Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Advanced Tactics

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Grey, става ли утре една? Че днес ми е египетски труд в работата
    Одзава пусни един гугъл на people's tactics. Играта си има сайт. С раздел download вътре.
    Btw дайте да направим една игра на картата на средната земя. Снощи се пуснах с джуджетата, не помня от кога не съм се забавлявал така на компютърна игра...
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #32
      Къде го намери тоя сценарий с Толкин? Аз си имам старата, версия 1.нещо си.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #33
        В пост #35 съм дал два линка. Първият е към една дискусия във форума на играта. Поразцъкай там из раздел сценарии на други играчи. Но първо си дръпни най-новата версия от download секцията в сайта на играта (на мен преди това не ми тръгваше нито един нов сценарии). Но хубавото е, че в новата версия са качени всички сценарии на Том Вебер. Който си е един от най-добрите разработчици
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #34
          Чудна работа. Тази вечер търсех малко смислена времегубка и реших да пробвам тази игрица, която ми се мотае на харда от известно време.

          Минал съм само туториала за сега. Поинтересувах се от сайта и форума й и какво да видя,

          http://www.reijkersz.nl/vb/showthread.php?threadid=1068

          Втората част ще се разпространява от Matrix.

          Точно днес е обявено това.

          Според автора играта ще излезе до 2 месеца.


          За сега не ми допадна това, че индустрията и науката са съвсем рудиментарни, макар че за игра с "tactics" в заглавието не е нещо учудващо.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            Е, дори не за игра с "тактика" в името (играта си е достатъчно оперативна, дори досат повече от много други - всъщност, многократно по-добра е от Panzer General), а за игра, правена от сам човек в свободното му време. Доколкото следя форума на играта, втората част ще е доста по-развита. Мисля да си я потърся, когато излезе.

            Comment


              #36
              Бих казал, че PT2 ще е първата игра, която ще си закупя легално. Само кога ще стане това? Дискусиите за излизането на двойката вървят из форума на Виктор от месеци, първо беше февруари, после Великден, после юли, сега още 2 месеца чакане....хубаво е, че поне вече се знае разпространителя.
              Матрицата на играта е много ВСВ ориентирана, но въпреки това, като четох един пост на Том Вебер с разсъждения относно направата на сценарии за Американската Гражданска Война, направо ми се замая главата от задоволство .
              btw докато преди време играехме с Грей наш'та тупаница по островите на PT1 се бях заел да правя един сценарии за Балканската война - на бригадно ниво. Така и си остана на една четвърт завършен и с някакви нахвърляни концепции за събития в играта, чрез които да се модулира стратегическата ситуация ( играта е страшно гъвкава в това отношение). Индустрията тотално се премахва, военните части се поорязват и опростяват с цел доближаване до епохата и т.н.
              Нещо се замислям дали да не взема да го довърша и да го тестваме..със сигурност ще се наложат поне 3-4 редакции.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                #37
                По-добре изчакай излизането на втората част. Хем ще може да се подберат подходящи картинки и въобще да се оформи атмосферно .
                От прочетеното за нея излиза, че ще е дотолкова гъвкава, че според мен може да се направи произволен сценарий за кажи-речи всяко време. Да си призная и аз бих се замислил дали да не си я купя легално. Човекът го заслужава пир всички положения, а и първата част е наистина много добра - предполагам, че втората няма да ме разочарова.

                Comment


                  #38
                  Тя и първата позволява картинки. Втората засега ми изглежда доволно сложна за разучаване на ниво редактиране на сценарии, докато добрата стара единица ми е по-добре позната. Пък и тъкмо ще загреем в оставащите месеци до излизането на двойката
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    #39
                    Е, така е, но не е много добра като възможонсти за редакция. Или пък може и аз нещо да не съм разбрал, де. Втората, доколкото разбрах, ще е много по-гъвкава, с възможност да се задават собстевни типове задвижване на единиците, собстевни организационни схеми и т.н.

                    Comment


                      #40
                      Ама сега окончателно ли е, че ще бъде платена, че нямам желание да се ровя по форума й? Това хич не ми харесва. Разбирам, че като си вложил толкова време и усилия, е справедливо да получиш и нещо материално, не само похвали и признание, ама все пак не ми харесва.

                      Comment


                        #41
                        Да, окончателно е. От известно време (месеци) е известно, че няма да бъде безплатна, не беше ясно точно кой издател ще се използва, макар че за Matrix изглеждаше доста вероятно, предвид системата им за разпространение. А че е по-добре да е безплатна - така е. Но пък заплащенто ще означава и повече свободно време за създателя на играта за да се занимава с нея, което не свой ред може да "повлече" и към подобрения на играта. Или към влошаване, зависи как точно са вазиомоотношенията между разработчик и издател.

                        Comment


                          #42
                          Някой такова, за една ПТ1 по мейл? Мислехме да направим втори рунд с албирео, ама той е зает...
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #43
                            Ами, Грей, и аз съм зает сега. А като гледам най-късно до средата на август ще е излязла Advanced Tactics и по-скоро може на нея да се пробваме.
                            На този форум се обсъжда играта, има и скрийншотове, както и едно по-пространно обяснение от самия Victor Reijkersz на различните възможности в играта.

                            Comment


                              #44
                              В тази тема се разглежда един от сценариите на Advanced Tactics - операция Барбароса. Разглеждайки го с все по-голяма сигурност си повтарям - "това е ИГРАТА" . Хвърлете един погелд.

                              Comment


                                #45
                                Че това си е War in Russia с face-lift
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X