Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Beowulf (2007)

    Върви по кината в момента. Не се подвеждайте по анимацията и драконите - филмът е радост за окото на всеки викингски фен :sm229:

    Comment


      Кухулин написа
      Beowulf (2007)

      Върви по кината в момента. Не се подвеждайте по анимацията и драконите - филмът е радост за окото на всеки викингски фен :sm229:
      Филмът го има и Тук
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Dinain написа
        And Starring Pancho Villa As Himself (2003)


        Не е нов, но наскоро ми попадна. Антонио Бандерас по изключение играе добре. Доста интересен и оригинален сценарий. Би трябвало да е по истинска история, макар че не ми се вярва нефтът да е бил чак толкова търсен през 1914 година (малко пресилено "актуализиране" на историята сякаш).
        Ти за това ли ми говори оня път? Слаба памет, познато ми е.



        Научи ли защо федералистите държат боеприпасите си в църквата?

        Лично според мен - изключително добър филм. Разбира се, не е необходимо всичко да се приема като неопровержима истина, все пак е художествено произведение.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          Съжалявам,че сега се включвам, ама какво мислите за 300 ?Търсих в темата и не намерих нищо.Аз гледах баталните сцени 300 пъти :starwars: и мисля ,че такива филми трябва да се гледат само за визуална наслада.Иначе думичките,които са им вмъкнали в устите,не струват.

          Comment


            За "300" сме изписали поне 10 МБ постове, разтърси се из темите - мисля че имаше дори отделна тема за този филм.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Имаше, имаше, но на Империал не му хареса тази работа и я преименува и премести в раздел "общи приказки" (може и да я е изтрил, не помня точно).

              Comment


                Ем добре тогава.За Беоулф прочетох толкова лоши коментари в замундата,че нямам намерение да го гледам целия,въпреки че съм го свалил.Щом казват,че няма никакъв смисъл в тоя филм,значи просто е така.

                Comment


                  gollum написа
                  Имаше, имаше, но на Империал не му хареса тази работа и я преименува и премести в раздел "общи приказки" (може и да я е изтрил, не помня точно).
                  Защото от един момент нататък темата нямаше нищо общо с филма.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Щом си рекъл... твой форум си е, както решиш.

                    Comment




                      Смяташ ли наистина, че това имаше нужда от продължаване?
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Не, аз каквото мислех за филма съм го написал там вече. А дали имало нужда от продължение... мисля че поне 80% от темите във форума бързо започват да изглеждат по сходен начин. Но не забелязвам когато отворя даден подфорум само катинари и преимуневани теми . Но както написах: ти сам решаваш. Да речем, филма ти е харесъл и си се издразнил какво става с обсъждането му, та затова премести темата и промени заглавието. Човешко е.

                        Comment


                          Незнам дали е точно на историческа тематика, но филма "Сбогом, Ленин" според мен си струва.

                          Comment


                            Tora! Tora! Tora! (1970)





                            Доста интересен филм.

                            Comment


                              Zalmoxis написа
                              Ем добре тогава.За Беоулф прочетох толкова лоши коментари в замундата,че нямам намерение да го гледам целия,въпреки че съм го свалил.Щом казват,че няма никакъв смисъл в тоя филм,значи просто е така.
                              Ако коментарите в замундата са ти критерий, по-добре не тегли филми от нея.
                              :sm113:
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Ханс написа
                                Ти за това ли ми говори оня път? Слаба памет, познато ми е.



                                Научи ли защо федералистите държат боеприпасите си в църквата?

                                Лично според мен - изключително добър филм. Разбира се, не е необходимо всичко да се приема като неопровержима истина, все пак е художествено произведение.
                                Става,, ама чак пък изключително добър... Бандерас си го бива в тая роля И що федералистите си държаха боеприпасите в църквата? Според мене, щото са си мислели, че Панчо и неговите хора (90 % чисти католици) няма да я бомбардират .
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X