Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Значи изпуснах Болницата...
    Това е един от първите филми, които съм гледал на видео. Годината трябва да е била 1987. Класика! Как се проверява блондинка дали е блондинка. Това само в казарма може да се измисли.

    Comment


      Avatarx написа
      Това Военно-полева болница как се превежда на английски или немски
      M.A.S.H. е заглавието.
      "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
      Предизборна програма

      Comment


        Т.е., абревиатура от Mobile Army Surgical Hospital.

        Comment


          Афганский излом (Afghan Breakdown)
          Гледал ли го е някой? Добър филм. Суров реализъм. Гадният бит на войната. Ежедневието на войника, принуден да прекрачи одвъд себе си. Микеле Плачидо (Октопод) играе съветски офицер.
          Не мога обаче да намеря CD2 - гледал съм само половината. Някой знае ли откъде може да се намери CD2 на Afganskij Izlom ???
          "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
          Предизборна програма

          Comment


            Erich Von Manstein написа
            А за книгата? Веднага щом ми кажат книга за ВСВ аз се сещам за две - и двете американски за двата непопулярни театъра за нас: тихоокеанския и италианския - "Голите и мъртвите" и "Параграф 22". Шеленберг, я кажи подхвана ли "Голите..."?

            Още не съм а и не знам кога ще мога, защото имам някакви тъпи изпити и чета за тях, а и искам първо да прочета някоя друга книга (свързани с българската история) преди това.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              Ей сега гледах епизод две на тоя филм "Гладиаторите от ВСВ". ОМГ какви глупости говориха. Определено не е интересно. Единственото, което ми хареса бяха кадри на които бе показан фелдмаршал фон Бок (5 секунди) и Михаел Витман и Ото Кариус над карта в Нормандия и екипажите им около тях. (5 секунди) Това го имам на филмче но да кажем, че качеството е по-добро тук. Ужасно.

              Comment


                Сержант Алексей Воронин написа
                Гледах оня ден един руски филм за ВСВ - "Звезда". Гледал ли го е някой? Ако не, гледайте го - велик е.

                Група съветски разузнавачи отиват в тила на немците и доста ги шашардисват. Научиха за готвещо се настъпление, но не можеха да предадат съобщението на своите. Накрая се добраха до една горска колиба с радиостанция, ама надойдоха немци. Руснаците бяха останали 3-4, а ония... То не бяха автоматчици, то не бяха снайперисти, то не бяха полувлекачи... Руснаците добре ги удържаха, докато не дойде един немец с огнепръскачка...
                В крайна сметка руснаците измряха :cry:
                Ама успяха да предадат съобщението по радиото.
                Идеалът оцеля.
                Каузата живее.
                Снощи го даваха тоя филм по една от телевизиите. Смехории общо взето, или авторите са били много наивни, или направо са си изсмукали ситуацията от пръстите. Даже ми се струва, че беше по-наивен и от едновремешните съветски филми. Всеки немски редник - с парабелум, всеки съветски диверсант - обръснат, облечен и въоръжен като за парад, за всеки такъв диверсант немците отделят поне 5000 души да го гонят из горите - и това през 1944 година, диверсията в тила на противника е пикник, където явно се ходи като на екскурзийка на Витоша, а и въобще списъкът с такъв род бисери може да се продължи колкото си иска човек нататък
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  И още - всеки немски танк - Тигър.

                  Филма си е наистина смешен.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Абе, става, аз като не ги знам тез Тигри-мигри... Ама накрая крайно лигаво стана с изпращането на съобщението в последния момент...
                    По моя преценка съм обективен.

                    Comment


                      Дааам, и моето впечатление е такова, въпреки че хванах само няколко сцени от филма. Общо взето май преди им се случваше да правят много по-реалистични и успешни филми за войната - "Проверка по пътищата", да речем. Дори до колкото си спомням ония стар филм "На две крачки от рая", подобен на "Звезда", беше значително по-добър, ако и също толкоз нереалистичен на моменти.

                      Comment


                        Мда. Според мен създателите на такива филми петнят паметта на своите герои.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          "Освобождение"
                          СССР - Италия - Полша - ГДР
                          http://www.kinoexpert.ru/index.asp?comm=4&num=1743
                          :fire: :fire: :fire:
                          Last edited by messire Woland; 16-05-2005, 09:05.

                          Comment


                            ахааа ! взех си поука и прочетох цялата тема голямо четене падна ... от тези 12 страници 5 са за " Враг пред портата " - не го заслужава тоя филм
                            забелязах , че нищо не сте коментирали за The Bridge On The River Kwai Sharp също ми е любим филм , но не мога да намеря от къде да го изтегля , ако някой знае - нека каже

                            Comment


                              "Россия молодая". Очень хороший исторический фильм, не про ВСВ но все таки мой любимый -). Его основная ценность как раз в том что показана как эпоха времен реформ Петра 1 так и люди и их быт в эту эпоху. И национальный русский характер -).
                              Извенявам за грешки кога пишу на български. Български не е роден език.

                              Comment


                                Гледах Windtalkers. Може да е коментиран вече, но кажа моето мнение. Много хубава история, много добри актьори, много добри оператори, много добра музика, ама защо трябваше всичко това да го осерат режисьора и сценариста?! Не ги знам кои са, но определено здраво са объркали с катран меда в кацата.
                                ====
                                Сега видях, че режисьор е Джон Уу, което обяснява нещата. Особено факта, че всеки куршум изстрелян от добрите убива поне един от лошите (сумарно за целия филм - около дивизия японци). А всяка граната... поне взвод лоши. Особено тъпа беше хореографията на ръкопашния бой. Нашите с едно боцване на ножа унищожаваха противника, а на противника му трябваха няколко щика и приклада, и за капак и самурайски меч. особено ме забавляваше как японците изскачаха винаги по трима, а добрия с няколко (разбирай три) изстрела от 20 до 50 метра ги "правеха мъртви".
                                Last edited by Matrosov; 17-05-2005, 16:41.

                                Comment

                                Working...
                                X