Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Как мога да си намеря поредицата Българите - Тайната История???

    Comment


      albireo написа
      Другата седмица в премиерата на "Алатристе". Филмът е испански с един Виго Мортенсен за цвят. За почитателите на Артуро Перес Реверте (като мен) мисля филмът е задължителен. Всъщност се чудя дали да не го гледам предпремиерно

      Viggo Mortensen plays the Spanish soldier-turned-mercenary Captain Alatriste, a heroic figure from the country's 17th century imperial wars.

      Американският текст на трейлъра малко дразни, но се абстрахирайте от него
      Изгледах го снощи и аз Алатристе. Много действие, много кютек, много романтика. Прилича ми на киновариант на нещо средно между Рафаело Сабатини, Валтер Скот и Александър Дюма. На мен обаче подобен тип сюжети ми допадаше до към 14-тата ми година, след това загубих интерес към тях. Най-ценна беше епохата, която сама по себе си си е хубава и беше представена хубаво, макар и с малко левичарско обяснение в подтекст за западането на Испания през 17 век. Имаше и хубави батални сцени, особено тази с французите, с доста добро кинематографично внушение, добра визия, подходящ звук и музика, малко ми напомняше по внушение самолетната атака от “Апокалипсис сега”. Американският текст на трейлъра да не ви драни, едно от предимствата на филма е галещата ухото испанска реч.

      Comment


        Мда, видяхме го, па макар и виновника да не беше налице
        Като оставим визията и епохата, където се присъединявам към Хана, на мен (може би като непрочел книгите) ми се стори доста разпилян филма - в смисъл много герои, много различни епизоди и почти никаква сюжетна връзка между тях. И на няколко моменти оставах с чувството, че филма свършва (идва някаква развръзка), пък той си продължаваше смело напред
        И на моменти ми беше прекалено театрален - то хубаво наметала и мятане на шапки, ама не през 10 мин Туй са действия за кулминативния момент
        С две думи - при тотално яката историческа епоха и готиното снимане (като оставим тъпия 4:3 аспект, който откъде го бяха измислили не разбрах), ако не беше така разхвърлян филма и имаше запленяващ сюжет щеше да е супер. Сега е някъде около "става"
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          ъ, що 4 на 3? аз, признавам си - го изтеглих от арена или нещо такова - двд-рип, и си беше 16 на 9, субтитри - български, превод от английски, при това с някои обяснения в скоби и в края на филма.
          иначе - като изключим добрата картина и историчност, в този филм имаше сюжети за около 10 приключески 2-часови филма, за два часа при толкова сюжетни линии няма никакъв начин да се изградят образите - с две думи - доста зле.

          Comment


            BAGA_TUR написа
            Извинявай, това с ирония ли го казваш?
            Защото пресъздаването на историческите събития в "Смело сърце" заслужава критика..

            .
            Снощи докато го гледах, се скъсах да псувам Мел Гибсън за измишльотините му относно историческите събития.

            Comment


              "The.Wind.That.Shakes.Barely"- "Вятърът, който поклащаше ечемика".

              Интересно филмче, току що го гледах и ми направи доста добро впечатление. Филмът е ирландски и става въпрос за борбата на независимост през 20-те години на миналия век- "Шин Фейн", ИРА итн. Напомни ми малко на нашите стари "партизански" филми
              С една дума- вива ла револусион
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Скив ->


                ПП1 Истината е че тематиката на филма никак не е стара, а днес е особено актуална. Нямам предвид ИРА, а въобще партизанските движения, революциите и превратите.

                ПП2 Така както си го написал звучи като "... който едва трепери" :lol:
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа
                  Скив ->


                  ПП1 Истината е че тематиката на филма никак не е стара, а днес е особено актуална. Нямам предвид ИРА, а въобще партизанските движения, революциите и превратите.

                  ПП2 Така както си го написал звучи като "... който едва трепери" :lol:
                  Абе и аз тва се чудех, щото и аз така си го превеждам, пък заглавието на торента, от който го дръпнах, директно го копнах в поста. Де да знам как е ечемик на ингилизки, пък можеше и на ирландски да е!

                  А че е актуална темата, актуална е, но аз нямах предвид това, че не е.
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    А че е актуална темата, актуална е, но аз нямах предвид това, че не е.
                    Разбирам. Не съм те разбрал.

                    А за ечемика:
                    barley - ечемик... или жито или пшеница, не съм агроном
                    barely - едва(м)
                    Очевидно е "печатна" грешка.

                    ПП Превода дето си дал и той е дразнещ... това очеизвадно е метафора и даже подобна има на български(ако не се лъжа). Аз бих го превел "Вятърът в житата" или нещо подобно. Но да не хващаме темата за заглавията. Ако искаш да драснеш нещо за филма, предлагам да е в "моята" темичка.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Някой да е гледал "бункера" или "убежището" немски филм за втората световна ,преди време го хванах за много малко беше за ВСВ имаше някакви есесовци в някаква шахта или мина пред някаква дървена барикада зад която имаше само мрак..................... До там го гледах ,та въпроса ми е някой гледал ли го е и може ли да ми каже от къде да го дръпна>?

                      Comment


                        По-добре не го дърпай.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Luchs написа
                          Някой да е гледал "бункера" или "убежището" немски филм за втората световна ,преди време го хванах за много малко беше за ВСВ имаше някакви есесовци в някаква шахта или мина пред някаква дървена барикада зад която имаше само мрак..................... До там го гледах ,та въпроса ми е някой гледал ли го е и може ли да ми каже от къде да го дръпна>?
                          Доколкото си спомням това беше филм на ужасите.Филмът е английски. За повече инфо виж

                          Ето и филма

                          Comment


                            Тези дни гледах филма flyboys :wo-oh: :aaa: :tdown
                            Бях меко казано отвратен.
                            Тъкмо си мислех, че поне ще се нагледам на добре анимирани стари аероплани, когато................
                            Пристигат нек`ви американци и като се започна. Разбрах, че навремето не е имало двуместни самолети през ПСВ за първоначално обучение, макар моите архивни снимки да показват друго.
                            Качват кандидат пилотите на една дървена количка показват им най-общо командите и после хоп в бойния самолет. И пичовете полетяха.
                            След това им обясниха за моделите самолети. Казаха им, че ще получат най-новите и модерни самолети Нюпорт 17, а по същото време зад тях един пич излетя със Спад 7 - за незапознатите с историята на авиацията от ПСВ ще спомена, че Спад 7/13 и Фокер Д-7 са признати за най-добрите изтребители на ПСВ.
                            Нямам нищо против Нюпорт 17 -отличен самолет, но да казваш на някого, че ще му даваш такъв самолет, при положение, че имаш Спад-а е просто ...............
                            Шоуто продължи, когато видях механиците да запускат двигателя на Блерио 11, ами какво да ви кажа допуска се , че този модел самолети са били на въоръжение през 1914 година, но по-късно по време на войната да ми показват тази таратайка , която е бомбардирала Одрин :tdown: После блудкавата любовна история на фона на войната, тъпи реплики.Единственото хубаво нещо беше атаката на френските самолети срещу немския бомбер Цепелин-Щаакен. Много хубаво се получиха ефектите от стрелбата на картечниците, но само това.
                            Най-накрая когато смелият каубой уби немският Ас с револвера си беше върха на сладоледа. Летняха един до друг зяпаха се, нашият бе ранен и извади револвера си и стреля ............. :nut:
                            След този ужас гледах още един по-голям ужас- Мария Антоанета.
                            то бива гавра с френската история, но това ли са заслужили франсетата?
                            Целият филм бе един нескончаем купон-то не бяха обувки, рокли и манджи. :evil:
                            Режисьорката София Копола- дъщерята на Никълас Кейдж и внучка на Франсис Форд Копола-трябва да бъде линчувана. Слаб филм, слаб режисьор
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Режисьорката София Копола- дъщерята на Никълас Кейдж и внучка на Франсис Форд Копола-трябва да бъде линчувана. Слаб филм, слаб режисьор
                              Ъ?

                              София е дъщеря на Франсис (заради нея има Кръстникът 3), Никълъс е негов племенник...

                              Comment


                                Ами не знамза тебе, но мен филма ме издразни доста. Но нали знаеш Американците спасяват Франция според мене Фокера е бил доста по- добър самолет, а и имаше 2 картечници а френския беше с 1..................... и ми е най- интересно как така ,някви селянчета дошливчера от ранчото и веднага започват да свалят немски пилоти със боен опит сред който и асове,.................................американцит е са най- добри!

                                Lulchev написа
                                Доколкото си спомням това беше филм на ужасите.Филмът е английски. За повече инфо виж

                                Ето и филма
                                http://www.osloskop.net/search.php?q=the+bunker&w=0
                                благодаря ще поровя......................гледал си го>?заслужава ли си>?
                                Last edited by Imperial; 25-01-2007, 15:05.

                                Comment

                                Working...
                                X