Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Здравейте! Попълвам уменията на механик-водача на артилерията си - като първо умение съм избрал прицелна стрелба, като второ братя по оръжие. Въпросът ми е третото умение какво трябва да бъде с цел по-голяма ефективност. Засега слотът за това умение ми е свободен и чакам съвети. Двоумя се между камуфлаж и плавен ход. От другите 5 членове на екипажа, 2-ма са го изучили на 100 %, като останалите 3-ма го изучават тепърва. Колкото до плавния ход, има отношение при движение и съответно по-бързо смаляване на мерника по подобие на вертикалния стабилизатор. Четох за това умение и знам, че дава едва 4 % точност при пълно изучаване. Това много или малко е? Ще се отрази ли по някакъв начин? Пише, че не действа при въртене на танка - неприложимо за разрушители, но го дават като добре дошло за САУ. Какво е вашето мнение? Това е, че не са малко случаите, в които трябва да се правя на разрушител при близък бой и маневрирам или просто сменям позиция след стрелба. Тогава мерникът чувствително се увеличава в зависимост от скоростта ми. Вече пробвах в действие уменията Прицелна стрелба и Офроуд шофиране. С тях е вече друга песен! Благодаря!
    Last edited by Mu3epHuk; 03-05-2014, 17:41.
    " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
    Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
    Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

    Comment


      Амбреаж. По-бързото завъртане финално води до по-бързо прицелване. Много важно за артитата. Все пак има значение този екипаж накрая, на кое точно арти ще остане.
      Last edited by bigbeer; 04-05-2014, 11:32.

      Comment


        bigbeer написа Виж мнение
        Амбреаж. По-бързото завъртане финално води до по-бързо прицелване. Много важно за артитата. Все пак има значение този екипаж финално на кое точно арти ще остане.
        Екипажът ще остане на Хумела и не мисля да го местя. Амбреажът е полезно умение, но също така води до увеличаване на размера на мерника. Никога не съм го ползвал за САУ. Само на КВ-1 го имам и е изучено едва на около 40 %. Значи ли това че като съм в артилерийски режим и се наложи да изместя веригите, за да се прицеля в ново направление, мерникът чувствително ще увеличи размера си? Като цяло целта ми в артилерийски режим е мерникът да се смалява колкото може по-бързо, а и да не е станал твърде голям при изместване. Преди ползвах и шоколад. Има ефект от него, но от няколко дни насам съм го спрял и съм с милион и нещо напред. Честно казано ме съмнява да успея да завърша третото умение на 100 %. Твърде много игра е и то с артилерия, която като цяло не носи опит колкото тежките танкове. След като сложих офроуд шофиране и завърших най-сетне Братя по оръжие, Хумелът ми стана доста по-подвижен и приятен за игра. Ускорява и се завърта по-бързо.
        " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
        Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
        Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

        Comment


          на КВ трябва да имаш по-добър ход на пресечен терен
          амбреажа е за танкове без купол, и да по-бързото въртене увеличава мерника повече от колкото по-бавното, но не е чак толкова много повече, умението е нещо от спорта 5%..
          War, war never changes..

          Comment


            StrEagle написа Виж мнение
            на КВ трябва да имаш по-добър ход на пресечен терен
            амбреажа е за танкове без купол, и да по-бързото въртене увеличава мерника повече от колкото по-бавното, но не е чак толкова много повече, умението е нещо от спорта 5%..
            На КВ-1 имам и двете умения. Така корпусът завива по-бързо, маневреността е повишена, което си е удобство най-вече в градски условия. Артилерията ми е на 27 % амбреаж и сякаш се чувства разлика. В процеса на битки ще се провери ефикасността. Засега Хумелът ми се развива успешно и раздава светлинни и звукови подаръци, след които обикновено се търсят погребални услуги
            " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
            Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
            Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

            Comment


              Mu3epHuk написа Виж мнение
              На КВ-1 имам и двете умения. Така корпусът завива по-бързо, маневреността е повишена
              КВ-1 е маневрен колкото тухла, каквото и да му сложиш. От как го скопиха, преди няколко пача, е мнооого кротък.

              Което и да било умение, не дава чувствителна разлика под 50%. Реално започва да се усеща "нещо" едва към 70-75% а видими разлики има при изцяло изучено умение. При артитата с амбреаж, лекото повишаване диаметъра на мерник,а се компенсира чувствително от по-ранното свиване. Много изненадващи резултата дава при борба със влитащи скаути. При едва започващ свиването си мерник, има изненадващо точни попадения.

              Comment


                bigbeer написа Виж мнение
                КВ-1 е маневрен колкото тухла, каквото и да му сложиш. От как го скопиха, преди няколко пача, е мнооого кротък.

                Което и да било умение, не дава чувствителна разлика под 50%. Реално започва да се усеща "нещо" едва към 70-75% а видими разлики има при изцяло изучено умение. При артитата с амбреаж, лекото повишаване диаметъра на мерник,а се компенсира чувствително от по-ранното свиване. Много изненадващи резултата дава при борба със влитащи скаути. При едва започващ свиването си мерник, има изненадващо точни попадения.

                Ще пада як пердах значи!
                " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                Comment


                  Дойде време пак да ви занимавам с моите въпроси. Днес купих ИС-8, понеже отдавна го бях отключил, но днес вече реших окончателно да го взема след като получих едно свободно място в гаража - да го запълня. Видях, че има промоция за обучение на екипажа и модулите, имах и спечелено злато та го дадох (400 злато за целият екипаж). Ползвах и събраният свободен опит, за да не ми е стокова кошницата (помня какво е да се играе със стоков ИС-3 и е чист мазохизъм!). Качвам и снимка. Въпроси:
                  1) Набутах ли се с тази покупка? Първоначалните отзиви от играчи са, че е хартиен и с малко живот, а за стоков дори не бива да се помисля. На мен ми харесва оръдието му!
                  2) Заслужава ли си да го развивам, за да отключа ИС-7 (а той конкурентен ли е на останалите десетки и деветки) ?
                  3) Кое е по-належащото за отключване на първо време - купол или двигател? Като гледам купола, бронята му е еднаква със стоковия (не съм запознат с характеристиките му и дали рикошетите са повече, но видимо само обзорът е с 20 метра повече). Двигателят дава с 50 конски сили отгоре. Това ще се отрази на ускорението.
                  Подразни ме това, че от около 6-7 игри с него, все ме пуска заедно с десетки. Това, че играят с деветки и десетки съвсем не е критерий за играчите, че имат повече сиво отколкото такива, които предимно пребивават в Тиер 4! Нагледал съм се на всякакви кретени. Ето и 2 снимчици:

                  Click image for larger version

Name:	shot_067.jpg
Views:	1
Size:	238.7 КБ
ID:	540340 Click image for larger version

Name:	shot_068.jpg
Views:	1
Size:	432.5 КБ
ID:	540341

                  Първоначално идеята ми е да съхраня останалия свободен опит и да отключа модулите с опита за конкретната машина (кой модул да е първият). Засега опитът е малко над 5 хиляди, както се вижда от снимките. Има още няколко дни с промоция от х5 опит, така че ще действам с него! Питам вас, защото много пъти сте имали такива ситуации и сте далеч по-запознати от мен. Иначе като цяло ми харесва танкчето - дупчи почти всичко. Просто трябва да се стараеш да не те улучват.
                  Last edited by Mu3epHuk; 08-05-2014, 21:40.
                  " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                  Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                  Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                  Comment


                    Според мен слагай купола и се дръж ОКОЛО втората линия на атаката .Не да снайпваш но не се навирай в близки боеве и открит за противника .Не се играе като ИС3 и 7 .По прикрито .Но не е снайпер

                    Comment


                      alkino написа Виж мнение
                      Според мен слагай купола и се дръж ОКОЛО втората линия на атаката .Не да снайпваш но не се навирай в близки боеве и открит за противника .Не се играе като ИС3 и 7 .По прикрито .Но не е снайпер
                      С ИС-3 се представям добре, въпреки големият му недостатък - честите повреди на боекомплекта. Все още нямам впечатления как е с ИС-8. Досега нито един път не са го отнесли. Само водачът си отиде два пъти, но това е характерно и при ИС-3 с пълна сила.
                      " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                      Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                      Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                      Comment


                        Научи се да си пазиш страната от която ти е боекомплекта и като си развиеш още екипажа с нужните умения нещата ще се променят .

                        Comment


                          Ако играя във взод това оказва ли влияние на ММ, в по-трудни битки ли ще ме пуска?

                          Comment


                            Worcho написа Виж мнение
                            Ако играя във взвод това оказва ли влияние на ММ, в по-трудни битки ли ще ме пуска?
                            Не, не оказва влияние. Все пак играйте с един и същ тиър, за да не ощетявате себе си или съотборниците си.
                            " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                            Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                            Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                            Comment


                              Всъщност оказва голямо влияние. Първо анулира специалния ММ на някои премиум машини, които виждат +1 а не +2 тиера. Второ при различен тиер, се взима тиера на по-горния танк. И накрая, ако един от взвода е скаут, взвода придобива и скаутски ММ. Така взвод от три тиер 5 може да започне да вижда редовно деветки. И след това да се чуди защо ги псуват.

                              Comment


                                Нали имаше една опция да ти върнат златото за премиум танка, който си купил?
                                Има ли го още това нещо и как става номера?

                                Искам да си върна FCM-a, който взех на промоция и не ме интересува дали по настояща цена или по тази на промоцията ще го осребря.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X