е гениален, а особено добри са и някои други неща на братя Коен - "О, братко, къди си?" и "Фарго" например

                          Велика класика и може би най-добър сред уестърните за мен си остава "Буч Касиди и Сънданс Кид", след него е "Непростимо"

                          Няма смисъл да изреждам нещата на Бунюел и Антониони - дет се вика - абсолютно и отвсякъде са...

                          Сред "дъвките за очите" - Междузвездни войни, Индиана, че защо не и Матрицата и Умирай трудно

                          ПП - гледайте оригинала на "Усещане за жена" - "Мирис на жена" с Виторио Гасман - Ал Пачино, дет викат руснаците, "пуши нервно в коридора"

                          и още много, много


                          ПП2 - между другото, действието на Междузвездни войни се развива в далечното минало... в една също така далечна галактика

                          Comment


                            абе уестърни, ае моля ти се )

                            Comment


                              Как го казват младите..."Непростимо" рулира. Това е уестърнът. Няма друг такъв филм.
                              Братя Коен нямат слаб филм, нямат и среден филм.
                              Абе изобщо във време на талантливи хора живеем.
                              А киноман да не спомене сред любимите си филми такъв на Кубрик е за обесване.
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                "Непростимо" е по-скоро драма, отколкото уестърн, не че това го прави по-лош. Не може всичко развиващо се в Дивия запад да се обявява за уестърн. Примерно "Малка къща в прерията"
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X