Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    "Васко да Гама от село Рупча" и "Списъкът на Шиндлер"
    :aaa:
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      #77
      За Ваското си е майтап, а "Списъкът на Шиндлер" поне не е такава смешка като "Band of brothers", а май режисьорът е един и същ

      Comment


        #78
        Emden написа
        За Ваското си е майтап, а "Списъкът на Шиндлер" поне не е такава смешка като "Band of brothers", а май режисьорът е един и същ
        Защо, "Списъка..." си е доста добър филм, поне според мен. А режисьорът съвсем не е същият единият е режисиран от Спилбърг, другият от Том Ханкс(и то доста некъдърно бих добавил).
        А за Вско не зацепих шегата.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          #79
          Нещо съм се разприказвал за филми и не мога да не спомена The Jacket. Доста е нестандартен - има елементи на трилър, фентъзи и драма. Става въпрос за един ветеран от войната - Джак Старк, който е изпратен в психиатрична климика и в поледствие се оказва, че може да пътува във времето. Знам, сигурно някои ще кажат "изтъркан сюжет", "изплагятствоано е от Дванадесет маймуни" и т.н. Не съм съгласен. Филмът има собствен мрачен чар, който напълно съвпада на моите предпочитания. Вероятно някои от вас са го гледали. На тези които не са, бих го препоръчал.
          Last edited by ndragostinov; 14-12-2005, 21:40.
          Truth will save the world

          Comment


            #80
            Моите любими са Star Wars, почти всякакви пародии(обичам гаврата със сълзливи глупости :twisted: :mhehe: ), комедиите с Луи Дьо Финес и въобще хубавите, истински смешни комедии(каквито вече американците имам чувството не правят, а само некви тъпоумия, на които трябва пари да ми дават, за да се смея), а от по-новите филми- много ми хареса "Александър" .....иначе любим жанр филми- документални- исторически, разбира се :tup: :tup:

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              #81
              byzantiner написа
              комедиите с Луи Дьо Финес и въобще ...
              ...които гледах преди малко ...Ето на това му се вика
              добра комедия !
              :tup:
              "Нима, Създателю,
              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
              мигар аз самият съм те молил
              от мрака да ме извлечеш?"

              Comment


                #82
                "Голямата разходка" е голям филм ! Аз като авиоманиак обърнах особено внимание на авиационната тема във филма - интересно, самолетът на англичаните беше "Летящата крепост" "В - 17" ! В интерес на истината, "летящите крепости" дебютират на 08.07.1941г. над Европа с отличителните знаци на RAF - три В-17С ( Fortress I по британката номенклатура ) от състава 90 бомбардировъчна ескадрила на RAF атакуват ВМБ Вилхелмсхафен. На 23 юли - целта е Берлин. На 26 юли - Хамбург, 2 август - Кил; 16 август - Дюселдорф и Брест. Едната от ашините, атакуваща Брест на 16 август е прехваната на височина 9 750 м. от пет изтребителя Bf 109 от JG 2. В продължение на 23 минути, екипажът отразява 23 атаки ! Самолетът с горящ двигател ¹ 4 и двама убити стрелци се добира до Англия. Първата загуба на британските "крепости" е нна 08.09.1941г. при атаката на крайцера "Адмирал Шеер" в пристанище Осло. Англичаните губят две машини, които са свалени от Bf 109T( палубен вариант за експлоатация на самолетоносача "Хинденбург" ) пилотирани от лейт. Якоби от 13/JG 77, а другата - от унтерофицер Войте от ²/JG 77. През януари 1942г. бомберите са предадени на 220 ескадрила на Бреговото командуване, а през юли 1942г. заменени от В - 17Е.
                Но както и да е !
                Филмът беше невероятен. За последен път го гледах през лятото на 1987г. ! Сякаш беше вчера. За тези, които искат да чуят "Чай за двама" препоръчвам сайта на Дорис Дей.
                Last edited by HELLCAT; 15-12-2005, 20:41.
                SEMPER AGRESSUS

                Comment


                  #83
                  Аз, тъй като нямах възможност да гледам този филм, искам да попитам нещо. В него ли се казваше една моя любима реплика - "Макинтош що не си идеш в Канада?"
                  Предварително благодаря.
                  Last edited by Ханс; 15-12-2005, 12:08.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    #84
                    Hans Delbruck написа
                    Аз, тъй като нямах възможност да гледам този филм, искам да попитам нещо. В него ли се казваше една моя любима реплика - "Макитош що не си идеш в Канада?"
                    Предварително благодаря.
                    Съвсем си е от него

                    Съответният Макинтош се беше поувлякъл в рязането на гуми
                    и проби и тези на джипа, с който трябваше да избягат.
                    ...следва култовата реплика
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment


                      #85
                      VladDracul написа
                      Съвсем си е от него

                      Съответният Макинтош се беше поувлякъл в рязането на гуми
                      и проби и тези на джипа, с който трябваше да избягат.
                      ...следва култовата реплика
                      Филма съм го гледал преди 15-20 години и още помня репликата, а частично и обстоятелствата около нея.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        #86
                        Снощи го гледах! Мисля че и песента "Tea for two" е култова.
                        Също така как Бурвил казва на Луи дьо Финес, докато го носи на гърба си - "Доста сте тежък за ръста си. Няма ли да слезете." "Не. Тука ми е добре."
                        Филмът е железен. Сетих се и за кривогледия немски войник, пробиващ бъчвата с вино, която всъщност е бъчва с английски пилот или пък стрелящ с картечницата .
                        Опасявам се, че ако трябва да пиша за култови смешни сцени, ще трябва да пиша около седмица...

                        Emden,
                        "Обувката на Маниту" е страшен, ама би ли направил един разбор на "Band of brothers". Ще се радвам да изтъкнеш недостатъците му в сравнение на известните ни вече филми. Всъщност съм убеден, че си съвсем бегло запознат с него...
                        Last edited by Matrosov; 15-12-2005, 14:25. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          #87
                          "Денят на Чакала" (с Едуард Фокс, не с онзи кретен Брус Уилис). Абсолютен шедьовър!
                          "Собачье сердце"
                          "Отнесени от вихъра"
                          "Кръстникът" - всички епизоди
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #88
                            Приятен филм беше. А книгата на Фредерик Форсайт, по която е правен "Денят на Чакала" предполагам си чел?
                            Аз ще се включа с филма "Да убиеш Дракона" с Олег Янковски и Евгений Леонов (една връзка: http://yankovsky.by.ru/kino/dragon.html)
                            Или филмът "Догма" (http://www.dogma-movie.com/) с Бен Афлек, Мат Деймън, Зелма Хайек и т.н.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #89
                              Понеже говорим за филми, ето един полезен линк:

                              The Internet Movie Database

                              Информация за филми, актьори от цял свят, вкл. български.

                              ПП. Книгата на Форсайт съм я чел; това е едно от най-добрите му неща.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                #90
                                В "Трите дни на Кондора" за какво иде реч ?
                                SEMPER AGRESSUS

                                Comment

                                Working...
                                X