Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Силен филм. Въпреки че не може да се нарече исторически, пресъздава една много правдива атмосфера.
    Кухулин, щом ти е допаднал, гледай другите два филма от "самурайската трилогия" на Ямада ("Мрачният самурай" е първият от трите) - сходни са в много отношения (същото съсловие, същото "ниво" в него (общо взето), същата епоха и донякъде сходни проблеми). На мен ми допаднаха много (най-вече защото са съвсем прости във всяко едно отношение), мисля че съм ги споменавал вече във форума. Това са:

    "The hidden blade" (в "Замунда")

    "Love and honor" (в "Замунда")

    Лично на мен и този ми допадна (от друг режисьор е, но е сходен като типажи и епоха - участват исторически персонажи, макар и дребни, така че можем условно да го наречем исторически филм): "When the last sword is drawn" (в "Замунда")

    Comment


      Мерси, ще ги гледам обезателно.

      Comment


        В концентрационен лагер през 1943 затворниците използват футболен мач срещу немските офицери като възможност за бягство.

        A video to music I created for the movie Victory.To feel normal during WWII, a German major challenges a British officer to a "friendly" football (soccer) ma...


        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          [За да не харесате този филм, трябва или да нямате грам чувство за хумор, или да не харесвате екшън филмите по принцип.
          Абсолютно! Филмът е най-добрият поклон към екшъните от 80те, който може да се измисли. Освен, че е чудна комедия, съдрах се от смях, както между впрочем и целият киносалон.Тотално бие първата част, което всъщност е и целта на занятието.
          Малко ми е тъжно, че скоро ще е пълно с хора, които ще се опитат да възприемат филма "as it is", без да разбират, с какво всъщност диалогизира. Няма да са им ясни, репликите, закачките, контекста....
          ...в това отношение бих казал, че направо филмът може да мине за документален. Икона на масовата култура.
          Стискам палци да има и трета част .
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            They live : "Брато, живота е кучка... и сега се е разгонила"
            Attached Files
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              кало написа Виж мнение
              Виж, за Арни не мога да се сетя някога да е проявил талант в повече от този на средностатистически актьор в български ТВ сериал, което е единица мярка за липса на талант. Чък не смея да го обсъждам, че не знам откъде ще ми изскочи.
              Арни има и хубави филми, но не са от популярните...иначе от участвалите Брус Уйлис е най-добрият актьор...според мене де
              иначе мракобесна тъпота, поне да бяха разказали повече вицове за Чук Норис, а то само един....иначе май единственото хубаво във филма е моста дето са го построили.

              Comment


                Last edited by Dinain; 10-09-2012, 09:44.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  nali zнаеш че нищо не се вижда от това?

                  Comment


                    albireo написа Виж мнение
                    ...
                    Понеже гледам, че доста коментирате Expendables - реших да видя и аз двете части. Вчера изгледах първата, днес ако има време ще гледам втората.
                    Първата според мен си е класика в жанра - действие, стрелба и т.н. колкото си искаш (всъщност май е точно премерена), хумор колкото и където трябва, без излишни реплики. Лично на мен ми прилича на някаква реплика към романа "Кучетата на войната", но вероятно само на мен така ми се струва - темата и така е май доста разработена.
                    Като най-неочакван момент за мен беше номера със самолета. Изпълнено точно и на място и много добре при това
                    Абе въобще филм, на който аз се изкефих много.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      Лично на мен ми прилича на някаква реплика към романа "Кучетата на войната", но вероятно само на мен така ми се струва .
                      Na Форсаид???? че какво общо има? освен може би атаката на двореца...ама много отдачеле.
                      messire Woland написа Виж мнение
                      Като най-неочакван момент за мен беше номера със самолета. Изпълнено точно и на място и много добре при това
                      Абе въобще филм, на който аз се изкефих много.
                      Кой отно момент? Този дето Стстън се кична на носа да стреля???

                      Comment


                        Воланд, изчакай да видиш перверзията във втора част със самолета...
                        С Форсайт едва ли има нещо общо. Това си е поклон към класическите екшън филми от 80те. Стилистика, реплики - абе всичко.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          За "Кучетата на войната" (между другото, имаше един слаб филм по книгата с Кристофър Уокън в главната роля), предполагам самата идея - група наемници свалят корумпиран режим в малка държавица (остров в случая). Друго май няма - Форсайт все пак е на друго ниво.
                          Гледах първата част още преди време - съгласен съм с Албирео - ако човек навремето е гледал същите актьори в много от екшън филмите от онова време и са му допадали тогава (какъвто е моя случай), то не виждам защо няма да му хареса по същия начин и това. Важното е да не се очаква повече, отколкото филма обещава (т.е. каква актьорска игра, какъв сюжет? - всичко се свежда до много пуцане и подходящи дози героизъм). Има си определени категории филми, коит следват стриктно някога създаден канон и човек не бива да очаква (и търси) нищо повече в тях, ако иска да им се наслади (а иначе защо въобще ще ги гледа?).

                          Comment


                            то хубаво е поклон...ама разни дедовци да се моткат насам натам....отделно по-голяма част от публиката едва ли е гледала филмите от 80-те....
                            На фоан на общата боза такива дреболии като плутоний на слитъци дето са достатъчно големи че да ис гръмнат и сами е просто подробност....за формата им не коментирам

                            ей в такъв вид се съхранява нещото

                            понеже ме мързи и не ми се работи взех че проверих, при плътност 19 инещо и критична 10 кила...ония цилиндри трябваше да са гръманли отдавна...и то МНОГО зрелищно, отделно всеки такъв би трябвало да тежи към 600 кила (на око) и малко трудно щяха на ръка да ги товарят и т.н.т. и т.н.т.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Гледах първата част още преди време - съгласен съм с Албирео - ако човек навремето е гледал същите актьори в много от екшън филмите от онова време и са му допадали тогава (какъвто е моя случай), то не виждам защо няма да му хареса по същия начин и това. Важното е да не се очаква повече, отколкото филма обещава (т.е. каква актьорска игра, какъв сюжет? - всичко се свежда до много пуцане и подходящи дози героизъм). Има си определени категории филми, коит следват стриктно някога създаден канон и човек не бива да очаква (и търси) нищо повече в тях, ако иска да им се наслади (а иначе защо въобще ще ги гледа?).
                              Прав си, но доста хора споделят алтернативна гледна точка: ние (зрителите) се променяме, стандартите в киноиндустрията също се променят, следователно не трябва да буди учудване факта, че някакви любими схеми от края на XX век вече не са ни любими.

                              Носталгичния ефект е разбираем, но е субективен и сам по себе си не прави даден филм добър.

                              Comment


                                Е, аз пиша (както винаги) само за себе си, т.е. от моя гледна точка. Нищо чудно за младата публика всичко това да е дори по-смешно (или нелепо), отколкото ми изглежда на мен . Що се отнася до плутония (още не съм гледал втората част, така че не знам точно какви глупости с него са правили там): аз се опитвам да се абстрахирам от всякакъв реализъм, когато гледам такъв род филми. Иначе - да, не се получава, в момента, в който потърсиш нещо реално (или пък се опиташ да застанеш "зад" едноизмерните герои - образите са с дебелина на вестникарска хъртия и дори погледа ти може да пробие дупка в нея ) - веднага ще излезеш от магията на киното и ще се окажеш пред нелеп и глупав филм. То е все едно в някои от безбройните азиатски филми (някои от тях се случва естетически са много приятни, понякога имат и не лоша история и що годе разработени герои) "средновековно-исторически" филми с всичките им полети и "конг-фу" да се опиташ да търсиш реализъм .
                                Зямен всичко това са приказки и определено не си струва да се подхожда към тях така - не и ако искаш да получиш удоволстиве от гледането.

                                Comment

                                Working...
                                X