Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анимационните сериали по Канал 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Е, да. Идеята за това кой какво си пази е оригинална. Аз единственото, за което съм сигурен са книжките с приказки, например "Приказки на балканските и други народи" :tup:
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      #32
      хммм..Аз диафилми си пазя още. Имах някъде и прожекционен апарат, но с повредена лампа...повредата е причинена от червен пластмасов меч..такъв май всеки е имал. А Зайката отдавна е ръждясала...

      Comment


        #33
        Сега се сетих за "Татко барба", на някой да му се намират комиксите? или филмчетата?

        Comment


          #34
          мухахах червен пластмасов меч, щит и хански шлем КУЛТ !!!!!!!!!!!! да земем да приложим снимки :lol:
          Ruhm und Ehre der Waffen SS

          Comment


            #35
            Michael Wittmann написа
            мухахах червен пластмасов меч, щит и хански шлем КУЛТ !!!!!!!!!!!! да земем да приложим снимки :lol:
            КУЛТ абсолютен!!! ба имах такива на село ама ще да са се затрили вече... то не ги ценях тия богатства тогава
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #36
              А аз имах и рапира.

              Така като гледам темата как се е обърнала на спомени от децките години освен някой да смени заглавието на темата на "Детство мое, забавно и вълшебно, детство мое , така си ми потребно..." имаше такава песничка....поне на мен доста носталгично ми действа.

              Comment


                #37
                Ей, да бе, и рапира имаше по едно време А червения меч си спомням, че на село баба ми докато вареше лютеница аз реших да го каля....Много як черен дим се получава. И аз много як бой ядох...

                Гоги: Само една поправка, сопи, не е заяждане, ама ми дразни многог окото - "деТСТво"

                Comment


                  #38
                  поправих го. От червение щит поо селата правеха хранилка за кокошки, аз имах страшно много и огнестрелно оръжие, най-любима ми беше една руска двуцевка, тя имаше отпред едни капачки, обаче геният на техническата мисъл (демек аз) ги беше махнал и стреляше с дюбели, съвсем подходящ боеприпас, имах и един пистолет дето стреляше с пластмасови дискчета, колкото монета от 5ст, пълнителят събираше към 20, пистолетът беше с единично действие (който разбира от револвери ще се сети). пък що автомати....даже един с подцевен гранатовет и "оптика" че и "лазер"

                  Comment


                    #39
                    а колички "Matchbox" пълен рафт - проблем ? Сега се разрових и успях да намеря само 4 оцелели

                    N22 Blaze Buster (много популярната пожарна кола) - made in Bulgaria 1975
                    N24 Rolls Royce Silver Shadow
                    N28 Lincoln Continental - made in Bulgaria 1979
                    и трите Matchbox INTL Ltd, а интересното е, че имам и още една пожарна с минимални разлики от Българската която си е баш от заводите - Made in England (C) 1975 Lesney Productions & Co Ltd. (май я приватизирах от един стар приятел от детството, който не бях виждал повече от 15 год, а скоро го видях по TV да рекламира Военното училище в Шумен :lol: )

                    Всъшност чак сега ме озадачи факта, че са made in Bulgaria - как е възможно подобна капиталистическа фирма да е произвеждала стоките си у нас ? Някой по просветен може да обесни този феномен

                    Сега отворих и сайта на Мачбокс - Хммм само пластмасови боклуци ужасно напомнящи на компютърна анимация... "не ги правят както едно време"
                    Ruhm und Ehre der Waffen SS

                    Comment


                      #40
                      Като става дума за "пластмаса" много гот беше играта с пласмасови воини в стил "Арми мен" или битките между лего бойци- "На всички фронтове" :duel:
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        #41
                        Gaden Gogi написа
                        "Детство мое, забавно и вълшебно, детство мое , така си ми потребно..."
                        Филмът "Неочаквана ваканция" мацката се казваше Росица а помияра-кучето де-Цезар. Помагаха на партизаните, колко ги мразех тогава. Ей, от мънечок съм си фашага .
                        Много си падах по Стамат и Прокопи от този филм. Те олицетворяваха полицаят-фашист от преди Девети.

                        Ех, златни времена бяха тогава. Ех!
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #42
                          Michael Wittmann написа
                          а колички "Matchbox" пълен рафт - проблем ? Сега се разрових и успях да намеря само 4 оцелели

                          N22 Blaze Buster (много популярната пожарна кола) - made in Bulgaria 1975
                          N24 Rolls Royce Silver Shadow
                          N28 Lincoln Continental - made in Bulgaria 1979
                          и трите Matchbox INTL Ltd, а интересното е, че имам и още една пожарна с минимални разлики от Българската която си е баш от заводите - Made in England (C) 1975 Lesney Productions & Co Ltd. (май я приватизирах от един стар приятел от детството, който не бях виждал повече от 15 год, а скоро го видях по TV да рекламира Военното училище в Шумен :lol: )

                          Всъшност чак сега ме озадачи факта, че са made in Bulgaria - как е възможно подобна капиталистическа фирма да е произвеждала стоките си у нас ? Някой по просветен може да обесни този феномен

                          Сега отворих и сайта на Мачбокс - Хммм само пластмасови боклуци ужасно напомнящи на компютърна анимация... "не ги правят както едно време"
                          Линкълн и Ролс и аз имах!! А имаше ли полицейските мерцедеси? Ама те са малко по-нови...
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #43
                            Heinz W. Guderian написа
                            Като става дума за "пластмаса" много гот беше играта с пласмасови воини в стил "Арми мен" или битките между лего бойци- "На всички фронтове" :duel:
                            Ахам...прав си.
                            "На рилеца герой
                            титан калимански,
                            герой от Булаир
                            с гърди от желязо
                            и воля от гранит."

                            Comment


                              #44
                              Дам, ама съфорумците не ги "влече".
                              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                              И други затворници
                              нека четат пред вратите
                              нашата памет остъклена
                              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                              Comment


                                #45
                                много си далеч от истината, миналото лято си занесох в Б-я 20 имперски щурмоваци, трупам си лека-полека сериозна ЛЕГО армия, и правила имам за военни игри такива, ама не остава време засега.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X