Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Убийствен пъзел е много добър филм поне за мене, но още не съм гледал втора част но и това ще стане чакам този момент с нетърпение. И аз като Warlord обичам да се лее кръв като изведро :twisted:


    Иначе гледах вече Нарния и мога да ви кажа че филма е пълен боклук не се залъгвайте по рекламата като мене. Направен е много детски все едно гледам филм по телевизия Халмарк. Но това си е лично мое мнение.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Вчера гледах Wolf Creek и ми направи много силни впечатления. Ако ви се глаеда някой истински ужас, който психологически представя кошмара на преживяванията по възможно най-естествен и истински начин, препоръчвам него.

      На пръв поглед ако го разкажа, несъмнено ще ви заприлича на добре познатите американски клишета, но не е. Това е истинската история на Лиз Хънтър, Кристи Ърл и Бен Мичъл, които през 1999год. предприемат пътуване към вътрешността на Австралия. Точно кагато решават да тръгнат по обратния път колата им се разваля. Същата вечер самотен странник решава да им помогне със своя пикап. Четиримата прекарват нощтта на открито, но на следващият ден кошмарът започва - странникът се оказва садистичен психопат, а тримата са изиграни и превърнати в негови пленници. Започва мъчителна борба за оцеляване насред пустинята, където няма човешко присъствие на десетки мили разстояние, никой не може да чуе крясъците за помощ и не всеки ще дочака новия век.
      Truth will save the world

      Comment


        Вчера изгледах Oldboy. Корейският филм определено има някой достойнства. Лично аз не съм голям фен на подобни филми, но този задържа вниманието ми. Интересното е, че след успеха му(преди 1-2 години взе Златна палма)веднага са почнали да правят холивудски римейк.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          Shelenberg написа
          Иначе гледах вече Нарния и мога да ви кажа че филма е пълен боклук не се залъгвайте по рекламата като мене. Направен е много детски все едно гледам филм по телевизия Халмарк. Но това си е лично мое мнение.
          И аз като тебе се заблудих от рекламите. Филма се оказа най-обикновена детска приказка заснета от Дисни, само че с гъзарски ефекти.

          А да ви питам някой гледал ли е филма "Шоуто на Труман" с Джим Кери. Е това е идея, е това е филм! :nworthy:
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            Преди няколко дни изгледах Brokeback Mountain. Според мен филма си заслужава наградите. Не че е нещо феноменално, но предвид липсата на сериозна конкуренция(или греша) е достатъчно добър. Силните страни са сравнително интересната история, пейзажите, лично според мен добрата игра на Heath Ledger(изненадващо). Може би най-важното в случая е, че макар историята да се върти върху хомосксуалността и съответно предразсъдаците(но не толкова на обществото колкото на отеделният човек), тя не е поднесена под мoдиният, клиширан и "политически коректен начин", а по съвсем реален и човешки начин.
            Слабите страни на филма са неубедителната игра на Jake Gyllenhaal(поне споре мен) и скоковете в развитието, които остават твърде отсечени и не достатъчно очевидни.
            Все пак ако сте ценител на киното насочено не само към чистото забавление, мога да препоръчам филма.

            P.S.
            Филма е заснет в Албърта(Канада) и макар очеидно да е обработен дигитално, представя някои наистина интересни пейзажи.
            Last edited by Ханс; 16-04-2006, 14:42.
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              А да ви питам някой гледал ли е филма "Шоуто на Труман" с Джим Кери. Е това е идея, е това е филм!
              Да, гледал съм го. Но трябва да кажа, че в днешно време не прави впечатление на фона на всичките реалити-шоута, дето заливат света. Филма е добър, даже оригинален за времето си (96-а или 97-а излезе), но не става за класика
              Подобен е случая и със "The Siege"(с Брус Уилис и Дензъл Уошингтън, не с недоразумението Стивън Сегал) от 1998-а. Навремето ми направи голямо впечатление, но след 11/09/2001 си губи напълно ефекта. Който го е гледал ще разбере
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Е имай предвид, че се съобразявам и с времето когато е правен. Идеята му си е иновация в киното (по-късно в Матрицата се включи подобна идея за неосъзнаването на човека къде всъщност живее), а освен това и пародична критика на телевизията и различните шоута и това до къде могат да стигнат. Появилите се през последните години реалити шоута го доказаха.
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  Тия дни по кабеларката даваха Гражданска присъда с Арманд Асанте. Доста е добър и бих го препоръчал на всеки. Единствено добре познатия "хепи-енд" малко го разваля.
                  Truth will save the world

                  Comment


                    Намерете ми да гледам филма Момо (по книга на Михаел Енде)

                    Ruhm und Ehre der Waffen SS

                    Comment


                      Ами същност филма е преведен страх и омраза в лас вегас но наистина е хубав стига да си го разбрал мога да препоръчам Реквием за един сън тои наистина ще те впечатли.

                      Comment


                        Аз пък гледах Ondskan(Зло) и съм доста доволен. Не че филма е велик(аз казвал ли съм за някой това? :sm186: ), но общо взето е добре направен, а и актьорската игра е на ниво. Все пак имам силното подозрение, че книгата, по която е правен, е доста по-добра.
                        Филма разглежда темата за насилието и не се препоръчва за малки деца. На заклетите кръвопийци от този форум ще им се стори като детско филмче.
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          alexmania написа
                          Ами същност филма е преведен страх и омраза в лас вегас но наистина е хубав стига да си го разбрал мога да препоръчам Реквием за един сън тои наистина ще те впечатли.
                          за една мечта?

                          Comment


                            Хареса ми видеото от възтавонките на КЛУБ ТРАДИЦИЯ
                            Много готинко
                            Много Българско

                            Comment


                              тъкмо затварям BSPlayer-а след "Шифърът на Леонардо" (което реално би трябвало да е "Кодексът на Леонардо", защото той е написал/нарисувал такъв; кодът предстои да се открие както много други кодове преди него :-D).

                              Какво ще кажете за филма? в смисъл идеята зад него като цяло?

                              (а иначе "чакалът" - и да, с чичко Брус; "гладиатор"; дори "аз, роботът" и "изкуствен интелект"; "full metal jacket"; "platoon"; "apocalypse now", който BTW е правен на базата на "The heart of darkness" на Joseph Conrad; 5ият елемент; "bowling for columbine" и "9/11" и като за капак "mr. and mrs. smith" заради тази уникална двойка от куче и котка. последното е един филм, който съм гледал само веднъж - засега - защото не мога да го намеря - Riders of the Storm а.к.а. The American Way от 1986.)

                              Comment


                                3F122 написа
                                Какво ще кажете за филма? в смисъл идеята зад него като цяло?
                                Боклук..ама пълен. Обсъждали сме го вече някъде миналата година, поразтърси се из форума. Дан Браун трябва да го бият с пръчки по петите за замърсяване на обществения климат. Тоя човек е бритни спиърс на литературата.
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X