Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това е един от най-добрите филми на Спилбърг. За съжаление, напоследък този режисиор май нещо не го бива да прави стойностни филми.
    Truth will save the world

    Comment


      HELLCAT написа
      Аз ! Екранизация по едноименния роман на Дж. Балард. Историята на едно момче, англичанин, живеещо с родителите си в Шанхай в края на 30 - те години. Изгубва се когато японците нахлуват в града. Интерниран е в концлагер, където дочаква края на войната. Чудесен филм !
      Не живееха ли в Сингапур? Доколкото помня имаше много англичани там... и това беше лагер за военнопленници, не канцлагер, ама айде - подробности. А знаете ли, че момчето го играе Крисчиън Бейл, който после се прочу с Американски Психар, Батман Завинаги, Reign of Fire?

      Аз мисля че Спилбърг все още прави стойностни филми, въпреки че е естествено да се комерсиализира. Властта развращава, както казват.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Само гледането на Войната на световете и Спасяването на редник Раян ми бе достатъчно, за да преценя как този режисиор вече не го бива така добре, както го биваше някога. Филмите му станаха част от общата маса, безлични и с нищо не превъзхождащи останалите клишета. Поне за мен е така, но всеки има свои виждания. Пък какви са причините за тази промяна, вече е отделен въпрос.
        Truth will save the world

        Comment


          "Спасяването на редник РаЙЪн" не е никак лош филм, даже е много добър. ВНС наистина беше боза, но както казах - комерсиализира се човека, няма как.

          А който тегли филми от мрежата, трябва задължително да си свали филма Tae Guk Gi . Филма е за корейската война и е зашеметяващо добър за не-Холивудска продукция. Ефектите и мащаба на битките са на много високо ниво, а и историята е доста интересна. Може би най-"военния" военен филм, който съм гледал, а нито идва от Европа, нито от САЩ или Русия

          [http://imdb.com/title/tt0386064/








          Може да го намерите и като Taegukgi hwinalrimyeo или The Brotherhood of War .
          Last edited by Dinain; 26-01-2006, 09:33.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Zarevo nad Drava (Glow ovr the Drava)

            Ami dobre de... Ruski, amerikanski filmi... Hubavo... Ami bulgarski? E, vqrno 4e nqma mnogo takiva, no vse pak i tezi, koito gi ima si zaslujavat vnimanieto i podobava6t respekt, mislq si az... No konkretno iskam da pitam za 1 film, za koito samo se spomenava tuk, no ni6to pove4e... Ne ,ne stava vapros za "3mata ot zapasa"... Da, tova e unikalen film :nworthy: , no me interesuva ot kade moga da se ka4i Zarevo nad drava? :sm186:
            Tova spored men e mnogo stoinosten film i e dosta realisti4en... Ot dosta vreme tursq razni linkove i site-ove, no ne sum nameril filma za sujalenie. Mislq, 4e tuk 6te ima mnogo hora, koito biha jelali da go gledat... :nod:

            Comment


              Black Hawk написа
              Ami dobre de... Ruski, amerikanski filmi... Hubavo... Ami bulgarski? E, vqrno 4e nqma mnogo takiva, no vse pak i tezi, koito gi ima si zaslujavat vnimanieto i podobava6t respekt, mislq si az... No konkretno iskam da pitam za 1 film, za koito samo se spomenava tuk, no ni6to pove4e... Ne ,ne stava vapros za "3mata ot zapasa"... Da, tova e unikalen film :nworthy: , no me interesuva ot kade moga da se ka4i Zarevo nad drava? :sm186:
              Tova spored men e mnogo stoinosten film i e dosta realisti4en... Ot dosta vreme tursq razni linkove i site-ove, no ne sum nameril filma za sujalenie. Mislq, 4e tuk 6te ima mnogo hora, koito biha jelali da go gledat... :nod:
              Кирилица.
              Тоя филм(така ли им викат вече?) сигурно няма да го намериш, трябва първо да бъде излъчен по ТВ България и да се намери някой мазохист, който да го рипне и качи някъде.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                Ако можеш да го намериш, шапка ти свалям. И аз го търсих много време, но вече се отказах. То не е да го няма с хубаво качество, въобще го няма! Според мен този филм въобще го няма на дигитален носител и няма да стане широко достояние, докато някои ентусиаст не го качи в интернет (PTP network имам предвид).
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  taka si e

                  Ами май и двамата сте прави... Но само как ми се гледа! Защото е уникален и много реалистичен! Трудно би се хванал някой днес да прави такъв филм - имам предвид български режисьор. Гледал съм го като малък, но имам някои спонеми от него и затова си мисля, че е много стойностен и си заслужава вниманието. Не съм много сигурен, но мисля че е по истински случай - всъщност е разказ не на отделен човек - участник в тези събития, а на разказите на много от войниците, записали имената си в историята със своята саможертва и подвиг!
                  Поклон пред такива достойни хора!
                  (Щеше да е хубаво някой да намери филма, за да станя достояние на всички нас, които ни вълнуват тези събития!)
                  Ако наистина няма носител, ще е много жалко...

                  И съжелявам, че не писах на кирилица, но си преинсталирах компютъра и не ми бяха сложили flextype в началото...
                  А иначе ако някой знае от къде да се тегли българско кино, каквото и да е в крайна сметка, да не се скътава... :mhehe: :nod:
                  Last edited by Black Hawk; 16-02-2006, 11:19. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    записали имената си в историята със своята саможертва и подвиг!
                    Поклон пред такива достойни хора!
                    Е, айде да не преиграваме Да риташ противника, след като вече е съборен от по-силни от теб не е голям подвиг. Дядо ми се е сражавал на Драва и имам разкази от първа ръка, но чак саможертва не го наричал. Не казвам че бъгларските войници са били некадърни или страхливи, просто няма как намесата на България след 9.9.1944 да се определи като "саможертвена" или дори нужна за защитата и.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      OK OK

                      Е, хубаво де! Може и малко да преигравам, но съм дълбоко заинтересуван на тази тема! Преди време бях писал за това, но мнението ми беше изтрито... Както и да е... Става въпрос, че и моят дядо, Бог да го прости, е участвал, чак до Унгария е стигнал и какви ли не работи ми е разказвал. Та затова съм заинтересуван от българското участие във войната! (Е, не само затова...) :nod:

                      Comment


                        Моят пък е стигнал до Австрия Майтап де, ако искаш да прочетеш повече, тука съм писал в една темичка. (Ей, и аз станах достатъчно "стар" във форума, за да насочвам към мои теми! )
                        Алтернативки и форумни игри и симулации на историческа и военноисторическа тематика
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Мисля, че специално в тази тема трябва да се забрани на "големите умници" да постват ^

                          Гледах снощи някво ново филмче "Сволочи" (http://www.svolochifilm.ru/). Погледнете го не е лошо като цяло. Също и подобния на 9та рота, състоящ се от 4 последователни епизода - "Грозовые Ворота" (Вратата на бурите) има доста добри моменти и елементи :tup:
                          Ruhm und Ehre der Waffen SS

                          Comment


                            Кои са тези "големи умници" и защо трябва да им се забрани да пишат в тази тема?
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Michael Wittmann написа
                              Също и подобния на 9та рота...
                              А какво ще кажеш за "9 рота"? Мене ме израдва, беше абсолютно мазало - през цялото време яко стрелба! Накрая като свърши си помислих, че съм оглушал щом вече не чувам непрекъснатите откоси от калашников :fire: Нещо ми се позагуби смисъла и посланието от филма - или е прекалено елементарно и клиширано, или вече съвсем съм оглупял от гледане на филми с битки и кървища. :rock:
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                Ето два линка с подходящ, според мен, коментар за "9-та рота":
                                Отдельные мнения ветеранов. Про поколение: И теперь это чел с экрана СТС рассказавший о своих страхах и сомнениях утверждает, что снял фильм о своем поколении. ТÑ...

                                Собственно про фильм Третьего дня был отсмотрен художественный фильм «9 рота» — новый отечественный блокбастер про войну в Афганистане режиссёра Федора...

                                (и двата са на руски език).

                                Я, кои ли са тия "големи умници", наистина?

                                Comment

                                Working...
                                X