Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    don4o написа Виж мнение
    Не виждам смисъл от стабилизатор.Той е бавен и може и без стабилизатор но виж бързо прицелване и зареждане определено му трябват!
    Научете се най-накрая че вертикалния стабилизарор свива максималния размер на прицела от който започва да се свива, в следствие на което намалява значително времето за прицелване. Ефекта му забележимо превъзхожда този от подобрения прицел. Ако някой танк може да го носи, то задължително се слага стабилизатор.

    Comment


      Angelmr написа Виж мнение
      Ако някой танк може да го носи, то задължително се слага стабилизатор.
      За съжаление слотовете са само 3 . И някой път избора се колебае между стабилизатор и вентилация или стабилизатор и оптика.

      Comment


        За тежък танк винаги комбинацията е вентилация, стабилизатор дотиквач. Среден танк може да има нужда и от оптика. Тогава дотиквача отпада. Понеже оптика ползват снайпери които стрелят и бягат. А възможността да нанесеш първи изстрел и да се изнесеш е ключова за среден танк. Така че среден без стабилизация, или бързо преицелване за тези които нямат стабилизатор, не е адекватно оборудван. Бинокли и мрежи на тежък танк е малоумие да се слагат, но са почти задължителни за разрушителите. Там обаче не можеш да слагаш стабилизатор. Така че за мен дилемата е какво да слагам на разрушителите. За тежките и средните е ясно.

        . някой път избора се колебае между стабилизатор и вентилация или стабилизатор и оптика.
        Кои са тези случаи?

        Comment


          Едва ли са много, от имащите т-62 и об.140 , които са се отказали от дотиквач. За Леопард 1 може и да има повечко. Доста хора слагат оптика на тежките, вместо стабилизатор както чета. На вкус и на цвет товарищей нет.

          Comment


            Аз оптика съм сложил само на леопард прототипа и не мисля да слагам на друг танк, освен ако един ден не додрапам до батчат. Оптика може да слагат на френските тежки, или може би на Т57, на които не може да се сложи дотиквач и без това, но дори и тогава бих предпочел стабилизация+подобрен прицел, просто оптика на тежък танк е рядко безполезно нещо. На тежък танк, който се предполага че трябва да се бие в близък бой, не знам какъв играч ще му сложи оптика вместо стабилизатор. А снайперите тежки до един разчитат на друг да им свети и пак способността за бърз изстрел е далеч по-важна. Оптиката добавя страшно малко към възможностите на един танк, чиято основна роля е да осигурява пробива по защитено направление. Той или ще се бие в група от малка дистанция, или друг ще му свети. Тежък танк оставен сам на себеси, който разчита сам да си свети, няма да оживее дълго. За това на всички тежки танкове единствената използваема комбинация е вентилация, дотиквач и стабилизатор/подобрен прицел.

            Comment


              Angelmr написа Виж мнение
              Аз оптика съм сложил само на леопард прототипа и не мисля да слагам на друг танк, освен ако един ден не додрапам до батчат. Оптика може да слагат на френските тежки, или може би на Т57, на които не може да се сложи дотиквач и без това, но дори и тогава бих предпочел стабилизация+подобрен прицел, просто оптика на тежък танк е рядко безполезно нещо. На тежък танк, който се предполага че трябва да се бие в близък бой, не знам какъв играч ще му сложи оптика вместо стабилизатор. А снайперите тежки до един разчитат на друг да им свети и пак способността за бърз изстрел е далеч по-важна. Оптиката добавя страшно малко към възможностите на един танк, чиято основна роля е да осигурява пробива по защитено направление. Той или ще се бие в група от малка дистанция, или друг ще му свети. Тежък танк оставен сам на себеси, който разчита сам да си свети, няма да оживее дълго. За това на всички тежки танкове единствената използваема комбинация е вентилация, дотиквач и стабилизатор/подобрен прицел.
              И все пак оптиката понякога е наложителна дори за тежък танк. Може да се посмеете, но аз държа да ползвам БИНОКЪЛ за тежките си танкове! Няма как да разчитам на моите тиквеници да светят още повече когато съм сам в дадена точка на картата или съм сред последните оцелели. Някои тежки танкове са почти напълно слепи. С бинокъл, а и с някои допълнителни умения дори аз с моя КВ-1С разкривам чакалящи хелкати, щугове и всякакви наглеци, и си го получават! Още при старт на рунда, бързам колкото ми позволяват възможностите да заема възможно по-изгодна позиция, докато моите все още са като свободни електрони. Спирам по възможност зад храст, камък или сграда. Бинокълът се задейства и след 3 секунди вече осветявам всичко в обхвата си! Важно е да нанесеш първото попадение. Изобщо са много случаите, когато бинокълът е спасявал мен, съотборниците ми или изходът от битката. Специално КВ-1 е почти пълна трагедия по отношение на визуалния обхват. Става лесна мишена за мизерни разрушителчета и леки танкчета. Разбира се, едното е за сметка на другото... Бинокъл за сметка на бързо свиване на мерника. Понякога свиването на мерника отнема цяла вечност..., но е за сметка на възможността да не те зачешат без да знаеш откъде. Специално с моите тежки заемам позиция и я отстоявам. Играя го и като разрушител. Със стрелба от голяма дистанция също постигам успехи и то като си светя сам! Неволята е лош съветник, но... след толкова битки разбрах, че почти винаги сам трябва да се оправям.
              " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
              Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
              Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

              Comment


                Оптики и бинокли на тежки танкове ползват дълбоките кампери стоящи почти в базата с кралски тигър примерно. Ако ти е такъв игровия стил хубаво, но си в тежест на отбора тогава.
                Ако си останал сам на фланг с тежък танк, бинокъла няма да те спаси. Но с подходящия избор на позиция можеш да удържиш независимо от по-малкия си обзор. Обаче липсата на вентилация или стабилизатор примерно няма да ти позволи да нанесеш първия изстрел когато е интензивната битка и ще е по-вероятно накрая да останеш сам на фланга, просто понеже няма да си помогнал достатъчно на отбора. Всеки сам си решава как да играе но е наистина глупаво да клечиш в храстите с квас.

                Едит: сега пиша от таблета, но после като седна на компютъра ще пусна един риплей в който се вижда как ст1 отстоява позиция без да има каквото и да е предимство във визуалния обхват.

                Comment


                  Angelmr написа Виж мнение
                  Оптики и бинокли на тежки танкове ползват дълбоките кампери стоящи почти в базата с кралски тигър примерно. Ако ти е такъв игровия стил хубаво, но си в тежест на отбора тогава.
                  Ако си останал сам на фланг с тежък танк, бинокъла няма да те спаси. Но с подходящия избор на позиция можеш да удържиш независимо от по-малкия си обзор. Обаче липсата на вентилация или стабилизатор примерно няма да ти позволи да нанесеш първия изстрел когато е интензивната битка и ще е по-вероятно накрая да останеш сам на фланга, просто понеже няма да си помогнал достатъчно на отбора. Всеки сам си решава как да играе но е наистина глупаво да клечиш в храстите с квас.

                  Едит: сега пиша от таблета, но после като седна на компютъра ще пусна един риплей в който се вижда как ст1 отстоява позиция без да има каквото и да е предимство във визуалния обхват.
                  Бих пробвал как ще е със стабилизатор. Може и да ми допадне. А иначе съм с бинокъл, дотиквач и вентилация на тежките си танкове. С КВ-1С и с другите си танкове много често вземам наградата голям калибър за максимални щети и от двата отбора. Убивам между 2 и 4 врага, но най-вече допринасям с щети. Бия се и на първа линия. Не съм скатавка, но почти във всеки рунд се налага да ползвам своя бинокъл и разкривам вражески позиции. Без него съм като кьорав. Колко пъти ми се налага да съм в някоя гора и да пазя потстъпите към базата си. Не всеки път мой съотборник се навива да спотва, затова стоя скрит с бинокъл и... честно казано, разкривам врага преди той мен/нас! На някои пясъчни карти заемам позиция и отново пазя пътя към базата си. При задействан бинокъл разкривам врага отдалеч - следва дъжд от снаряди към него! И така... явно е доста индивидуално в крайна сметка, но тази тактика с недодялания КВ-1С носи много ползи. Откакто завърших някои умения с него - шесто чувство, братя по оръжие, радиоприхващане, ремонт, разузнавач, кпд-то рязко се увеличи. Изобщо статистиката за самия танк, а и в частност общата ми тръгна стремглаво нагоре. Просто така се случва, че често тези около мен умират рано, макар и аз смело да раздавам щети. Правя най-доброто, което мога, но с презареждане от 13,22 секунди, няма как да направя чудеса и да държа околните живи. Притичам се и на помощ, ако съм в състояние. На мен рядко помагат - страх ги е. А за намаляване на времето на презареждане не бих ползвал допълнителни бойни дажби за сметка на пожарогасител. Дори с автоматичен пожарогасител ми палят танка на около 4-5 игри, а понякога втори път след първоначално запалване и потушаване на огъня. Все още не съм достигнал до умението за спиране на течовете на гориво, но... за него ми трябват сигурно още 500 игри и повече, понеже сега развивам петото си умение, което е на 53 %. Може да се каже, че добре съм усвоил играта с КВ-1С. Коефициентът ми убийства/смъртност е малко над 2 и се повишава, като все пак се старая да наливам щета, защото носи и повече боен опит.
                  " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                  Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                  Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                  Comment


                    Mu3epHuk написа Виж мнение
                    С КВ-1С и с другите си танкове много често вземам наградата голям калибър за максимални щети и от двата отбора. .
                    Towa+ другите описани от тебе неща като применро как се биеш И на първа линия са един от признаците на кампера-статистик...от друга страно то си е до индивидуални предпочитания, за мен лично единствената важна статистика е победата. Иначе ако ти е мерак да спотваш трябва да си избереш танк различен от Квас-а...той е точно обратното на това което ти описваш като игра...ама толкова обратно че май само КВ-2 с гаубицата е по-зле в това отношение.

                    Comment


                      Здравейте,рових доста,но не намерих нещо по въпроса,който ме интересува,а той е-как може някой друг да гледа мой риплей,ако му го изпратя?Предварително се извинявам,ако съм пропуснал някъде,където е писано по въпроса.

                      Comment


                        Честно казано и мен не ми допада да се спотайвам в храсти и тем подобни освен ако ме пусне срещу две нива нагоре а пък КВС си е танк за битка какви мрежи какви бинокли !

                        Comment


                          кало написа Виж мнение
                          Работата е в това, че съвсем скоро ще се сдобия с Т-62А, но струва ли си да позакъснея малко, давайки ресурс за развието на КВ-3/4 и ИС-4 линията? Скоро (до седмица) ще имам и ИС-7.
                          Кало моят съвет е да не бързаш толкова с десетките.
                          ИС-7 е по-лесната за игра 10ка.Направи с него известно количество игри в Т10 и тогава скачай на Т-62А.Т-62А изисква много по-добро познаване на терена и позициите, както и на противниците, общо взето трябват повече умения, за да се играе добре.ИС-7 има броня която прощава грешки

                          Т-62А не е Т-54 доста е различен и далеч не е доминатор като Т-54.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            Towa+ другите описани от тебе неща като применро как се биеш И на първа линия са един от признаците на кампера-статистик...от друга страно то си е до индивидуални предпочитания, за мен лично единствената важна статистика е победата. Иначе ако ти е мерак да спотваш трябва да си избереш танк различен от Квас-а...той е точно обратното на това което ти описваш като игра...ама толкова обратно че май само КВ-2 с гаубицата е по-зле в това отношение.
                            Не се заяждам, но за мен лично тези награди олицетворяват приносът за отбора - максимални щети от всички 30 играчи! Никога не са ми били първоцел. Просто в края на битката като излезе статистиката, виждам че съм ги спечелил. Не ми е повод за гордост, но когато съм бил насред мелето съм се себераздавал и съм получил някакво измерение за дейността си. Разбира се, че победата е главната ми цел! В много случаи съм сред главните действащи лица, за постигането й. Сега като играя с артилерия се вижда колко съм ценен като танкист, защото дебилчетата без мен за нищо не стават! (хихихи)
                            " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                            Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                            Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                            Comment


                              radoslav_691 написа Виж мнение
                              Здравейте,рових доста,но не намерих нещо по въпроса,който ме интересува,а той е-как може някой друг да гледа мой риплей,ако му го изпратя?Предварително се извинявам,ако съм пропуснал някъде,където е писано по въпроса.
                              Повторението се гледа чрез самата игра- изючваш я и повторението я стартира.За да го гледа някой друг трябва да му го пратиш и той трябва да има същата версия на играта, за да го гледа.Можеш и тук да го качиш и той да го свали - http://wotreplays.com/site/index

                              P.S. Напълно съм съгласен с Ангел и Гоги за модулите - за тежък танк вентилация и дотиквач са напълно задължителни, като вентилацията е задължителна и за всичко което може да я носи.Стабилизаторът е по-полезен от подобрен прицел, освен ако това на което се слага не се играе перманентно на кампене, което пак е грешка.
                              Оптиката и рогатката са модули, който се ползват за специфични задачи или стилове на игра. Рогатка или мрежа на тежък танк е грешна и не оптимална комплектовка - може да ви харесва така и така да ви е по-добре да играете, но има по-добър и успешен вариант.
                              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                              Comment


                                Сега пробвах подобрения прицел на оръдието за КВ-1С. Друга песен е с него. При втората битка постигнах поредната награда за голям калибър и най-много опит от всички. Просто ще се нагодя към новите условия и ще знам че вече не " хвърлям " надалеч... за близка и средна дистанция виждам сериозно подобрение иначе.
                                " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                                Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                                Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                                Comment

                                Working...
                                X