Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    При нас го дават на походното лятно кино в началото на всяко лято. Аз така и никога не го гледах, но моите не го пропускат. След това ревю може и аз да се напъна да го гледам.
    Ще се радвам, ако съм успял да убедя поне един човек да го гледа. И надали ще е "напъване", няма да усетиш как тече времето.

    По-горе забравих да спомена, че хореографията също е много изобретателна, вижда се, че танците са доста физически интензивни. Като цяло (поне за мен) това е едно от топ творенията на Дисни. Просто във всеки един кадър от филма си личи колко много усилия са вложени.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      The Revenant (2015)

      Оскарчета надушвам тука.
      Зашеметяващ Леонардо и ефекти ! С банда педанти на тема кремъчно-искрово не забелязахме компромиси по оръжието и екипировката ! Има нещо от Alejandro Jodorowski, за тези , които си го спомнят ...

      Comment


        Новите Междузвездни войни е много слаб филм.
        Слабите страни са ясни и няма да ги коментирам, но малко ме издразни как се опитват да вкарат някакъв нелеп хумор в неподходящи моменти.Изключително глупаво бе преувеличението на фразите на уукито.
        Пълен дебилизъм според мен бяха и онези двете бандитски групировки с които Хан Соло се срещна в кораба.Просто не можах да схвана как шотландски разбойници и пирати от Южна Азия са решили да станат космически бандити...
        Някои ще кажат, че очаквам твърде много от филм, който винаги си е имал нелепи моменти, но си мислех, че с днешните възможности и работата на доста мозъци, ще направят читав филм.Уви, поредната боза, базирана на носталгия и специални ефекти.

        Comment


          говорейки за войните, това и цялата поредица

          How Attack of the Clones Should Have Ended!I hate YouTube descriptions... they're long and tedious, and the links go everywhere. Not like here... here ever...

          Comment


            kamos написа Виж мнение
            Новите Междузвездни войни е много слаб филм.
            Слабите страни са ясни и няма да ги коментирам, но малко ме издразни как се опитват да вкарат някакъв нелеп хумор в неподходящи моменти.Изключително глупаво бе преувеличението на фразите на уукито.
            Пълен дебилизъм според мен бяха и онези двете бандитски групировки с които Хан Соло се срещна в кораба.Просто не можах да схвана как шотландски разбойници и пирати от Южна Азия са решили да станат космически бандити...
            Някои ще кажат, че очаквам твърде много от филм, който винаги си е имал нелепи моменти, но си мислех, че с днешните възможности и работата на доста мозъци, ще направят читав филм.Уви, поредната боза, базирана на носталгия и специални ефекти.

            Не мога да се въздържа да не отбележа, че това е най-тъпият коментар до момента тук (въпреки огромната конкуренция на неразбиращи бъкел от кино участници). Но, давайте, има още накъде да се расте във кинохалтурната безграмотност...
            Last edited by кало; 02-01-2016, 16:37.

            Comment




              Bridge of Spies - един нелош шпионски трилър. 1960 г., размяна на пленници в източен Берлин, класика.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                кало написа Виж мнение
                Не мога да се въздържа да не отбележа, че това е най-тъпият коментар до момента тук (въпреки огромната конкуренция на неразбиращи бъкел от кино участници). Но, давайте, има още накъде да се расте във кинохалтурната безграмотност...
                Кало, това беше много тъпо!
                Аз, като един виден кинохалтурен безграмотник, ще кажа, че ме боли първичният полов белег, дали филмът се харесва на кино критиците.
                Важното е дали ми харесва на мен.
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment




                  Слагам го тук защото си заслужава гледането. Но само толкова. Ридли Скот не е успял да предаде книгата. Нищо от нея. Нито отчаянието, нито изобретателността, нито дори готиното чуство са хумор на някой от персонажите. Дори не се е опитал. Така че огромна черна точка за Ридли Скот. Филма го спасяват страхотните визуални ефекти и добрите актьори. Мат Деймън направо изнася филма. Останалите учасници му помагат според възможностите си. Особено мацката от "Zero Dark Thirty". Радък пример в който актьорите правят гледаем филм, напук на слабият режисор....ама не сериозно! Имам чуството че Ридли Скот не е прочел книгата а само сценария. Вярно че сценариста е дебил дето не заслужава да превръща храната в лайна, обаче не може режисьор и то от ранга на Ридли Скот да има за оправдане че сценариста му дишал с отворена уста. Ами да го смени ебаси.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    кало написа Виж мнение
                    Не мога да се въздържа да не отбележа, че това е най-тъпият коментар до момента тук (въпреки огромната конкуренция на неразбиращи бъкел от кино участници). Но, давайте, има още накъде да се расте във кинохалтурната безграмотност...
                    Кало, фенове на филма или много ги боли, че филма е слаб, но не си признават, или са толкова заслепени, че въобще не го осъзнават.
                    Или си признават, че филма е слаб. Като мен.
                    ..И кажи ми ти страннико,
                    чувал ли си звук,
                    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Ридли Скот не е успял да предаде книгата. Нито отчаянието, нито изобретателността, нито дори готиното чуство са хумор на някой от персонажите.
                      Горе-долу същото усещане. Разбира се, тук може да се възрази, че с много филмирани книги се получава така, понеже представата , създала се у конкретния читател рядко съвпада с изобразеното на филм - нормално, ако се вземе предвид, че филмът все пак не е книга. Така че, може би лентата има своите достойнства, но аз лично някак не успях да ги почувствам (освен вече посочените). Ако се съди по практически абсолютно празния салон (в люлинската "Арена"), май и с другите зрители е така. Не грабва филма, определено не грабва, ако и да си мислех, съдейки по книгата, че сюжетът има всички предпоставки за това.
                      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                      Comment


                        Ако ще правим литературен анализ, книгата си е доста повърхностна. Наблегнато е на техническите подробности за сметка на човешките персонажи. Даже във филма бяха малко по- емоционални. А има толкова възможности за изграждане на характера на героя.
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          книгата си е доста повърхностна.
                          Някъде по-напред вече отбелязах, че не бих спорил по въпроса. Мисълта ми по-скоро беше, че книгата си е кажи-речи готов сценарий за хубаво научно-фантастично приключенско кино; но че Ридли Скот не е успял добре да използва потенциала и в това отношение и че, според мен, чисто художествената стойност на филма не достига дори нивото на книгата - което, смятам, е мнението и на Амазон, с което се съгласих.
                          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                          Comment


                            BAGA_TUR написа Виж мнение
                            Кало, фенове на филма или много ги боли, че филма е слаб, но не си признават, или са толкова заслепени, че въобще не го осъзнават.
                            Или си признават, че филма е слаб. Като мен.
                            Нито филмът е слаб, нито реално разбиращите от кино нещо ги боли във връзка с него. Толкова. Ако Епизод седем е "слаб", то какво да кажем за бездарните мацаници 1,2 и 3? По-зле направени филми в тая жанр едва ли има. Епизод 7 връща историята на междузвездни войни към истинското кино (от света на инфантилната и ужасно тъпа анимация, в която дори качествени актьори бяха абсолютно безсилни с бутафорните подобия на герои, които трябваше да играят). За съжаление Лукас не е направил нищо стойностно след Завръщането, и слава богу, че предаде кино-франчайза, за да го спаси Джей Джей по блестящ начин.

                            Comment


                              Аз ще го гледам довечера.
                              ---------------------------

                              Апропо, интервю с Лукас за филма: http://www.rollingstone.com/movies/n...roach-20151230
                              Last edited by Thorn; 03-01-2016, 20:24.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                ------------------------
                                Last edited by Thorn; 03-01-2016, 20:24.

                                Comment

                                Working...
                                X