Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Бяг" е уникален филм. Винаги съм се чудел как е минар през цензурата през 70-те, защото в не е черно бял или по-скоро червено-бял.
    "Fiercer than Fierceness itself!"

    Comment


      Хора, ако сте гледали награждаванията със статуетките "Оскар", вероятно сте забелязали как номинираха филма "Крах" (Dowfall). Те го показаха съвсем за кратко, от което успях да разбера, че е германски и действието се развива през ВСВ. Ако ми кажете нещо повече за него и има ли възможност да се истегли от някъде в интернет, ще съм много благодарен.
      Truth will save the world

      Comment


        То това е английският превод на "Der Untergang". А за него имаме тема този раздел:

        Comment


          Вчера си свалих филма "Звезда". Какво мислите за него?
          Поне на мен ми хареса. Бойните сцени бяха на доста задоволително ниво.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Много мелодраматичен.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Понеже много се впуснахме в съветските/руски филми, нека да компенсираме. Забравих един страхотен филм на Кубрик - Full metal jacket. На български името нямаше много удачен превод та затова не го помня.
              =============
              Тук има нещо като рецензия на "Штрафбат". Интересно, че се твърди, че Кантария и Егоров са били в шрафрота като са стигнали до Райхстага.

              Comment


                Забравих един страхотен филм на Кубрик - Full metal jacket.
                Уви, филма не съм го гледал, но е по книга, която четох на времето - не е лоша. А заглавието идваше от названието на определен типкуршуми, ако правилно си спомням.

                Comment


                  Full metal jacket или на български "Пълно бойно снаряжение" не е лош, но има някои неточности, най-големия недостатък е че бойните сцени са в обстановка, която е вс друго, но не Виетнам - битките се водят в и сред едни огромни бетонни сгради, каквито просто в Виетнам няма, а те са снимани край Лондон.
                  "Fiercer than Fierceness itself!"

                  Comment


                    Wellington, ако не ме лъже паметта действието се развива в Хюе, който е доста голям град дори и за 60-те години.

                    Comment


                      Скоро даваха по нова телевизия-"Враг пред портите"(мисля че така се казваше)гледали ли сте го?Мен ме завладя този филм.От тогава-2 седмици се интересувам от снайпери и най вече стрелбата с тях.
                      Pro Deo fide et Paria

                      Comment


                        Филмът е обсъждан многократно. Потърси. Има за него дори в тази тема.

                        Comment


                          Сега се сетих за една дискусия за "Враг пред портата". Та във форума на battlefield.ru се обсъждаше факта, че руски войници са били изпращани в бой без оръжие. В този форум има 2-3 чугунени глави, които са модератори и които съответно отричаха най-яростно тази практика. Междувременно те поддържат и една рубрика I remember, където записват спомените на участници във войната. Съвсем случайно именно измежду тези спомени имаше потвърждение на факта. След като им беше указан от някои участници във форума несътвтствието между тяхната позиция и спомените на очевидците, записани на техния сайт, те най-безочливо снеха "неподходящите" спомени. Оправданието беше, че са установили, че "някои от участниците очевидно са лъгали в спомените си".

                          Comment


                            !

                            dadga написа
                            Скоро даваха по нова телевизия-"Враг пред портите"(мисля че така се казваше)гледали ли сте го?Мен ме завладя този филм.От тогава-2 седмици се интересувам от снайпери и най вече стрелбата с тях.
                            Не мога да разбера какво ти е харесало в този филм...
                            След Rocco Animal Trainer 8, това е най-голямата простотия която съм гледал, през целия си живот. Изключително нагло изкривяване на историята. Дори в "Смело сърце" имаше нещо вярно. Само едн ареплика ще ти кажа от този "завладяващ филм" , която прецаква цялата му стойност. Когато онзи клоун, играещ Никита Хрушчов го попита: "а ти виждаш ли тук поне един герой?". Да не говорим за онзи жалък хленчещ тип , който играеше Зайцев. в истинската книга на У. Крейг, нещата са много по-различни, но филмът въобще не се опира на книгата дори. И НАЙ-ВАЖНОТО , никъде в книгата не е описано това с пушките и 5-те патрона. Съгласен съм за преминаването на реката . За съжаление така си е и било.
                            Позор и за немците е филма.(Жан Жак Ано не е пропуснал да унижи нито Кьониг нито Паулус...) В книгата момчето което предаваше сведения на Руснаците го обесиха Есесовците, а майорът го изкарахa някакъв звяр, което е подигравка с паметта на този човек, който ако се разровш излиза че е бил много начетен и с благородна кръв.
                            и това не е всичко...
                            Ако искаш гледай немския "Сталинград", като изключим едн асмешна сцена с танковете , е много добър филм. Неизвестно защо но Американците ili французите (които реално са направили този филм) винаги знаят повече за Отечествената война , отколкото Германците... (Или поне така смятат) :fire:

                            Comment


                              Суша по кината, пустиня във видеотеките...по TV - нищо ново ... така че реших да посветя времето на старата българска класика : ОТ НИЩО НЕЩО... Страхотен филм...Чувал съм Стефан Данаилов да твърди, че ролята на Панчо е една от най-добрите му в киното...Стахотни бисери като:
                              МОЙТА ЧЕСТ ДА НЕ СТРУВА ПО-МАЛКО ОТ ЕДНА БИВОЛИЦА, МА !!!

                              или

                              БИВОЛИЦИ СЕ КУПУВАТ, ДРУГО НЕ СЕ КУПУВА !!!

                              Филмът е от 1979г. и минава за исторически, а заради шамарите, които изяде Венетка ( не биволицата, а жената на Панчо ) - може да се определи и като военен...
                              Last edited by HELLCAT; 30-03-2005, 19:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              SEMPER AGRESSUS

                              Comment


                                Нови воени филми по видеотеките - "Аламо"
                                "Fiercer than Fierceness itself!"

                                Comment

                                Working...
                                X