Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Неска реших да си направя личностен експеримент. Сгреях на котлона едно джезве ракия с кафява захар и посветих следващите четирийсе минути на Тролфльойтен.

    Trollflojten

    Не че много ми хареса, но ако го пусна в някоя друга тема, сигурно ще ме бият

    Comment


      Този филм има 93% на Rotten Tomatoes! Няма никакъв начин да го гледам. Аз доматите ги ползвам като им инвертвам скАлата. Това значи че за нормален човек рейтинга на филма ще гони 7%.

      П.П: Не че не бих гледал с удоволствие шведски филм със заглавие "Вълшебната Флейта", обаче бих искал да е по-съвременен и с малко по-различен сюжет и актьори
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        La isla minima
        Click image for larger version

Name:	La-isla-minima-2014.jpg
Views:	1
Size:	435.2 КБ
ID:	548780
        По-добрият True detective. Жесток филм за двама полицаи, разследващи убийство в блатата на Андалусия.
        Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

        Comment


          Между другото, втори сезон на детективите доста ми хареса. От Октопода насам не бях гледала подобно нещо.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Всъщност, не мисля, че има база за сравнение- просто Октопода е натоварен с някакви сантименти, поради възрастта на която сме го гледали. Детективите са си кино, макар и в тв формат. Октопода си е италиански сериал с всички плюсове и негативи...
            Трол по списък.

            Comment


              Какъв октопод, егати сравнението. Все едно с "Полицаят от Петльово Бърдо"
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Star Wars The Force Awakens надмина всичките ми очаквания.
                Определено голям филм, нищо че е базиран на вече изградена огромна вселена. Голям във всяко едно отношение - и като кинематография, и като сценарий и особено - история, и като невероятна игра на целия актьорски екип, и като режисура. ИМХО - най-доброто от цялата поредица (не че може да се сравняват, ама все пак).

                Comment




                  Истинската история на "Есекс" от 1820 г. - трагичното пътешествие на китоловен кораб, вдъхновило романа "Моби Дик".
                  Много ми хареса, епичен филм, приключенски (за съжаление ще бъде тотално засенчен от SW).

                  ПП Пояснявам за всеки случай - това не е нова екранизация на романа "Моби Дик" (с капитан Ахав и т.н.), а екранизация на истинската история, по която е написан романа (e, филмът не я следва 100% все пак). https://en.wikipedia.org/wiki/Essex_%28whaleship%29
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Класика на параноята от 70те - The Paralax View
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      The Revenant (2015)

                      Оскарчета надушвам тука.

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        Star Wars The Force Awakens надмина всичките ми очаквания.
                        Определено голям филм, нищо че е базиран на вече изградена огромна вселена. Голям във всяко едно отношение - и като кинематография, и като сценарий и особено - история, и като невероятна игра на целия актьорски екип, и като режисура. ИМХО - най-доброто от цялата поредица (не че може да се сравняват, ама все пак).
                        И аз го гледах почти веднага след като излезе. Актьорската игра е наистина на ниво, обаче закупуването от дисни си е казало думата. Не се сещам за по-клиширан и предсказуем филм, който съм гледал наскоро. Всяка сцена можех да предскажа как ще завърши още от първите и кадри. Но все пак това не е прецедент, предходната трилогия също започна с един такъв провал (детски филм за Джар-Джар), но завърши с най-добрия за момента филм от поредицата. Да се надяваме за следващите две серии, сценаристите да се стегнат и да направят истински завършек на историята.

                        Comment


                          В трета серия ми откраднаха Дарт Вейдър и го замениха с някакъв пикльо
                          Сега бяха сложили някакъв злодей... Свършиха ли мъжете в Холивуд?
                          Вярно, че остарях и вече не кълва толкова на дребни залъгалки, но стария Дарт Вейдър си беше пич, нищо че беше лош.
                          Сега някакво емо...
                          Сънят е слаб заместител на кофеина!

                          Comment


                            Аз съм по-скоро разочарован. Жената и негъра ми хареса как играят. Лошият беше трагичен и като игра, и като визия, и като изграден образ. Мега тъпо беше и как някакъв санитар победи лошия в двубоя с мечове като хвана меч за пръв път... Дисни наистина си е казало думите. А смъртта на ХС искам просто да я забравя...

                            Comment


                              На мен ми хареса новата серия. Приказка е в крайна сметка, нали?
                              Малко спойлери.
                              Колкото до Хан Соло - Харисън Форд е искал край за героя си още в част 5. Тук просто го направи както иска. А новите зли герои, очевидно имаме компютърно синтезиран (или извънредно силно гримиран) кандидат за нов император, но затова пък генералът беше изключително добре изигран. Бяха се опитали в краткото време да изградят някакъв конфликт между него и Рен, новият кандидат за ролята на Дарт Вейдър.
                              Серията като цяло е изградена по-скоро по модела на първите с някакви заемки от Тимъти Зан, или поне така ми изглежда на мен, заложили са на наситена със събития атмосфера.
                              Относно Фин и забележката за санитаря - ами очевидно не е санитар, но не е и джедай. В оправдания на онази сцена може да се каже, че Рен беше вече ранен и вероятно - под силно емоционално напрежение, т.е. не на себе си. Ако гледаме от нормална, човешка гледна точка, някой, минал през това, че и ранен, надали ще се бие особено добре.
                              И накрая - със сигурност ще искат да приключат със старите герои, използвайки всичко от досегашните серии, което може да им влезе в работа. Харисън Форд искаше да излезе от филма и го направи, както е искал. Вероятно в следващата серия останалите от предишните герои ще имат някакви, вече вероятно второстепенни роли.

                              Край на спойлерите.

                              Относно предишните серии - героят на Анакин, изигран от онзи швед, мисля че нарочно беше такъв дразнещ тийнейджър, за да се видят конфликтите му. Няма всички да са сурови руски мужици я . Всъщност интересното за мен е, че от една страна има критика за черно-бялото разделение добри/лоши, а от друга страна, когато се появи някой герой, дето не е ясно какъв е и е неориентиран и излизащ от черно-бялата схема, веднага почват мрънкания, че "не бил истински" и т.н.
                              Ако погледнем отстрани трилогията от серии 1-3 (новите), то там имаме куп герои и събития, които са или лошо продуцирани, или поне частично премислени. Джедаите, като започнем от Йода, имаха почти само погрешни решения (особено Йода), героят на Анакин беше слаб и объркан (но какъв и друг да бъде, с това минало и точно в тази възраст?). И т.н.
                              Може да се каже че само архизлодеят и бъдещ император вървеше право напред.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Не е нужно да е суров руски мужик. Само последното е достатъчно.
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X