Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    veso_t написа Виж мнение
    Както писах по-горе за оръдие което зарежда за 2-3 секунди не ти трябва дотиквач, защото реално пестиш 200-300 милисек, нищо не може да се случи за това време, понякога пинга ти е толкова.Тук дотиквача е просто безполезен. От друга страна 2-те секунди, които спестяваш при бавни оръдия са страшно много - време да стреляш , преди да се скрие зад къщата, време да го думнеш, преди той да те изпари и т.н. случаи, с които всеки се е сблъсквал
    П.С. По същата причина примерно маркерите на противниците съм ги настроил да показват оставащи хп, а не оставащ %. Щото като видя враго , че е на 25 % -не ми говори нищо. От друга страна ако имам срещу мен да речем ИС на 500 хп , знам , че с два пробили изстрела от Т29 съм го приключил.

    Тук си много ама много далеч от истината. Танк със скорострелно оръдие не изскача и се крие след всеки изстрел. Той трябва да набие максимален брой изстрели за кратко време. Така че в този случай скорострелния танк с дотиквач ще набие точно 10% повече поражение от същия без дотиквач. Бавно стрелящия танк обаче се крие след всеки изстрел. Обикновено след това изчаква известно време за да заеме позиция и пак скача и стреля. Времето между два изстрела много рядко е равно на времето за зареждане, обикновено е доста по-голямо. Така че в един голям процент от случаите, 80% или дори повече, бонуса от дотиквача се прахосва. Да с такъв танк дотиквача може да те спаси. Но обикновено няма да го направи и няма да ти помогне да направиш повече поражения в битката. Нищо че ще ти спести две секунди от презареждане.

    Comment


      veso_t написа Виж мнение
      И въобще не ми дреме за дотиквача ( който така или иначе нямам) , просто защото оръдието си зарежда мигновено и мога да пласирам по 3-4 изстрела по една цел.
      Три или четири изстрела?

      Всяка секундичка, всяка част от нея е важна. Дали ще успееш да вкараш още един изстрел, само това има значение.

      ДПМ е изключително важен показател. Защо на Су-85Б слагаш топ оръдието? Защото стреля по-бързо от предните? Мда, по-висок ДПМ. Дотиквач - стреля още по-бързо. Още по-висок ДПМ.

      А тънката уловка тук е реализиран ДПМ.
      ДПМ е потенциалната щета, която можеш да набиеш за единица време. Дали ще я реализираш е друг въпрос. А дотиквачът помага по тоя въпрос.
      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

      Comment


        veso_t написа Виж мнение
        Тц. Нема се разберем, ама въобще.
        ДПМ е абсолютно нищо незначещ показател. Дреме ми на г@за, че ДПМ на Т29 ми е примерно 100 к, след като реално за игра от 10 минути изстрелвам 10-15 снаряда макс. И точно затова точно секундите , които дотиквача ми дава,са ми важни, за да мога да пласирам тези 10-15 снаряда максимално ефективно. За скорострелен танк (СУ85Б примерно) на битка изстрелвам 20 до 30 макс снаряда, които пак нямат никаква връзка с теретични ДПМ.И въобще не ми дреме за дотиквача ( който така или иначе нямам) , просто защото оръдието си зарежда мигновено и мога да пласирам по 3-4 изстрела по една цел.
        Да, с Т29 няма да ти дреме особено. С КВ1С ще ти дреме още по-малко. А със су152 пък съвсем няма да ти дреме за ДПМ-а. Както ти обясних по-горе, това са танкове, които се бият с алфа и се крият след всеки изстрел. Това важи и за всички разрушители, независимо дали са със скорострелни или бавни оръдия, те трябва да се крият много, понеже са крехки. Пробвай обаче да караш чърчил 3. Там излизаш и биеш. Нямаш друг избор освен да вкараш максимален брой изстрели за минимално време. И ако пробваш да го караш като квас или като разрушител и да се криеш след всеки изстрел, нищо няма да направиш.

        Comment


          230 МИЛИСЕКУНДИ.
          Толкова бих спечелил от дотиквач на СУ.
          И досега не ми се е случвало вразите да ми се редят на опашка пред оръдието, че да мога да стрелям до пръсване на цевта и да реализирам теоретичния/потенциалния ДПМ.
          Натвъртдвам, че в реална боева обстановка е важно само и единствено да си готов за изстрел, когато дойде подходящия момент. И броя на тези изстрели е крайно ограничен , дори за скорострелни оръдия. Което пък означава, че тези скорострелни оръдия не се нуждаят от дотиквач, просто такла или иначе ще са готови когато е нужно.

          Comment


            Angelmr написа Виж мнение
            Пробвай обаче да караш чърчил 3. Там излизаш и биеш. Нямаш друг избор освен да вкараш максимален брой изстрели за минимално време.
            ЩЕ опитам да ти го обясня по друг начин.
            Разликата с и без дотиквач е, че на всеки десет непрекъснати изстрела ( стреляш веднага след като зареди) с дотиквача пучаваш бонус единадесети.
            Чърчил 3 не съм играл, ако имаш такива ситуации - ок.
            Аз обаче с моите скорострелни танкове - VK3002M и VK3002D ( с оръдието , което ти препоръча ) нямам такива случаи, а играя различно спрямо сетъпа на битката. Т.е. стрелям 2-3, 4 пъти макс и следва пауза до следваща цел/място.
            Може би ВК3001Н се доближава до този стил в Т5 битки, но в момента не мога се сетя каква му беше скорострелността на коничното и дали съм му сложил дотиквач.

            Comment


              veso_t написа Виж мнение
              Може би ВК3001Н се доближава до този стил в Т5 битки, но в момента не мога се сетя каква му беше скорострелността на коничното и дали съм му сложил дотиквач.
              12 изстрела в минута.

              А 75мм оръдието дава 17...
              С вентилация, Братя по оръжие и дотиквач стават 19, почти 20. Нечовешко е.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                Весо е прав. Понеже имам чърчил 3 и знам за какво иде реч. Той е тежък танк, и подадеш ли се един път няма скриване, отделно прави мизерен демидж. Така че, излизаш на врагът ек-ек, ако можеш късаш вериги, да ти стои вързан и почваш да го бабаниш с идеята твоя ДПМ да е се окаже повече от неговия.

                Comment


                  feersum написа Виж мнение
                  0.23 секунди са разликата дали живееш или оцеляваш с още един фраг в сметката.
                  Понеже има доста писано, а сега не ми се чете, ще дам кратката версия и за пример взимам твоят коментар.

                  Реално вентилацията дава 2.5% бонус към всички умения, да полезно е, но не е нещо решаващо. Особено при Т-54 (Танкът зарежда от 6.8 на 6.7 - примерно).

                  Оптиката обратно на общото мнение се ползва от агресивни играчи, които знаят как работи играта, а не "снайперисти". Тя позволява да си светиш когато трябва. Т-54 има добър камуфлаж и почти винаги ще засветяваш противника преди той да те види, следователно получаваш първи изстрел. Другото предимство е, че може да упражняваш контрол върху точки на картата.

                  Иначе дотиквачът е задължителен за 85% от танковете в играта.

                  Comment


                    Изпускате някои важни неща, примерно времето за прицелване и времето за завъртане на купола ( ако има такъв ), които пряко влияят на практическата скорострелност. Това, дето дотиквача сваля по 2-3 секунди на бавно презареждащите оръдия с голяма алфа е несъмнено. Но за да го реализира, човек трябва да стои прицелен и открит минимум 3-4 секунди преди изстрел. За това време, ако е срещу мен, няма да оцелее. А аз бях посредствен играч. Срещу един уникум шансовете не подлежат дори на изчисление. Има минимална, теоретична възможност, това да му бъде от полза, в ситуация на отбрана. Когато след изстрел се скриваш, знаейки точно от къде ще ти влязат и прицелваш там докато презареждаш. Такива ситуации са принципно редки и обичайно ако си последния оцелял в загубена битка.

                    Comment


                      Различните стилове на игра явно показват принадлежност към различине модули.
                      Аз Т-54 го играя с вентилация, дотиквач и стабилизатор, като първите два модула са ми стандарт за 80% от машините.
                      Разбирам логиката в оптика на Т-54/Т-62А и дериватите, но лично при мен този подход не работи, както е и случаят с другото оръдие, което разисквахме по-нагоре.
                      Аз съм твърд привърженик на вентилацията и Братя по оръжие, но виждам, че не всички им пасва на виждането за играта.

                      Колкото за дотиквача - тук съм изцяло на страната на Ангел.Имам дотиквач на всички машини, които могат да го носят, като това включва и двете крайности - Щуг 3 и Су-152.
                      Има едно голямо НО .... обичам да играя с ДПМ !
                      Това ще рече, че когато видя възможност излизам и почвам да наливам, без да се прибирам и без да се притеснявам от това което ме удря.В такава ситуация и въпросните милисекунди са много за мен.Разбира се ползвам и тактиката с помпането между изстрелите.При такъв тип игра дотиквача и вентилацията често са разликата между това да съм жив и да продължавам в битката или да съм оставил друг танк жив да стреля по нашите.
                      Срещам се примерно с друг Щуг3, който презарежда съвсем малко по-бавно от мен (въпросните милисекунди), той ме удря пръв с около половин секунда преднина.При такава срeща никога не бягам, но пък често виждам играчи, които се панират и ги изпарявам без те да ми навредят сериозно, но разглеждам ситуацията в която и другият играч остава и влизаме в дуел.Ще ни трябват 3 изстрела, за да се унищожим, но най-честият сценарии е с 4, тъй като много често по един пропуска. Много често тези милисекунди на изстрел в крайна сметка заличават преднината на противника от първия изстрел и когато дойде време за последния, аз стрeлям пръв.
                      За това тези милисекунди може да изглеждат незначителни, но в крайна сметка при моят стил на игра са разликата, която прави възможно оцеляването ми.
                      Дотиквача помага и при бавнозареждащите машини по подобен начин.Когато срещу мен има противник с подобно време на зареждане и аз имам леко преимущество, това ми позволява винаги пръв да се показвам зад ъгъла и да го чакам вече прицелил, когато той излиза, а това при престрелка е огромно тактическо предимство.

                      Не съм съгласен, че при бавнозареждащите се притъпява действието на дотиквача, тъй като чакаш зад ъгъл.Аз поне никога не чакам да презаредя напълно винаги излизам малко преди да съм презаредил така, че като презаредя да съм прицелил в някакви приемливи граници.Така имам възможност да използвам подобрения ДПМ.Както казах обаче винаги се опитвам максимално да се възползвам от ДПМ-а на машината.
                      Има срещу мен противник, който удря много здраво, но преценявам, че докато презареди аз ще съм го изпарил с ДПМ, при което направо му скачам, поемам един здрав удар без да се спирам, след което го изпарявам с ДПМ.

                      Така че, за мен ДПМ-а и дотиквача са основни, разбира се при друг подход към играта може да изглеждат ненужни.

                      Аз например не ползвам умението ремонт на екипажите, не ползвам и ремонтните кутии като модул, изобщо стандартния комплект веднъж на битка ми е достатъчен.За много играчи обаче това е основно и не разбират как се справям така - просто е до стил на игра.
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        Вкарахте ме в сериозен размисъл с тези допълнителни екстри. На този етап Т-34-85 ми се очертава катот любим танк. Сложил съм му мрежа, подобрено окачване и дотиквач. Подобреното окачване не бих го махнал никога. Не са ми късали верига от както съм го сложил. Според мен дотиквача си е полезна екстра и за сега остава. Но съм склонен да разкарам мрежата. Кажете какво да слагам на нейно място: прицел или вентилация?
                        В момента събирам опит за най-мощния двигател, че е доста мудна. Стила ми на игра категорично не е кемпърски. Може би и за това не живея дълго на бойното поле. Коя екстра ще е по-подходяща според вас?
                        Който стреля първи се смее последен

                        Comment


                          Моят избор би бил дотиквач + вентилация комбинирана със Братя по оръжие на екипажа. Подобреното окачване щом ти харесва остави го и без това на този танк третият модул е малко по-свободен, но идеш ли на Т-44 ще трябва да го замениш със стабилизатор.Иначе като трети модул на Т-34-85 аз бях сложил оптика, в последствие я замених с подобрен прицел, но като цяло и двете се разминаваха с начинът ми на игра и ми помагаха само в отделни ситуации.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            Аз клоня към прицела за сега. Ще изчакам още някой да изкаже мнение преди да похарча половин милион.
                            Тъкмо се похвалих и ми скъсаха веригата
                            Който стреля първи се смее последен

                            Comment


                              Окачването върши работа да си наслагаш модулите докато нямаш топови вериги. Иначе е почти безполезно.

                              Аз го играя с Дотиквач, Вентилация и Оптика. Често мръдкам, а и оръдието си прицелва добре без подобрен прицел. Танкът не ми допада особено, но се представям прилично.

                              Comment


                                Окачването е доста полезно, но само ако танка не предполага към задължителен трети модул, аз в ниските нива на танкове с дебела броня предпочитам да слагам подбой, примерно на матилда. Иначе на много скорострелно оръдие дотиквачът е почти безполезен защото (поне моята )реакция е по-дълга от предимството което той ми дава, без да говорим че при тези оръдие то е заредило а прицелът още не се е свил и аз така и така не мога да реализирам пълната скорострелност. Дотиквач слагам само на оръдие с под 6 и/м, иначе за Т6 и нагоре вентилатор, стабилизатор и бързо прицелване. Просто аз предпочитам да стрелям точно и лееееко по-бавно вместо леееко по-бързо и забележимо по-неточно, това от движение, ако сме стационарни тогава скорострелноста рядко влиея.
                                Като аз предпочитам да играя с тежки средни или леки тежки танкове, това за стила на игра.и не кампя,

                                Comment

                                Working...
                                X