Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    PepeII написа Виж мнение
    Не става въпрос дали се чувстваме уверени или не и дали търсим по-слаби противници , конкретно ние играем на Африка поради недостиг на топ танкове , не че и там няма кланове с по 400-500 топ танка но има и достатъчно кланове с по-малко топ танкове , което не ги прави слаби , а по-удобни противници , а и както съм написал по-горе за мен всеки трябва да се съобразява с това което има , а не с това което му се иска.
    Ако нямате много топ танкове, спокойно можете да играете основно на ландинги, като територия държите само за ден или два докато ви свършат танковете. А къде ще ландвате зависи първо от уговорка с приятелски кланове и второ, от картите на които искате да играете (никой не ви задължава да ландвате само в африка). При игра за ландинги не се страда от недостиг на битки за играчите в клана. Има играчи, които искат да играят основно по ландинги, а не да държат територии, главно заради количеството битки.

    Comment


      Само една вметка - някои хора говорят за клановите и като средство за трупане на опит в отборна игра. Много по-добро средство за трупане на опит или просто практикуване на отборна игра са ротите - те са и по-достъпни, и по-малко се чака между битките, и повече битки могат да се направят по-което време си желае отбора. За да играеш в абсолютна рота ти трябва всичко на всичко един топ танк и желание. Това е добро забавление за малките кланове и за тези кланове, които не искат да играят политически игри.

      Клановите са RPG частта в WoT. Клановите са за кланове и хора, които желаят да си играят на политика, на политически алианси, на лидери и на война. Има и материален стимул за "обикновените" играчи във вид на голд, но този стимул става все по слаб, защото през последните месеци WG раздава голд (че и не малко пари) на поразия. Така че остава RPG частта. Ако искате да играете просто в отбор - взводове, роти и ESL.

      Raste

      Comment


        bigbeer написа Виж мнение
        Към момента отбор играещ примерно 10 битки срещу топ 10 тимовете и спечелил 7 от тях получава по-ниска ефективност от отбор спечелил 10 от 10 срещу никому неизвестни случайници по ландинги.

        Разбира се възможно е да съм в грешка,защото от известно време не следя активно наложените промени.
        Не съм сигурен дали те разбирам напълно, но според мен бъркаш нещо из основи. Ефективността на клана в CW сайта се отчита само спрямо битките за територии - тоест само от битката срещу собственика на ландинга (а не срещу всеки опонент в турнира), или само при битки върху земя. Така че, всъщност има доста сносен филтър на победи срещу слаби отбори. От такава гледна точка - победа в Африка наистина е доста по-непрестижна от победа в Европа - просто защото най-силните кланове са в Европа, а за един силен клан няма особено значение на коя карта играе.

        Raste

        PS Админите - моля, кажете ми кога ще се отключи за писане моя акаунт за да спра да ползвам този на Фиделис? Регистрирах се преди седмица, а още не мога да пиша...

        Comment


          fidelis написа Виж мнение
          Не съм сигурен дали те разбирам напълно, но според мен бъркаш нещо из основи. Ефективността на клана в CW сайта се отчита само спрямо битките за територии - тоест само от битката срещу собственика на ландинга (а не срещу всеки опонент в турнира), или само при битки върху земя. Така, че всъщност има доста сносен филтър на победи срещу слаби отбори. Така че от такава гледна точка - победа в Африка наистина е доста по-непрестижна от победа в Европа - просто защото най-силните кланове са в Европа, а за един силен клан няма особено значение на коя карта играе.

          Raste

          PS Админите - моля, кажете ми кога ще се отключи за писане моя акаунт за да спра да ползвам този на Фиделис? Регистрирах се преди седмица, а още не мога да пиша...
          Mислех,че обхваща всяка битка в която се заключват танкове,включително и ако държиш ландинг или играеш за него.М да,ти си го написал,но кой да чете.

          Comment


            bigbeer написа Виж мнение
            Mислех,че обхваща всяка битка в която се заключват танкове,включително и ако държиш ландинг или играеш за него.М да,ти си го написал,но кой да чете.
            Да, точно тези битки обхваща. Но по време на лендинг турнира танковете не се заключват, и съответно не брои победи и изиграни мачове (макар че то в момента сайта е бъгнат и така или иначе не е я води тази статистика). А се предполага че на върха на турнира са вече два сравнително силни отбори, щом единия е успял да стигне до там през целия турнир, а другия си е там Та не беше лош филтър и статистически показател, ако някога го оправят Нелош показател биха били и средно победи на изиграни мачове - това е по-реален показател, защото по този начин ще се види къде са старите кланове срещу по-новите, които просто нямат необходимия брой битки за да влязат в топ 10. Също нелош показател би бил средно победи за период от време - примерно месец - това пък би показало формата на клановете. Но тези неща кой знае кога и дали изобщо ще ги видим някога.
            Last edited by fidelis; 12-04-2013, 13:17.

            Comment


              fidelis написа Виж мнение
              Да, точно тези битки обхваща. Но по време на лендинг турнира танковете не се заключват, и съответно не брои победи и изиграни мачове (макар че то в момента сайта е бъгнат и така или иначе не е я води тази статистика). А се предполага че на върха на турнира са вече два сравнително силни отбори, щом единия е успял да стигне до там през целия турнир, а другия си е там Та не беше лош филтър и статистически показател, ако някога го оправят Нелош показател биха били и средно победи на изиграни мачове - това е по-реален показател, защото по този начин ще се види къде са старите кланове срещу по-новите, които просто нямат необходимия брой битки за да влязат в топ 10. Също нелош показател би бил средно победи за период от време - примерно месец - това пък би показало формата на клановете. Но тези неща кой знае кога и дали изобщо ще ги видим някога.
              Имаше едно интервю с главния пияница,в което говори за изцяло нова структура на клановите битки със награди за най-успешно играещите тимове.Имаше нещо за специфични тежки 10-ки които щели да се отключват само ако си в топа.
              Предполагам преди да пуснах системата ще обявят и точните критерии.Дано е по-скоро.

              Comment


                bigbeer написа Виж мнение
                Имаше едно интервю с главния пияница,в което говори за изцяло нова структура на клановите битки със награди за най-успешно играещите тимове.Имаше нещо за специфични тежки 10-ки които щели да се отключват само ако си в топа.
                Предполагам преди да пуснах системата ще обявят и точните критерии.Дано е по-скоро.
                Казаха, че ще направят сезони. Всеки ще започва с "занулена" глобална карта и ще продължава около месец, след което почивка и отново зануляване на картата. По време на сезона ще има най-различни задачки (превземане на определени територии, брой победи и тн), които ще носят точки и в края на сезона клана с най-много точки ще е победител на сезона. За тях ще има специални награди включително и тези нови 10ки. Но дали ще дадат на всички 100 в клана или само на един отбор не се знае.

                Sharana

                Comment


                  PepeII написа Виж мнение
                  Здравейте. Относно клановите битки ние сме още новаци.(Клана е BGPZB).Не мога да разбера едно нещо , защо всички се бутат да правят ландинг в Европа (изключвам кланове които имат достатъчно танкове и опит да задържат това което спечелят , та и да го разширят) , а не се обединим малко в Африка.Според мен битките там са добро обучение и дават възможност за обиграване на отбори и придобиване на опит.Общо взето там се представяме добре , задържали сме се на картата няколко дена , но сами не става.Налага се да се обединяваме с какви ли не кланове (за сега добро впечатление ми направиха унгарците , имахме контакти с 3 клана и се оказаха много коректни), за да може да направим нещо повече.Ако някой иска да обединим усилия там да се свърже с мен или с някой от полевите , а когато има достатъчно танкове и опит ще се пробва и Европейската карта.
                  Единственото което според мен е неправилно в стратегията ви ,е че тренинг в Африка е малко погрешен.Да съгласен съм стиковате отбори така,но играете на карти които ги няма в Европа и при евентуално ваше решение да започнете да ландвате там ще ви стане трудничко.Повярвай ми клановете ладващи в Европа не са по-силни от тези в Африка.Вече качвайки се на самата Европа ситуацията е друга.Топ 50 отборите в играта са там.(не че има пак голяма разлика)

                  А по повод обединение на усилия мога да кажа само едно. В момента в който BGPZB реши да се ориентира към Европа винаги ще намери подкрепа от страна на BG_AD BG2AD и BG3AD
                  ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                  FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                  -Winston Churchill

                  Comment


                    1951 написа Виж мнение
                    Както разбирам, идеята на Африка е да тренира младите кланове. Там май даже се играе и с тиър 8/9. Така съм чувал де, да ме поправят знаещите.
                    Доста кланове има вече с 10 ки и Африка е така.Но се намират и доста кланове с 8/9 тиър че и без пълен сетъп които ландват,но не са само в Африка има ги и в Европа
                    ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                    FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                    -Winston Churchill

                    Comment


                      1951 написа Виж мнение
                      Тук идва момента, някой услужлив колега да сложи списък с клановете и връзки с тях
                      ЕПИК БРЕЙВ и всички останали нямат значение.
                      Поне така съм чел по форумите и слушал по каналите на TS
                      Ако греша някой да ме поправи

                      Поздравче за всички които не са на това мнение
                      ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                      FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                      -Winston Churchill

                      Comment


                        nobalistic написа Виж мнение
                        ЕПИК БРЕЙВ и всички останали нямат значение.
                        А кои имат значение?

                        Comment


                          Alex2004BG написа Виж мнение
                          А кои имат значение?
                          Лично мнение не искам да изказвам Всеки клан който е събрал хора за поне един отбор да не казвам два е значим.
                          ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                          FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                          -Winston Churchill

                          Comment


                            nobalistic написа Виж мнение
                            Единственото което според мен е неправилно в стратегията ви ,е че тренинг в Африка е малко погрешен.Да съгласен съм стиковате отбори така,но играете на карти които ги няма в Европа и при евентуално ваше решение да започнете да ландвате там ще ви стане трудничко.Повярвай ми клановете ладващи в Европа не са по-силни от тези в Африка.Вече качвайки се на самата Европа ситуацията е друга.Топ 50 отборите в играта са там.(не че има пак голяма разлика)

                            А по повод обединение на усилия мога да кажа само едно. В момента в който BGPZB реши да се ориентира към Европа винаги ще намери подкрепа от страна на BG_AD BG2AD и BG3AD
                            Благодаря за подкрепата , и се надявам малко или много всички български кланове да загърбят различията които имат по между си и да се обединят.
                            Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

                            Comment


                              PepeII написа Виж мнение
                              Благодаря за подкрепата , и се надявам малко или много всички български кланове да загърбят различията които имат по между си и да се обединят.
                              Като се замислиш различия няма. Просто има хора които имат интерес положението да е така.Преди месеци когато Аркей от Слава похвана една такава инициатива по форумите се изляха една камара глупости ,а когато и ние подкрепихме Аркей в начинанието нещата загрубяха още повече.То не бяха академии то не бяха казарми.Но да не зачекваме тази тема че ми е смешно PepeII винаги сме отворени за разговори и подкрепа с каквото можем и колкото можем това мога поне да кажа на 100% с чиста съвест
                              ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                              FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                              -Winston Churchill

                              Comment


                                Ох...
                                ...
                                На бирата коментарите поне са смислени и човека се аргументира.
                                Ще направя последен опит да обобщя нещата,дано на четящите им стане ясно горе-доле:
                                Има два начина да се играе тази игра-
                                Първи:играеш за кеф,рандомите са ти призвание,съответно имаш любими мяшини в ниските тиъри,държиш си ги в гаража с разни екстри по тях и наточени екипажи,забавляваш се с хора имащи същото отношение към играта и всичко е тип-топ(пример са 99% от пишещите тук,а и от играещите на сървара)
                                Естественно някои от тази група си се присъединяват към клан,други си цъкат соло... Всеки си е свободен да прави каквото му хрумне.Проблема на това виждане за играта е,че дори да се присъединиш кън клан,той пак ще е като играчите си-без единна стратегия,просто множество от индивидуалности.Но когато едната ръка не незнае какво прави другата,общото не върви...
                                Втори:играеш рандомите и съответно ниските тиъри танкове само за да достигнеш десетката.Тук нещата са несравнимо по-трудни.Да изкараш десетката е най-лесната част.Трудното е да се научиш да играеш с нея.Не в рандом-в група.Казват че всеки танк би спецефичен сам за себе си.Така е,но в общи линии има три групи,нюансите вътре са дребни и пренебрежими в груповия бой.Едната група са тежко бронирани,бавноподвижни машини-стават за отбрана и то-забележете-където трудно биха били обходени.За това са и слабо изполузвани в кланови или ако се полузват са еденици.Втора група-машини с някаква броня,по скоро с шанс да баунсне,броня под наклон,с добра мобилност и повратливост,с оръдия с малка точност-в общи линии танкове за близък бой.Това е танк за първоначално заемане на позиция,танк за пробив.Много изполузвани в клановите битки,адски трудно се играят ,много от играчите ги имат в гаражите си,много малко от тях умеят да играят с тях.Трета група-барабанлии.Танкове без броня.добра мобилност,ужасяваща алфа.Стил на игра-избираш момента,излизаш,избълваш си алфата,бегаш се криеш да презареждаш.Тук и огромната разлика от рандомите която адски много хора не проумяват.В рандом ако си пасивен с такъв танк може и да снайпиш-имат точни оръдия.Ако си активен-горното-избираш си мишена,обикновенно вече порядъчно окуцена,отценяваш обстановката(да няма врази които да я прикриват въпросната мишена)излизаш и си изливаш по нея бълвоча-съответно правиш фраг и бегаш се криеш да презареждаш.Тънкия момент водещ до голяма разлика с кланова е че танка е не само деимидж,но и кръв(това адски много играчи не могат да го проумеят,просто то не важи за рандома,там всеки гледа собствената си машина)Какво означава това:като сте в група и ти си с барабанлия обезателно си съпорт танк,излезли сте много на много,налял си си демиджа,правиш преценка на ситуациата,виждаш че никой от вразите не е стрелял по теб барабана ти се свършил но танка ти е на фул-ами оставаш в групата пред вражите дула ,изполузваш танка си да закриеш съотборник изранен и да поемеш изстрели вместо него-съответно той да даде изстрел-два повече преди да умре ,,дулото''.Това означава да играш с ,,кръв''.
                                Така,в общи линии трите групи ги очертах,спецификата им на игра е много по-широка от загатнатото от мен тук...
                                Медиумите са отделна категория,там има псаивни и активни скаутове,има вълчи глутници,има групи за постоянна релокация и подсилване на фланг,има маневрена защита-въобще там е адски сложно,медиума е най-труден за игра(естественно говоря за кланова)
                                От всичко изброено до тук се вижда,че няма как да се играе кланова без организация и дисциплина-просто същноста на самата кланова е такава,че не търпи соло изяви и соло играчи-има ли ги ,тяхното соло ще е за сметка на други и най-вече-за сметка на отбора.Силните кланове бият с отборна игра,тактика,изпълнители.Пак го подчертавам-силен играч на кланова е едно-силен рандомджия-коренно различно.
                                Относно Бг клановете мился ,че съм го казвал-няма такива.Има един.Останалите са сбор от рандомджии(няма нищо лошо в това,хората си се забавляват по свой си начин,аз не осъждам никой само защото е различен)и един от обидени играчи(в който има само двама с потенциал)Не ми се иска да е така-хубаво е да има още поне един силен Бг клан.Уви,просто няма добри кланови играчи.Това е истината-останалото са спекулации.
                                Бг алианс?Няма как да стане-алианса предполага няколко силни и равностойни клана и няколко по-слаби,но израстващи с времето ,които служат за по-маловажни направления .Нито едните,нито другите ги има в Бг общноста-просто системата на подбор и обединение на играчите в клан е сбъркана,колкото и да им е трудно на някои хора да го проумеят.От там и израстването на клана и в него е невъзможно-просто няма кланови играчи вътре,а както казах-сбор от рандомджии.От тях и с тях няма какво да научиш,не и за клановите.
                                Още един аргумент към гореписаното е и академиите които организирахме.Оплюха ги тези които не искат,а и не могат да се научат да бъдат кланови играчи,просто това амплоа им е чуждо(то с 44-47% как ли да им е и близко),тези които дойдоха видяха същноста на клановия бой и решиха да продължат да учат.Ето тук е жалкото-сами проумяват,че да продължиш можеш само на едно място-в един клан.Ако се върнеш в твоя-това което си научил е глас в пустиня,там никой не иска да те чуе,няма единна стратегия в името на общото и наученото от теб е излишно и много скоро ти ставаш излишен-просто никой не иска да си сменя стила след Н на брой рандоми,а командване няма...
                                Това е тъжното в Бг общноста,такава е дадеността към момента и аз лично не виждам шанс тя да се промени за в бъдеще...
                                Дано съм отговорил на въпросите на питащите с обрисуването на картинката-тя далеч не е изчерпателна-няма какво да крия относно танкове и приложението им в кланови -така че-питайте
                                Last edited by 1951; 24-04-2013, 14:20.

                                Comment

                                Working...
                                X