Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Соболев от филма си е генерал Михаил Скобелев - по това две мнения не може да има.Генерал Скобелев по времето на обсадата на Плевен е точно на 32 години.

    Comment


      resavsky написа
      Соболев от филма си е генерал Михаил Скобелев - по това две мнения не може да има.Генерал Скобелев по времето на обсадата на Плевен е точно на 32 години.
      Ами явно не е - както можеш да видиш в по-горния цитат. Става дума за Леонид Соболев.

      Голум, не съм сигурен - бях ги чел преди да гледам филма доста - ще трябва да си опресня нещата.

      Сега проверих - действително Шарл Д`Евре се оказва Анвар във книгата.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Соболев или Скобелев е наричана "Белият генерал" и е яздил бял кон?Соболев или Скобелев по време на третия щурм за Плевен повежда лично атаката,превзема турските редути и не получава подкрепление?Изобщо участието на този Собелев във войната от 1877/78 г. минава твърде незебележимо за да бъде герой на приключенски филм за разлика от М.Д.Скобелев.

        Comment


          Ами според Акунин не е така явно - защото става дума именно за Соболев във филма. А може би именно такъв герой се е търсил, Скобелев съобразно положението си едва ли е бил подходящ персонаж за ролята на разпасан генерал-авантюрист и е прекалено известна и изследвана историческа личност - затова авторът е взел вместо Белия генерал Бялото петно в историята. Това е и принципа на който се държи филма като цяло де
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment



            Обърни внимание на гаф ¹18.

            Comment


              Е и, разминаване в външния вид с реалната възраст на персонаж, който никой не е чувал почти. Въпроса е че дори да има грешка, тя не е грешка на Филма а на автора Акунин.
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Като чета някои мнения тук, почвам да си мисля, че най-голямото достоинство на един филм или книга е реализмът им... По тази логика "Апокалипсис сега", "Изкуплението Шоушенк" (примерно) и т.н. са достойни за оплюване филми. Не съм гледала филма "Турецкий гамбит", но книгата е изцяло художествено произведение, а не документално.
                А Фандорин се отличава достатъчно и от Шерлок Холмс, и от Джеймс Бонд

                Comment


                  Понякога хората забравят каква е първоначалната идея на киното - именно бягство от ежедневието, реалността, и потапяне във фикцията.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Наскоро се сдобих с два нови филма "Монгол" и "Синият вълк".Получи се нещо странно и двата филма са за едно и също нещо - Чингиз хан.Ако имате възможност гледайте ги.На някой може да му харесат.

                    Comment


                      Използвах част от времето по празниците за да свалям и гледам филми. Та най-после гледах споменатия по-рано в темата "1612". Не лош приключенски филм (струва ми се, че създателите му доста са си падали по определени романи на Сенкевич, но, уви, от това не е произлязло кой знае какво) , но според мен с доста недостатъци - излишно накъсана и усложнена история (напоследък е много модерно да се "разказва" така) и още по-излишно прекаляване с натурализъм и ефекти, напълно самоцелно. Мисля си, че с малко промени би могло да се получи много по-свързана и интересна приключенска история.

                      Гледах и един друг, много по-стар филм, по препоръка на Ханс (както винаги, на място) - "Последната долина". Хареса ми, виж това бе сравнително добре разказана история с няколко интересни реплики, напълно в духа на една отдавна (за мен, за съжаление) изчезнала филмова естетика.

                      Comment


                        Гледах туй чудо:

                        е, чудо е силно казано. Филм е, типично съветски в много отношения и типично добър в другите. С един час е повече от необходимото, както и с малко символизъм, но иначе става. Деведесет и девет процената от хората няма да изгубят, ако го пропуснат, ама друго заслужаващо си споменаване не съм гледал.
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          Ханс написа
                          Гледах туй чудо:

                          е, чудо е силно казано. Филм е, типично съветски в много отношения и типично добър в другите. С един час е повече от необходимото, както и с малко символизъм, но иначе става. Деведесет и девет процената от хората няма да изгубят, ако го пропуснат, ама друго заслужаващо си споменаване не съм гледал.
                          Ааа, "Покаяние" Не е лош филм, за времето си беше даже добър. Но е някак недодялан, в смисъл - авторите са се увлекли по подробности и най-вече - символизъм. На мен поне това ми се видя малко прекалено. Има друг филм от същото време, пак на същата тема "Убить Дракона" (IMDB , руско описание), споменавали сме го тук-там из форума. Та, този "Убить Дракона" е значително по-хубав, приятен за гледане, по-приказен в някои отношения, но пък и по-цялостно обхваща темата. Аз го имам, но копието не е особено добро за съжаление.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Евгени Шварц рулира

                            Иначе аз изгледах появилия се в Замундата сериал "Диверсант 1 и 2" - аз от втора световна не разбирам, но филма е приятен и интересен (сигурно ако не се вглеждаш в подробностите като коя точно пушка използва диверсанта и защо използва нея след като тя вече не е била на въоръжение през 1943 година или пък се е появила едва през `45)
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              М`да, "Покаяние" го гледах навремето, но вече малко ми се губи - отдавна бе. Много отдавна, дори. Определено историята би могла да се разкаже по-малко претенциозно и значително по-кратко, без да загуби друго, освен вероятно възторзите на някои кино-критици.

                              Шварц - разбира се. Но като текст "Дракон" е значително по-добре от филма. Може би като изключим края - във филма се бе получил доста по-добре.

                              Comment


                                Не знам дали сте го гледали http://zamunda.net/details.php?id=101315 Pljacka Treceg rajha , но трябва да се види
                                Това което не ни убива ни прави по-силни !

                                :bulgaria:

                                Comment

                                Working...
                                X