Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа
    Рядко гледам филми, още оп-рядко хубави и съответно критериите ми са ниски .
    Ох, още помня скрийншотовете ти, които могат да създадат комплекс за пълен кино-идиот на всеки средностатистически зрител

    Comment


      Моя грешка признавам, разбуних духовете. Страстите не съм ги гледал, не възнамерявам и да го правя. От тази гледна точка нямам право да давам оценка за г-н Гибсън за което му се извинявам, а също и на другите засегнати страни.

      "Бригадите на тигъра" туй аз не го препоръчвам, но това пак си е само лично мнение. Всъщност всичко писано в тази тема е лично мнение необвързващо никого освен автора. И не само в тази тема. Даже имах подпис в този дух. Няма значение.

      Голъм, отдавна съм се научил да нямам сериозни очаквания към нищо - не случайно съм си окачил тази титла(трябва да намеря време и воля да се захвана и с профила). Та от тази гледна точка няма опасност да се разочарова, а дори и да остана недоволен заслугата няма да е твоя, а на авторите на филма. Пък и на мен е трудно, даже невъзможно, да се угоди. Но...

      Обещавам като изгледам филма да си призная публично с какви впечатления съм останал.

      ...критериите ми са ниски.
      Ех, да имаше повече хора с толкоз ниски критерии...
      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

      Comment


        Е, т`ва беше от едно друго време, когато по-често се отдавах на това удоволстиве (което понякога се оказва съмнително, но това е друг въпрос). Пък и трябва да добавя, че сега когато ми се случи все пак да гледам някой филм, това се случва на монитора на компютъра ми почти винаги, а това води не само до разваляне на кино-дисциплината (самият факт, че можеш да спреш "прожекцията" когато си решиш), но и до ограничаване на въздействието.
        Между другото (и това няма нищо общо с принизеността на критериите ми), много често негативното впечатление идва от това, че човек започва да гледа даден филм с определени очаквания и се разочарова. Аз съм склонен да деля филмите на категории (и тук сигурно говори ниския праг на оценката ми, особено в сравнение с този при Ханс ) най-общо казано на такива, които се гледат изцяло за удоволстивето на сетивата (расиви приказки), такива, които се гледат за отмора, т.е. за преживяване изцяло изчистено от всякаква интелектуално натоварване и на такива, които се гледат с надеждата, че там ще се открие това, което липсва в първите два случая.
        Напоследък май попадам предимно на филми, които се оказва, че попадат в първите две категории, което може би говори нещо за киното или по-скоро за това, че рядко и случайно се срещам с него .

        Comment


          gollum написа
          Пък и трябва да добавя, че сега когато ми се случи все пак да гледам някой филм, това се случва на монитора на компютъра ми почти винаги, а това води не само до разваляне на кино-дисциплината (самият факт, че можеш да спреш "прожекцията" когато си решиш), но и до ограничаване на въздействието.
          .

          Не губиш абсолютно нищо , приятелю...Ако мислиш , че въздействието на творбата се усилва от две котета на седалките в ляво , които през 15 мин пращат и получават SMS , от кратуната и мутресата зад теб с ОГРОМНИТЕ пакети пуканки / всъщност чипса е по-емоционален / ... :1087: Аз лично предпочитам у дома и то след като съм въвел драконови мерки против безпокойство !

          Comment


            Е, Todor Pavlov, вероятно си прав, доводите ти са силни, във всеки случай . Все пак ако липсват подобни странични въздействия възприятието на филма на кино е доста по-различно. Вярно че да гледаш филм на компютъра, нъхлупил слушалки за предпочитане в късен час на нощта има сходно по съсредоточеност въздействие, но все пак ми се струва, че не е същото. Но това е сигурно защото отдавна не съм се наслаждавал на прелестите на родните киносалони .

            Comment


              Гледах Валмон и трябва да призная, че съвсем не е лош. Доста време е минало откакто съм гледал "Опасни връзки" и ще ми е трудно да направя директно сравнение. И двата ги харесвам, но по различни причини. Във Валмон харесах изпълнението на Анет Бенинг, това на Глен Клоуз е също много добро и съвършено несравнимо.
              Малкович определено ми харесва много повече от Колин Фърт, който според мен е и голямата дупка при Форман. Отделно, че името е избрано неподходящо(центъра определено не е върху Валмон), но това отдавам на закъснението спрямо "Опасни връзки".
              Голъм на теб може би ще ти хареса корейската версия, тя беше под името "Скандал". Всъщност е тук.
              Та така де, съвсем не съжалявам, че изгледах този филм, нещо което в последно време ми се случва все по-рядко

              Иначе съм на мнение, че и киносалона и домът предлагат определени предимства. За съжаление повечето филми(старите) и да искаш не можеш да ги гледаш в кино. Виж варианта със слушалките, обаче, е много краен.

              P.S.
              Children of Men е доста посредствен филм, не го препоръчвам.

              P.P.S.
              Аз все в тая тема пиша и май още нне съм написал филм, който да ми е любим. В сравнение с това предполагам и най-страшният и нагъл критик е със занижени критерии. Предполагам грешката е в мен.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                Е, радвам се, че ти е харесал . И на мен най-много ми допадна Анет Бенинг и бих казал, че нейният вариант е донякъде по-близък до това, което си представях, четейки книгата, отколкото този на Глен Клоуз, която е много добра и в тази роля включително, но все пак не е толкова подходяща - някак Ант Бенинг по-добре съчетаваше нещата. Това между другото ми напомни "Лъвът през зимата" и "Хенри ²²" и съответно Катрин Хепбърн и пак Глен Клоуз чоткъдето и дойде напомнянето) - и двете правят много добри версии на една и съща роля, както впрочем е и с ролята на Хенри ²² пак в двата филма .
                Малкович е по-добър от Фърт, което не е чудно, но мисля, че все пак Фърт става в ролята, макар че би могла да се реализира и по-добре. Доколкото мога да преценя, Фърт е типажен актьор и става за определен тесен тип роли, но точно тази май не уцелва типажа му.
                А корейския филм бих го гледал, стига да си го намеря.

                ПП Варианта със слушалките е краен, но понякога неизбежен . Поне възпроизвежда донякъде съсредоточаването, присъщо на киносалона.

                Comment


                  Някой спомня ли си този истински брилянт?

                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Не само го помня - но и го имам записан на дискове ;Р
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      я бързо да споделяш съкровището

                      сериозно, нямам идея откъде да си го взема.

                      А това нещо е почти най-шантавото късо филмче което съм гледал някога:

                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                      Last edited by Imperial; 21-01-2007, 03:11. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        [QUOTE=Imperial]я бързо да споделяш съкровището

                        сериозно, нямам идея откъде да си го взема.


                        Нямаш достъп до български торенти нали?
                        Ще се опитам да го кача тези дни някъде с бърз международен.
                        А като гледах това филмче, се сетих как доктора през цялото време на битката, блъскаше една картина в стената, мислейки я за прозорец
                        http://www.bukvite.com

                        Comment


                          Не доктора ами онзи другия, страхливия.

                          Най-безумния късометражен анимационен филм който въобще съм гледал някога

                          Last edited by Imperial; 21-01-2007, 04:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Imperial написа
                            Не доктора ами онзи другия, страхливия.

                            Най-безумния късометражен анимационен филм който въобще съм гледал някога

                            http://youtube.com/watch?v=li4spUNxWIk
                            Имперец, имаш ли достъп до vbox7.com

                            Там има повечето анимации, за които питаш.
                            http://www.bukvite.com

                            Comment


                              Да, имам.

                              Само дето не мога да се ориентирам...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                А аз си спомням, че това филмче имаше и български вариант, от средата на 80те години, казваше се "Планетата на съкровищата". Но не съм го виждал оттогава.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X